Prijava

čekaj malo, a zar je medicina posao? zar to nije poziv? i da li ulaziš u to da bi zarađivao kintu ili spašavao živote? ako hoćeš kintu - idi u političare (npr).....

Тако је. Полажеш Хипократову заклетву и заклињеш се да ћеш да помажеш људима у невољи. А има ли тога у пракси? Јебени Чак Шулдинер је буквално умро, јер није имао 70 000 долара да плати вађење преосталог карцинома из врата, након успешно завршеме хемотерапије. Значи, ако ти се живи, боље би ти било да имаш кинте. Ако немаш, можеш слободно да умреш.

Јебем ти професију.

Чуј, бизнис... Говно.
Јебем ти лекаре који пуштају људе да умиру.

Ja preživeo dva puta, a nisam trebao! :-))))

Šalu na stranu. Korupcija kod lekara postoji, ali je po meni tu glavni problem FARMAKOMAFIJA. Nažalost to je jedna od naj razvijenijih grana u Srbiji i svetu. Oni "prave" sve moguće pandemije. Oni vedre i oblače. Ljudi, pa mnogi lekari u Srbiji su POHAPŠENI jer su favorizovali lekove neke kompanije a nisu trebali ili su imali EFIKASNIJE! Koliko ljudi se zbog toga otrovalo? Pa svaka pilulica koju unosimo u organizam, koliko nečemu POMAŽE, toliko i škodi. Imam primer koji sam osetio NA SVOJOJ KOŽI !U toku hemijoterapija primao sam citostatik lek koji se zove "Vinkristin". Dobijao sam ga besplatno JER GA POKRIVA OSIGURANJE. Postoji isti lek, koji se zove "Onkovin" i koji je zamena za "Vinkristin" E NJEGA PLAĆATE! Ako ga hoćete, a za razliku od "Vinkrsitina" mnogo ga lakše podnosite i nema PROPRATNE EFEKTE. Naravno pošto je vinkristin jeftiniji, NJEGA vam država plaća, a to što se "PORADJATE" u mukama 3 dana pošto ga primite nije bitno. Ili primer Mabtere. Onaj ko je primi ima 90% šanse da preživi određene tipove raka limfnih žlezda. ALI DRŽAVA JE PLAĆALA DRUGE CITOSTATIKE, koji su recimo koštali petoduplo manje , ali su imali i efekat 50-60%. Dakle ako imaš da platiš mabteru 16 000 EURA računaj da si živ a ako nemaš jebi ga, uzdaj se u procenat. Hvala Bogu pa smo PREKO POLITIČKIH VEZA uspeli mi iz udruženja da je stavimo na POZITIVNU LISTU, da je država plaća, a i to se ne bi desilo verovatno, da pokojni gradonačelnik Beograda nije umro od tog raka, pa su imali obzira...

Evo ja upravo ležim na Banjici i mogu vam reći da su uslovi katastrofalni, doktori ne obilaze pacijente danima, naročito bakute koje po mesec dana čekaju da se smiluju da ih operišu. Sinoć su jednoj devojci uzeli krevet da bi primili nekog iz hitne, a njoj dali ono na čemu se daju injekcije. Ja sam operisala koleno i dobro prošla jer sam svima kupila kafu, čokoladu, poklone... Sad, znam ja da je to loše, ali prvi put kada sam se operisala nisam ni pomislila da podmićujem i tada sam, blago rečeno, najebala jer niko nije hteo da me pogleda, a sestre su me svaki dan maltretirale. Ovde se čovek nagleda raznih horora, a najviše ravnodušnosti ljudi koji bi trebalo da pomažu i leče. Stanje je zaista užasno!

Za 500e po bakuti će se drastično poboljšati .

Toliko sam dala lekaru da započne lečenje mog brata (karcinom, metastaze...).

Želim ti brz oporavak.
Da što pre skočiš na noge lagane !!!!!

Hvala Majo, i ja se nadam skokovima uskoro!

znači to je jezivo!!!!! i moja mama kad je operisala bubrege, lepo smo pljucnuli lovu pa su je gledali kao roda rođenog!

ne kažem, ima i poštenih i dobrih lekara koji savesno obavljaju svoj posao, vođeni hipokratovom zakletvom. ali ja te lekare nigde ne vidim. vidim samo ove korumpirane. vidim onu stoku bahatu koji se prema pacijentu ponašaju kao prema parčetu mesa u klanici.

a ovo sto penzioner kaže - to je najstrašnije od svega!!! imam dva primera u svojoj neposrednoj blizini. obe osobe boluju od tumora (različitih vrsta). jedna osoba je puna kao brod, ima sve moguće veze, i leči se malo ovde, malo u inostranstvu. parama sebi produžava život. bez problema. druga osoba nema za šta pas da je ujede. lekari su krajnje nemarni prema njoj. čak su je i pogrešno operisali pa napravili još veći pičvajz! njoj ostaje samo da se osloni na božiju volju...

znači to je jezivo!!!!!

Nista nije jezivo,osim mene.
Ne znam zasto se toliko cudite oko svih tih zafrkancija sa lekarima.Kakva drzava,takvo i zdravstvo.Umeju da najebu i oi koji imaju kes. Kosarkas Zeljko Topalovic je mogao da umre tokom rutinske operacije kolena,jer mu je kroz infuziju u venu usao vazdusni baloncic.Covek ni sam ne zna kako nije umro na tom stolu od greske koju ne bi napravio ni ucenik trece godine medicinske skole.
Drugo,sve one strucnjake,koji nece da budu deo lekarske mafije,proglase najvecim mafijasima i oteraju ih iz Srbije,kao sto su oterali profesora Radovanovica iz Sremske Kamenice,a covek je jedan od 10 najboljih kardiohirurga na svetu.
Dok se sve to ne sredi,vernici u bolnicu sa Biblijom,ateisti sa zecijom sapom i detelinom sa 4 lista.

čekaj malo, a zar je medicina posao? zar to nije poziv? i da li ulaziš u to da bi zarađivao kintu ili spašavao živote? ako hoćeš kintu - idi u političare (npr).....

Тако је. Полажеш Хипократову заклетву и заклињеш се да ћеш да помажеш људима у невољи. А има ли тога у пракси? Јебени Чак Шулдинер је буквално умро, јер није имао 70 000 долара да плати вађење преосталог карцинома из врата, након успешно завршеме хемотерапије. Значи, ако ти се живи, боље би ти било да имаш кинте. Ако немаш, можеш слободно да умреш.

Јебем ти професију.

Чуј, бизнис... Говно.
Јебем ти лекаре који пуштају људе да умиру.

Potpisujem. Koliko god stresa bilo na tom poslu, koliko god plata bila loša, koliko god vremena to oduzimalo, oni su odlučili da pomažu ljudima i zakleli su se da će to da rade. Da urade koliko god mogu za te osobe. Ako ne misle tako, neka nađu drugi posao, a taj ostave nekome ko je bolji čovek od njih.

Mene su razna horor-iskustva naterala da se više plašim lekara nego bolesti.
Kao mala sam detinjstvo provela bolesna,injekcije su bile sastavni deo života,kao i kojekakve dijagnoze.
Ležala u bolnici (10 godina imala) zbog:
Prvo mislili da je sačuvajbože,
pa reumatska groznica
pa su rekli da je upala pluća
da bi na kraju ispala neka jaka prehlada.Sve vreme(ali SVE) stažistkinje vežbale na nama.
To je samo milioniti deo moje sage i hoda po lekarima.
Zbog lekarskog nemara i nebrige sam pojela više suza,besa i osećaja nemoći nego hrane.
Operacije i zahvate tipa krajnika,slepo crevo,operacija noktiju na nozi da i ne pominjem..

Posle svega,kao već udata,doživela takav jeziv stres-koji samo ženu(koja želi dete) može da strefi.Od strane lekara koji je "slovio" za odličnog,ali-imao je i privatnu kliniku,a ja,budala otišla regularno,u bolnicu...
Tako mi i treba kad sam bila prosta(ali i bez masnog novčanika),pa se,budala,ponadala da će da mi pomognu-a ne iskasape.

Joj,doktore!
Pre 3 godine sam imao neka gusenja(probudim se u po noci pocnem da kasljem,penim i ne mogu da disem po minut dva samo povremeno udahnem vazduh) i sve je to pocelo jakom upalom grla.
Nakon jednog napada kad zamalo nisam umro odem u bonicu u 3 ujutro,dezurni lekar tamo kaze mi da je to nauceno ponasanje!Ja ne znam gde se nalazim,sve se oko mene muti.Cale me drzi da ne padnem.Posle par minuta njegove price da ja to svesno radim ugledam rasklopljen onaj paravan.Pobesnim k'o da sam rakije pio i posegnem za sipkom da ga barem jednom klepim!Cale me zadrzi i taj magarac nas izbaci napolje uz reci "Nije tebi nista"!
Nakon toga odem na privatnu kliniku,pljunem pare(ne pitajte me odakle mi) i covek me detaljno pregleda i kaze mi sta je verovatno bilo i sta treba da uradim da se ne bi ponovilo!

Znaci nista bez novca!Da im jebem sve po spisku!(cast izuzecima,jer ih stvarno ima,nazalost jako malo) Nisam bio kod doktora od tad niti nameravam.Oguglaju na ljudsku patnju i samo im pare postanu bitne!
Doktorski stanovi najbolje opremljeni,njihova deca se izdvajaju po kolicini novca koju trose,a MI?! Mi lepo da zakupimo grobna mesta i iskopamo rake pa polako da idemo ako necemo ili nemamo da platimo!
Sistem ne valja,ali ne valja ceo sistem ne samo zdravstvo!Doktori imaju jedan od najodgovornijih poslova na svetu,a obavljaju ga krajnje bedno!
Zato M'RS u p** materiku svi!

Јебени Чак Шулдинер је буквално умро, јер није имао 70 000 долара да плати вађење преосталог карцинома из врата, након успешно завршеме хемотерапије.

Ista situacija i sa mojim dedom, nije hteo da operiše jer "Ima bitnijih i bliskijih ljudi kojima je hitnije potrebna pomoć" i kasnije se opet rak vratio, doduše tad već nije bilo spasa, nisam mogao da verujem i lično sam jurio dokaze koji su bili potrebni da se idiot izvede na sud, i 2 meseca nakon toga je izgubio dozvolu za rad...

Jedini koji poštuju Hipokrata su primarijusi od po 315 godina koji će sutra poumirati (ako već nisu) i oni urgentni na ratištima.
Ova boranija po raznoraznim DOMOVIMA - ma daaaaaaajte. Šupak bi dalo za 100g jebene kafe, jebala ih kafa, počevši od čistačice pa do generalnog.

A ova što ima 18 doktora u familiju - imam i ja 15 advokata i trojicu sudija i nikada nisam imao problema sa zakonom i sudovima. Moj prijatelj u familiji ima 6 bankara i nikada nije imao problema sa kreditima i kurcima palcima. Da ne navodim dalje, shvatili smo poJentu.

Sve vreme(ali SVE) stažistkinje vežbale na nama.

На то пацијент универзитетске болнице мора да пристане, али слажем се да није нимало угодно.

Sistem ne valja,ali ne valja ceo sistem ne samo zdravstvo!Doktori imaju jedan od najodgovornijih poslova na svetu,a obavljaju ga krajnje bedno!

Али мислим да је овакав став збиља претеривање. Ретки су ти идеалисти који упишу студије медицине из неког хуманистичког уверења ( а ко ће и да их криви?), корупција је погодила здравство колико и све друго, али баш бедно...

Ništa,imala sam nepunih 10 godina,(pa se ja nisam pitala),a zasigurno znam da moje roditelje nisu pitali,jer ovi to ne bi ni u ludilu dozvolili.

Počev od vađenja krvi(uz komentare"ala smo se uprskali"-moje "čorbe" svuda po njihovim novim mantilićima) do gledanja kako serum šiklja iz plitke rupice gde je nestručno ubola iglu..ima još..al' dobijem pritisak kad se svega setim.

ED:

Haha, secam se da su ovde ljudi kucali da udju, ali drugarici i meni bese ovo zanimljvije... (Inace, ja tu KAO objasnjavam kako sam postala kardiolog...)

Ovo je komentar uz sliku na "Fotografijama Vukajlijaša" koji mi je okrenuo stomak kada sam ga pročitala.Od strane medicinskog radnika.

Засигурно пацијенту мора да се укаже да има обавезу да служи као неки... мучим се са изразом... наставни модел. То је онда пропуст.

Немој погрешно да ме разумеш, Гого, такав наставни метод се коси са неком етиком, по мом мишљењу. Али искрено, откад се стандардно вежба на фантомима, нисам видела такве омашке.

Taman posla da se sad nešto ljutim i isteravam ovde svoje besove,ništa :))
Ti razložno razmišljaš,kao i svaka normalna osoba.
Međutim,tako je bilo,ostavilo traga,ja se danas plašim i apoteke,a ne lekara.

Daleko im lepa kuća,što dalje od nas.
Da smo svi mi živi i zdravi. :)))