Prijava

Otvaram temu jer me interesuju mišljenja sa one strane Drine.

Počevši od tmurnih osamdesetih, preko kataklizmičkih devedesetih, lažni patriotizam je drmao Srbe. To se pogotovo odražava danas, u 21. vijeku, dobu kapitalista, eura, privatizacija i velikog novčanog obrta. Nebrojeni su primjeri da privrednici uvoze neprovjerenu robu i prodaju je skupo dok pošteni seljak baca krastavce u septičku. Prije par dana nailazim na podatak da jedan privatnik iz Banjaluke, osvjedočeni 'patriota' u zadnjem otadžbinskom ratu, kupuje municiju i naoružanje od Crnogoraca i prodaje ga mudžahedinima. Patriotizam par ekselans.
Slobodan Pavlović, gospodin kojem patriotizam izvire iz guzice živi i radi u Čikagu, dok u Bosni naplaćuje mostarine, putarine, školarine i ostalo.
Filip Cepter, ili kako se već zove. Gospodin iz Kozarske Dubice koji pije Perijer sa malo cimeta po Monte Karlu i sjeti se otadžbine samo kada treba prodati nagomilane usisivače a važi za neopjevanog patriotu.
Kad smo već kod Monte Karla, Novak Đoković plaća porez Monaku, izvuče par hiljada za akciju tipa OČISTIMO SRBIJU tamo-vamo, otvorimo par restorana i teniski centar, mlatimo pare.
Omladina jedva čeka da šibne preko grane, neka drugi uređuju državu, neka se trude da nešto naprave, ja ću voziti benvea na rentakar (otprilike 80% ljudi sa kojima sam pričao na ovu temu misli isto).
Ovo je par primjera, ako znate još slučajeva napišite.

Zato me interesuje - da li su euri nadvladali osjećaj za patriotizam?

Sta da vam kazem meni je licno pun kurac ovih jebaca sto ljube zastavu kad osvoje trofej i nose maice sa natpisom KOSOVO JE SRBIJA.... reči su reči dela su dela....

Ubi bene tibi patria - načelo još pd Rima...

ја ако добијем икакву прилику, бежим преко. не желим да живим у оваквој држави, ови једни крали и растурили државу, па су их отерали ови што исто толико краду, а држава се не распада ништа мање. ко да направи промену? нема нама бољитка

Dobro, načelo stoji, ali zašto se ne kaže AMERIKA MAJKA, MONTE KARLO MAJKA, ČEČENIJA MAJKA već kad god neko od gastosa zine kaže SRBIJA?

Sub Focus sve to stoji sto si ti rekao ali nije to poenta teme... ono sto je kljucno za primetiti ovde da ljudi tolerisu to licemjere cak ga i velicaju... evo naprimer ovaj Djokovic pa njega su navikali kao patriotu rekao bi covek da su turci njemu odsekli glavu a ne Lazaru na Kosovskom boju... da je neke pravde to bi sve trebalo proglasiti gradjanima drugog reda... il si lav il nisi nemoj da izmisljas...

Jelena živi u BG!

Ognjetina
Sub Focus sve to stoji sto si ti rekao ali nije to poenta teme... ono sto je kljucno za primetiti ovde da ljudi tolerisu to licemjere cak ga i velicaju... evo naprimer ovaj Djokovic pa njega su navikali kao patriotu rekao bi covek da je zajebao Cara Lazara... da je neke pravde to bi sve trebalo proglasiti gradjanima drugog reda... il si lav il nisi nemoj da izmisljas...

знам да сам омашио тему, али сам отишао у мали оф само зато што се скроз слажем са скочимишем :D

Jelena živi u BG, znači toliki je patriota da neće da kara ništa stranjsko, a?

Šta mislite - jesu li veće patriote oni što odu da zarade pare u Njeačkoj pa troše po Srbiji ili oni što zarađuju u Srbiji pa troše u Srbiji?

To Jelenu peče sueta ili se boji leteti avionom?

Ni jedno ni drugo, porez verovatno plaća Kajmanskim ostrvima pošto ima kuće i u SAD. Mislim da je patriotizam kao onaj kineski kolačić sreće - misliš slatko, a unutra piše neka besmislica. Ima jedan moj ortak komentar: Ideologija je zašećereno mleko, bolje pijte gorku istinu. Najveći patriotski čin koji neko može napraviti, po meni, je da vaspitaš svoje dete da bude dobar čovek... ala ja serem, ode da spavam.

Šta mislite - jesu li veće patriote oni što odu da zarade pare u Njeačkoj pa troše po Srbiji ili oni što zarađuju u Srbiji pa troše u Srbiji?

Naravno švabovi, pa oni nose majice SRBIJA i dižu tri prsta i u sred Njemačke i idu na Cecin koncert i pucaju na Božić više od komšije.

Ideologija je jedno, druže, patriotizam je nešto sasvim drugo, a dovoljan dokaz veličine patriotizma je da se međusobno pobismo zbog ideologije. Al' opet nam puna usta - ja sam veći patriota od vas.

a zavisi šta ti smatraš pod patriotizmom?
recimo, konkretno, jel smatraš sebe patriotom?

Petar Pan Pezos

Zasto je to relevantno?

Da ti dokažem svoj patriotizam kazaću ti - ne, ne smatram se patriotom.

Za što li je on to pitao...

Prije par dana nailazim na podatak da jedan privatnik iz Banjaluke, osvjedočeni 'patriota' u zadnjem otadžbinskom ratu, kupuje municiju i naoružanje od Crnogoraca i prodaje ga mudžahedinima. Patriotizam par ekselans.

Nije to ništa. Najveći govno pod svodom nebeskim, Radovan Karadžić, prodavao artiljerijsku municiju armiji BiH.

Ali dobro, glavno da od njega sad nije stvoren narodni heroj.

Наравно, највећи пораз војске РС и господина Караџића и показивање њиховог правог лица био је дан када су пензионисали српског Хектора, генерала Славка Лисицу.
И питање вама, да ли од патриотизма у ери "људи знања" и времену информације може да се живи?
Патриотизам је излизана флоскула разних демагога и са ове и са оне стране Дрине