Prijava

Ne želim biti patriota

Nije stvar u želji i neželji. Stvar je u ljudima koji seru da su patriote, a to zapravo nisu.

Nije stvar u želji i neželji. Stvar je u ljudima koji seru da su patriote, a to zapravo nisu.

Upravo suprotno. Po meni je bolje folirati se da si patriota, jer te to čini samo licemerom. Ako zapravo stvarno žrtvuješ sebe da bi pomogao debelim guzicama iz Vlade, to te čini ovcom.

Читајући неке постове овде, може се закључити да је патриотизам љубав према поповима, политичарима, увозницима и сл.
Батина Кукиџаре, риспек за скупљање отпадака за говедима.

Ako zapravo stvarno žrtvuješ sebe da bi pomogao debelim guzicama iz Vlade, to te čini ovcom.

Kako ja pomažem njima kad prijavljujem lekara koji mi traži petsto evrića pred ženin porodjaj? Socijalizam nas je razmazio. Svako očekuje nabudžen auto, hiljadu evrića da mu curi iz slavine čim zakmeči i državne jasle da ga ljuljaju do devedesete. Zaista nam treba diktator, jbg.

Е сад следи помало километарски пост, али, нек иде живот:

Знамо да се друштво дели на више и ниже структуре. И да смо сви ми људи, са својим манама и врлинама (зависи како ко гледа). И свако гледа себе- то није ништа егоцентрично, егоистично, себично већ, једноставно, наслеђено из прошлих времена.
У почетку беше атом. Онда атом, да би постао јачи, удружи се са другим. И још се припојише и направише молекул. Молекули се спојише да би направили ткиво. И тако ишло док нисмо добили биће. Као што се да видети, и сама човекова срж је интерес за неким добитком (кад кажем добитак, не мислим на ово што се данас сматра добитком, већ на, уопштено, све што одговара човеку датог момента).
Е, онда се неки од нас пробију у више структуре друштва. Пошто неки не могу да смисле начин да и сами буду на висини, онда почну да причају за ове да су лопови. И тако док не дођемо до највише структуре коју представља власт.
Само да вас питам: какви бисте ви били да сте на власти? Мислите да бисте били ''поштени''? Да бисте остали ''патриоте којима је стало до државе?'' Ја први не бих био, јер знам какав сам- волим да добијем, волим да вучем добитне потезе, да искоришћавам ситуацију... Уствари, власт је огледало друштва. Као што у нижим слојевима имамо разне, тако и на власти имамо разне. Сваки део друштва се може пронаћи своје огледало међу посланицима који се, наизглед, мајмунишу.
Не заваравајте се причама да постоји политичар који ће нешто да промени у корист целог народа.
И не заваравајте се тиме да човек остаје патриота кад дође на власт.
Ружној девојци огледало криво.

Kako ja pomažem njima kad prijavljujem lekara koji mi traži petsto evrića pred ženin porodjaj?

Ne pomažeš njima, već sebi. Da ne bi ostao bez tih 500 evra. Ne vidim šta je tu posebno patriotski.

Zaista nam treba diktator, jbg.

Ko kaže da ga već nemamo? Prelistaj kanale i novine, možda "zapaziš sličnost" izmedju vesti na rasličitim televizijama ili novinama. U postmodernom dobu i ne može da postoji otvoren vid diktature. To se radi onako, iza zavese. Ali to je već oftopik, koliko mi deluje.

Ne pomažeš njima, već sebi.

Ti si rekao da pomažem njima. Ja ne vidim kako, čime? Naveo sam tri primera, dva za korupciju, jednu za djubre.

Ako zapravo stvarno žrtvuješ sebe da bi pomogao debelim guzicama iz Vlade, to te čini ovcom.

I kako ja time pomažem njima? Time što ne želim da živim u djubretu i pljunem petsto evra nekom drkadžiji iz kurtoazije?

Ali to je već oftopik, koliko mi deluje.

Jeste. Ali znam na šta misliš.

Ne pomažeš njima, već sebi.

Ti si rekao da pomažem njima. Ja ne vidim kako, čime? Naveo sam tri primera, dva za korupciju, jednu za djubre.

Loše sam se izrazio. Htedoh da kažem, ne činiš to zbog ljubavi prema otadžbini, već da ne ostaneš bez keša. Ne vidim jasne uzročno-posledične veze izmedju patriotizma i ne dam pare koje ne moram. To što si uradio je i bilo sasvim normalno, bio bi kreten da si platio beslatnu uslugu.

kako ja time pomažem njima?

Mislim da sam iznad razjasnio.

Ne vidim jasne uzročno-posledične veze izmedju patriotizma ine dam pare koje ne moram

Koliko si puta čuo od evropske komisije-ratko mladić i korupcija?

edit: Hoću da kažem da možeš pomoći svojoj državi i kad pomažeš sebi (to je neki vajni patriotizam). Al ova tema je otišla u aut (zahvaljujući meni najviše, priznajem).

Koliko si puta čuo od evropske komisije-ratko mladić i korupcija?

Амен!

Hoću da kažem da možeš pomoći svojoj državi i kad pomažeš sebi. Al ova tema je otišla u aut (zahvaljujući meni najviše, priznajem).

Da, to jeste tačno. To i jeste način da država napreduje. Razvijena samosvest ljudi. A ne ideološki obojeno patriotsko delovanje, koje ljude ostavlja veoma podložnim manipulaciji.

Da, to jeste tačno. To i jeste način da država napreduje. Razvijena samosvest ljudi. A ne ideološki obojeno patriotsko delovanje, koje ljude ostavlja veoma podložnim manipulaciji.

Vi'š da se slažemo. Ku noć.

Е јебо ти ту расправу кад се двојица слажу...

Vi'š da se slažemo. Ku noć.

Da, očigledno se samo nismo složili oko pojma patriotizam. Sve u svemu, to onda i nije bitno.

Lepo pajki. :)

Е јебо ти ту расправу кад се двојица слажу...

Pa samo tako može da se ostvari kvalitetna diskusija. Nikako nije dobar način za tako nešto slepo kokodakanje svojih stavova bez slušanja sagovornika.

Nije stvar u želji i neželji. Stvar je u ljudima koji seru da su patriote, a to zapravo nisu.

Sad sam tek video da je ovo odgovor na moj post...

Dobro promašio sam temu...tema je "Lažni patriotizam", u pravu si, ali jebi ga uključujem se na petoj strani ili šestoj, gde se postavljaju pitanja da li je biti ok patriota ili ne, ili šta je patriota ili zašto biti patriota...tako da sam malo omašio temu...inače iza svega navedenog stojim.

Pa samo tako može da se ostvari kvalitetna diskusija. Nikako nije dobar način za tako nešto slepo kokodakanje svojih stavova bez slušanja sagovornika.

У јеботе, Гамби поста' озбиљан..Ништа, повлачим што сам река'.

У јеботе, Гамби поста' озбиљан..Ништа, повлачим што сам река'.

Jbg, moram ponekad. Umem i ja da iznenadim, a? :)

A čekajte sad...
Šta vi mislite da Đoković treba da uradi, da bi bio patriota?

Da plaća porez ovde.