Prijava

Okse, čime dokazuješ svoj patriotizam? Iz tvog posta ne vidim ništa i ne mogu da ti sudim jesi li patriota ili nisi. Tebi bar nisu puna usta Srbije kad god je nešto zajebano, jelde? Kontam da ti Srbija nije ni na kraj pameti, šta ima da ti bude, jebo zemlju koja mi ne može dati 5000€ platu. Ispravi me ako griješim.

Šta oćeš da kažeš da je on srbenda jer je igrao na serbian open pa donjeo srbiji para?? ma šta prdite bre koji vam je kurac? a ovaj gospodin što kaže da MU IDEM pljunut POD PROZOR, kad on bude POD SVOJIM prozorom GLUMIO patriotu JA ĆU onda POD prozor da mu pljunem... tu dovučeš dupe pred tv novine i internet da navlačiš PUBLIKU pa pola ovih zapaljenih SRBENDA nije ni znalo šta je tenis dok on nije počeo da LJUBI zastave i veliča SRBIJU sad pola gleda kad on igra tenis i dere se u kući TOOO SRBIJAAA kakva bre srbija čovek igra za sebe kakav tenis i srbija kakve pičke materine nemojte molim vas

Dala Srbija, nije Monako.

Da, lično ga Srbija plaćala. Ne seri više skočko života ti. Nije njemu ništa Srbija dala, imao je oca, koji imao keš da ga plaća i uspeo je u tome. I sram bilo onog Vidića, Stanokvića, Čavića... Zašto ne žive u Srbiji. Pun mi je kurac i vas patriota. Što bi reko čiča Milutin (Knjiga o Milutinu) "Mene ne interesuje šta je iza brda" Ja hoću da prehranim porodicu i živim svoj život... Ajde prvo stavi prst na čelo i zapitaj se šta si ti dao ovoj državi. Što bi ti davao državi kad će te zajebati i u na vlasti su lopovi.

Okse, čime dokazuješ svoj patriotizam? Iz tvog posta ne vidim ništa i ne mogu da ti sudim jesi li patriota ili nisi. Tebi bar nisu puna usta Srbije kad god je nešto zajebano, jelde? Kontam da ti Srbija nije ni na kraj pameti, šta ima da ti bude, jebo zemlju koja mi ne može dati 5000€ platu. Ispravi me ako griješim.

Grešiš i to namerno grešiš da bi me isprovocirao. Ko govori o pet hiljada evra jebenih? Pročitaj moj post još jednom: dakle radiš nešto, toliko si dobar u tome da te stavljaju da komanduješ kolegama starijim po 30 godina. Svi te tapšu po ramenu, daju ti najodgovornije stvari da radiš, a na kraju meseca (sa zakašnjenjem) - primiš crkavicu od koje ne možeš da živiš. To je ispod ljudskog dostojanstva. Eto, to ja mogu da dobijem u svojoj domovini koju volim svim srcem. Da li je volim više od sebe samog i od svog deteta koje čekam? Nikako. Ko više voli zemlju od sebe i svoje porodice je totalni kreten, budala i sebičnjak.

Ja nisam pitao da li sam ja patriota. Pitanje je, da li čovek koji je otišao trbuhom za kruhom antipatriota? Da li to što sam ja u Nemačkoj i što ovde plaćam porez apriori znači da ne volim Srbiju?

Da, lično ga Srbija plaćala. Ne seri više skočko života ti. Nije njemu ništa Srbija dala, imao je oca, koji imao keš da ga plaća i uspeo je u tome.

Pronađi podatak koliko je TSS plaćao Novaka Đokovića. Od 200000 maraka godišnje koliko mu je trebalo, koliko je platio Novakov otac a koliko TSS?

Okse, čime dokazuješ svoj patriotizam?

Izvini sto uzeh tvoj post, izvlacim ga iz konteksta.
Moze li mi neko objasniti zasto je bitno biti patriota? Da li to ikako obogacuje duh? Da li to od vas cini bolje ljude? Sta zapravo dobijate kicenjem nekog izmisljenog pojma?

Ne mozes sa neke neutralne strane da pitas nekoga da li je bitno. Nije bitno. Il' jesi patriota, il' nisi patriota, il' si kvazi patriota, il' samo seres. Kakav izmisljeni pojam, bogati? Volis li ti svoju zemlju?

Ne znam sta podrazumevas pod Voleti svoju zemlju. Da li se gnusam politicara? Da. Da li se nekada gnusam naroda kao krda? Da. Da li volim nemastinu? Ne. Da li volim sto sa prosecnom platom ne mozes sebi nista da priustis? Naravno da ne. Volim neke ljude. Volim neke delove nekih gradova. Sta to znaci, prevedi mi?

Podrazumjevanje nacionalne svijesti, osjecaj privreznosti ka svojoj Zemlji. Da li ti osjecas prema svom, narodu to? Mislim narod kao srz, dakle i rodoljublje, ljubav prema Srbiji u globalu sa manama i vrlina? Ako je tako, ti nisi patriota, sto naravno, ja ne mogu da osudjujen, jedstavno je tako.

Mislim da je to izmisljen pojam jednostavno. Naravno da osecam bliskijim nekoga ko je iz mog kraja nego Indusa, ali to je sve. To je isto kao sto ti se cini da poznajes komsiju, a u stvari je mozda zesci psihopata.

Ma, daj. Nadam se da se zajebavas, pufnice.

Moze li mi neko objasniti zasto je bitno biti patriota? Da li to ikako obogacuje duh? Da li to od vas cini bolje ljude? Sta zapravo dobijate kicenjem nekog izmisljenog pojma?

Dobra pitanja! Jednostavno, pravi, iskreni patriotizam je veoma jako osecanje, koktel emocija pod pritiskom. Ko ne oseca ne moze da shvati. Zbog patriotizma su na Ceru poginuli moj cukundeda i njegov brat, a njihov otac presao Albaniju, zbog patriotizma je moj pradeda sa 17 godina marsirao do Slovenije... Ali, patriotizam ima smisla samo kada drzava funkcionise kao porodica. Kad su svi slozni i u dobru i u zlu, kada se pomaze pojedincu i kolektivu, kada mozes da se oslonis na svakog- od cistaca do vladara.

Sadasnja drzava- Kako biti patriota kada su hapsenje Mladica i odrzavanje peder-parade objavili kao ''POBEDU SRBIJE''?! EJ! Pa ko cini tu jebenu Srbiju? Narod moze da stvori drzavu, a drzava narod ne. I stidim se postupaka ovih lopova sto su sada na vlasti. Volim Srbiju! Obozavam je, ali ne u ovom stanju i obliku. Tesko mi je da je gledam ovakvu...

Cekaj, zelis da lazem da verujem u to sto ti verujes i da osecam to sto ti osecas? Ne zelim to da radim.

Ahahaha, je li se vi ljudi salite? Necu da serem, tacno je da nisam iz Srbije, al' zbog toga da ne volis svoju zemlja je cista banalnost.

Obozavam je, ali ne u ovom stanju i obliku. Tesko mi je da je gledam ovakvu...

:)

Zbog patriotizma su na Ceru poginuli moj cukundeda i njegov brat, a njihov otac presao Albaniju, zbog patriotizma je moj pradeda sa 17 godina marsirao do Slovenije..

Duso, nemoj da se ljutis ali oni su to uradili ne zato sto su zeleli to vec zato sto nisu imali izbora.

Duso, nemoj da se ljutis ali oni su to uradili ne zato sto su zeleli to vec zato sto nisu imali izbora.

Sta, nisi cula za dobrovoljce? Mozda ti to ne mozes da shvatis jer, verovatno, ne znas kakav je srpski seljak :)

Cekaj, zelis da lazem da verujem u to sto ti verujes i da osecam to sto ti osecas? Ne zelim to da radim.

Jesam li negdje pomeno recenicu tog tipa? Ne. Ja sam ti rekao u sustinu sta je patriotizam, i to je sve.

Cekaj, znaci tvoji preci su se prijavili da ubijaju ljude koje ni ne poznaju ali su "sa druge strane reke" i ti se time zapravo ponosis?

Cekaj, znaci tvoji preci su se prijavili da ubijaju ljude koje ni ne poznaju ali su "sa druge strane reke" i ti se time zapravo ponosis?

To kill or to be killed. To je rat, pufnice, nije vodjenje ljubavi :)