Prijava

dio :))))))**
uželela sam teeeeeeeeeeee

Mrzi me da čitam sve jerbo se Cara uključio u diskusiju. Ali su ovu temu razmatrali neki ozbiljniji ljudi koji na poznavanju ove tematike zgrću milione. Oni su ustanovili da žene (ne generalizujem) prevashodno zanimaju sledeće teme, nije bitan redosled:

1. Kuća - recepti, deca, enterijer...
2. Lepota - kozmetika, krastavci na oči, pilinzi, maskice, moda
3. Ljubav i seks - srceparajuće priče, kako da ga zavedete, bla, bla...
4. Zdravlje - rekreacija, sok od đumbira i tako.

E zato su ove četiri teme osnova svakog ženskog časopisa. I to je to. Naravno, ima mnogo žena koje vole i druge stvari - evo moja cenjena majka voli sport (ne ono rekreacijica nego pravi sport) - žena kugla aktivno u Drugoj ligi, a nekada beše odbojkašica. Možda neku drugu ženu interesuje politika ili ekonomija, ali ove četiri teme su ženski prosek.

Iako ima više časopisa za žene, časopisi za muškarce su nesumnjivo raznovrsniji. Osim sportskih, bilderskih, frajerskih i automobilskih (to su stereotipi), muškarci više čitaju časopise iz politike, ekonomije, nauke, tehnike. Na kraju krajeva - muškarci mnoogo više kupuju novine, to je statistički dokazano mnogo puta.

Dakle, tvoj drug, Jovičiću, jeste u pravu. Tu nema neke velike rasprave. To je činjenica.

Evo ljudi primjera kako se uspješno brani nepopularan stav! Iako je politički nekorektno, moram priznati da se umnogome slažem. E sad, ako je stvarno tako, postavlja se pitanje zašto? Da li je to samo njihova prirodna tendencija, ili je to poslijedica patrijarhalnog društva i satjerivanja žena u kuhinju???

Ma ajte. Prosečan ovde muškarac ima u glavi kako će da loče, ždere, kako će da jebe, eventualno neki gedžet da pribavi, vrhunac obrazovanja mu je Diskaveri i "onaj kanal sa životinjama što ima dobre emisije što volim da ih gledam". Čita Kurir, ko je koga opljačkao, ne zna gde ide malo a gde veliko slovo, i pasija su mu utakmice i politika. O čemu bre pričate?

@tdj
si ti vid'la ove šovinističke gluposti i generalizaciju djevojačkih treptaja :-)???

ma strašno :)
uh, valdemar, bravo bre

generalizaciju djevojačkih treptaja

Hahaha! +

Evo ljudi primjera kako se uspješno brani nepopularan stav! Iako je politički nekorektno, moram priznati da se umnogome slažem. E sad, ako je stvarno tako, postavlja se pitanje zašto? Da li je to samo njihova prirodna tendencija, ili je to poslijedica patrijarhalnog društva i satjerivanja žena u kuhinju???

To je već složenije pitanje. Činjenica je da su žene u zatucanim patrijarhatima zatucanije nego žene u, recimo, Srbiji. A opet, žene u Srbiji su u proseku zatucanije nego žene u Danskoj. Mislim da donekle ima veze sa tim što muškarci i dalje dominiraju svetom. Žene ne mogu da budu direktori, retko su predsednice država... pa najpoznatiji kuvari sveta su muškarci iako svi znamo da (nažalost) samo žene kuvaju u 90 odsto domaćinstava na celom svetu.

zene su manje pametne i trebaju biti robinje muskaraca

Valdemar

Ma ajte. Prosečan ovde muškarac ima u glavi kako će da loče, ždere, kako će da jebe, eventualno neki gedžet da pribavi, vrhunac obrazovanja mu je Diskaveri i "onaj kanal sa životinjama što ima dobre emisije što volim da ih gledam". Čita Kurir, ko je koga opljačkao, ne zna gde ide malo a gde veliko slovo, i pasija su mu utakmice i politika. O čemu bre pričate?

Upravo. Isto kao što je većina žena u fazonu već opisanom, ali to nije zato što su muškarci ili žene ovakvi ili onakvi, već zbog toga što su ljudi uopšte uglavnom površni debili koji se zadovoljavaju najtrivijalnijim stvarima. Za žene je to jebanje i šoping, za muškarce jebanje, cirkanje i ždranje. Ne vidim nikakvu razliku, osim što je meni privlačnije cirkanje i ždranje od šopinga. lolo

E, nisam stigla danas da zavijem sarmu, naletela mi neka inspiracija pa sam napisala pesmu.

Vrhunski! :D

zene su manje pametne i trebaju biti robinje muskaraca

Jebote, ti troluješ na tako neinteligentan način da mislim da ni tebi više nije zanimljivo. Idi gledaj Diskaveri, ima tu pametnih stvari.

ali nam je jebanje zajedničko i to je dobro :)

tasmanijski djavo

ali nam je jebanje zajedničko i to je dobro :)

Naravno. :)

Tačno gamby, i o muškarcima su mnogi stereotipi prečesto tačni. U svakom stereotipu ima pomalo istine.

A jel zna neko zašto Vukajlija u zadnje vrijeme malo-malo pa rikne?

meni je malopre riknula, ja vas pozdravljam sad, baterija mi je pri kraju, punjač crknuo :(

Mene zanima da li ti Jovičiću za ovo naprezanje mozga i pokretanje dubokoumnih tema imaš nekakve materijalne definicije ili si prosto takav kakav si

Jebote, ti troluješ na tako neinteligentan način da mislim da ni tebi više nije zanimljivo.

na adolfu hitleru sam uradio prilicno dobar posao