Prijava

J. R. R. Tolkien

On nije SF. Ni blizu SFa. Čoveče.

Više sam se fokusirala na EF, al' recimo Simons i Dik su mi dobri od ovoga što se sećam da sam pročitala. Vodič je, pa, vodič. Kategorija za sebe, nezaobilazno štivo. :) I bile su neke kul knjige nešto Zimska kraljica i Letnja kraljica, ne sećam se autora. Dosta toga sam i zaboravila, kao što rekoh, beš ga, protutnjim kroz knjige ko krava kroz kukuruz kad ih prvi put čitam. :/

http://en.wikipedia.org/wiki/Joan_D._Vinge
evo je Storm, imam je na CD-u izdavačke kuće Polaris :)

Сторма? Толкиен је СФ наравно.
А, да се вратим топику. У сред сам Амбера, од Роџера Зелазнија, велика препорука. Одлично штиво али претпостављам да сте већина вас љубитеља прочитали. Оин Колфер - Артемис Фаул.

Star Trek Vojadžer prema Atar Trek Enterprajz (ona budalaština sa počecima Enterprajza)

Dobar info, sve mi je jasno :).
Toplo preporucujem naravno Star Trek TNG. Celokupnu filozofiju sam odatle naucio!

Сторма? Толкиен је СФ наравно.

Jašta, a iza mog profila se krije Ilidan Stormrejdž. :D

Čitala sam Kolfera, i Artemisa, i Natprirodnjaka. Dečja literaturica, simpa za mozak na pašu, ima dobrih fazona za da se nasmeješ. :)

A Amber je tako dobra knjiga. Htela sam da pojedem sopstveno stopalo što se nisam ranije setila da ga pročitam. Odbijalo me ono "Hronike" u naslovu, deluje smorno. Iz istog razloga se još nakanjujem oko Dine, al' pašće sad na leto, imam vremena. :)

Ја сам прије пет дана купио, све три књиге Артемис Фаула, Амбер и Легенде са краја времена за 600 динара. Невјероватно. Чак ћу и за 100 динара добити Аутостоперски водич. Фантазија. Али што ме највише одушевљава јесте да сам купио Дисквет за 1700 динара. Јеси читала Прачета Сторма? Мислим сигуран сам да јеси, али питам за Дисквет.

Ako hoćete Hronike, onda uzmite Hronike Tomasa Kovenanta Nevernika... nećete se pokajati - tu ima svega...
Storma, Dinu nemoj počinjati dok nemaš sve delove pri ruci, ja sam se živ pojeo dok sam našao zadnja dva...

Али што ме највише одушевљава јесте да сам купио Дисквет за 1700 динара.

Ceo Disksvet? O.O Gde to, kako to?

Jašta sam nego čitala. Posedujem samo nekih 5, 6 knjiga, ali polako, skrpiće se sve u kolekciju. :)

ja imam ceo disksvet u elektronskoj formi na engleskom, ima da se skine sa neta... dva meseca garantovanog upišavanja od smeha :)

Pa imam i ja u elektronskoj formi (i Nanina kuvarica je uključena u zbirku, mislim xD), al' hoće da se sasuše oči, a čuvam ih za A Dance with Dragons. :))))

На толкин.рс, била `лицитација`. Неки лик продавао одличне књиге по невјероватно јефтиној цијени. Замисли какав сам бингаш. :Д Јеси читала легенде?

Pu, ju laki bastard. -.-
Čitala sam. Super kolekcija priča. Posedujem je. :D

Laguna:
Teri Pračet: prvih 16 knjiga o Disksvetu, 3 knjige o Noumima, Dobra predskazanja
Robert Džordan: prve dve knjige Točka vremena
Oin Kolfer: prve tri knjige o Artemis Faulu
Džordž R.R. Martin: prva i treća knjiga Pesme leda i vatre
Dejvid Edings: Pion proročanstva
Filip Pulman: Severna svetlost
Den Simons: Hiperion, Pad Hiperiona, Strvinarska uteha (3 knjige), Olimp (2 knjige), Ilion, Leto noći, Ukleta zima, Pesma boginje kali
Loiz mek Master Bizol: Barajar, Krhotine casti
Majkl Krajton: Mreza vremena, Plen
Zoran Zivkovic: Nemoguce price, Cetvrti krug, Knjiga - Pisac
Artur Klark: Matica Zemlja, Rajski Vodoskoci, Oko Vremena
Nil de Gras Tajson: Nastanci
Robert Heris: Enigma
Klajv Kasler: Blago
Rej Bredberi: Farenhajt 451
Nil Gejmen: Zvezdana prasina, Americki bogovi, Anansijevi momci
Ако те занима нешто, реци :Д

Teri Pračet: prvih 16 knjiga o Disksvetu (mada, nisam sigurna koje već posedujem xD), Dobra predskazanja
Den Simons: Hiperion, Pad Hiperiona, Strvinarska uteha, Olimp, Ilion, Leto noći, Pesma boginje kali
Nil Gejmen: Zvezdana prasina, Americki bogovi, Anansijevi momci

Stani, lik bi da proda ovo? Sve ovo? :O

Па, да. Што је још боље од свега, по 100 динара књига.

Primecujem da je dosta Klingonaca prisutno.

grešiš Abrahame, to su uglavnom Ferengi

Mobilni telefon kingov valja.

slažem se, mobilni telefon je povratak izvorima žanra, ali su Zamka za snove i Vreća kostiju izleti u SF i dramu kakve ćeš retko naći - prvi je odlično pretvoren u film, a drugi bi nadmašio Mizeri kad bi ga neko snimio...