Prijava

E mani se tih NVO fora

A da li ti smatraš da su Indijanci manje od čoveke

Današnji ljudi su pokvarena govna. Indijanci su duhom bili čistiji od nas jedno 1000 puta.I ne možeš primenjivati njihovu filozofiju na naše društvo, koje ima apsolutno drugačiji sistem moralnih i svih drugih vrednosti. Kao što sam rekao u prvom postu sve te teorije i ideologije su do jaja ali ne za ljudsku rasu koja postoji u današnjem obliku.

L0L

За. за и ЗА!

Комунизам је реално најбоље уређење које једино може да спаси овај народ, јер ми нисмо створени за капитализам и за богаћење другог на наш рачун, него нам је потребна чврста рука...

Lole brate, nije mi jasno kako ne kapiraš da komunizam podrazumeva odsustvo državne vlasti. Nebitno kako je bilo u praksi, tema je vezana za komunizam kao ideologiju.

Što se tiče komentara da je neizvodljiv u praksi... Nije tačno. Samo je zbrzano i uradjeno ofrlje, kao što obično i bude kad ti je ciljna grupa neobrazovana stoka, pa ti ona diktira tempo. Ima tu i problema oko nacionalizacije, ali to manje-više nije bitno u društvu u kom ne bi trebalo da ima privatne svojine na sredstnima za proizvodnju, pa da ne širim oko toga bezveze. Fazon, lepo zamišljeno, očajno sprovedeno.

Izbio bi rat između koga? Ako bi ljudi došli na nivo da prihvate anarho-komunizam onda bi prihvatili da granice više ne postoje. Drugo anarhističke "države" (kažem države jer drugačije se ne može :() su postojale u istoriji i nisu bile orgije i razbijanje i ubijanje. Refleks o kome pričaš je usađen od strane medija gde se reč anarhija karakteriše samo svojim primarnim značenjem koji je definisala rimokatolička crkva kao poslednji nivo grešnosti i bezbožništva. Anarhija je red.

Ajvar aj ne lupetaj pročitao si pamflet neke Anarho organizacije i praviš se pametan.

Imenuj mi jednu zajednicu ikada od postanka razumnog čoveka koja je živela kao što ti kažeš! Bez vladara i vrhovnog sveštenika!

Ajvar aj ne lupetaj pročitao si pamflet neke Anarho organizacije i praviš se pametan.

Hahaha :))

Izbio bi rat između koga?

Између људи?
Прво борба око приватне својине, пошто би неки одмах гледали што више да покраду, па би други који имају оружје МОМЕНТАЛНО гледали да успоставе свој поредак у недостатку власти.

Ako bi ljudi došli na nivo da prihvate anarho-komunizam onda bi prihvatili da granice više ne postoje.

Аха, оће то. :)

Anarhija je red.

То можда у неком мравињаку или у кошници, међу нижим животињама. Човек не функционише тако.

Сваки облик анархије би трајао отприлике сат и по времена. После дванаест сати би се десила општа пометња, наредног дана би избио рат, а о трећем-четвртом дану не желим ни да мислим. :)

Па комунизам је екстремније лево од анархије, она укључује приватну својину и дозвољава неке видове размене, док тога нема у комунизму.
То је један од разлога што га не подржавам, желим својину. И не желим једнакост, нећу да уживам исти статус с неким од кога сам бољи. И, као што рекох желим разлику између умног и физичког рада, не желим да влада гомила радника (Маркс лично говори о владавини пролетаријата након Револуције). Нису сви за власт, већ најбољи.
А без власти, штоно кажу: човек је човеку вук.

И не желим једнакост, нећу да уживам исти статус с неким од кога сам бољи. И, као што рекох желим разлику између умног и физичког рада, не желим да влада гомила радника

To.

Izvini ali na bazi čega ti pocenjuješ moje mišljenje? Zašto ne bi argumentovao zbog čega čovek nije dovoljno razumno biće da može da vlada sa sobom? I nemoj da mi pričaš te priče "ljudi su stoka". Da jesu ali imaju dovoljno inteligencije da shvate šta dobro za njih.

Što se tiče istoriskih podataka o anarhističkim društvima Jamajka 18og veka, feudalni Island, Somalija danas, Katalonija za vreme Španskog građanskog rata koja je funkcionisala dok ih fašisti nisu pobili itd. Zašto je ljudima toliko teško da analitički priđu toj ideje bez refleksne odbojnosti?

Izvini ali na bazi čega ti pocenjuješ moje mišljenje? Zašto ne bi argumentovao zbog čega čovek nije dovoljno razumno biće da može da vlada sa sobom? I nemoj da mi pričaš te priče "ljudi su stoka". Da jesu ali imaju dovoljno inteligencije da shvate šta dobro za njih.

Да, наравно да ће да схвате шта је добро за њих, али да ли је то што је добро за неког наоружаног балвана добро и за мене? :) Капираш шта хоћу да ти кажем. Неко ће да се окористи ситуацијом и то ће бити добро за њега, али не нужно и за остале.

И да... Људи јесу стока.

Прво борба око приватне својине, пошто би неки одмах гледали што више да покраду, па би други који имају оружје МОМЕНТАЛНО гледали да успоставе свој поредак у недостатку власти.

Džimi, ne bi anarhija nastala dekretom, kao vesti dana: države su ukinute i nastala je anarhija. srećan uskrs vernicima. :)

То можда у неком мравињаку или у кошници, међу нижим животињама. Човек не функционише тако.

Možda ne funkcioniše jer nije ni imao prilike da funkcioniše drugačije. Mnogo stvari gledaš iz perspektive današnjeg stanja u društvu. Priča se o drugačijoj svesti ljudi, apsolutno drugačijoj. Nije to nemoguće, samo treba vremena. Jedino je možda nemoguće da svest dodje na taj nivo, zbog toga što jedino država može da deluje i utiče na ljude u tolikoj meri, što bi vodilo njenom ukidanju, pa kontam da ih baš zabole. :))

Na osnovu teksta koji si ovde pisao, a ima ga za jedno dve kucane strane!
Jel si guglao države priznaj!
Ćao zdravo

Once a Spanish possession known as Santiago, in 1655 it became an English, and later a British, colony, known as "Jamaica". It achieved full independence in 1962.

Pa da bili su svi jednaki jer su bili robovi! Somalija beše tamo rat?

A sto se ovaj Dzim razume u sve i svasta to nije zdravo. Na svaciji stav on ima neki svoj, uglavnom suprotni. Evo ja da ti kazem, postovi na ovoj temi su ti, prema tebi sit i vecinom neosnovani

Džimi, ne bi anarhija nastala dekretom, kao vesti dana: države su ukinute i nastala je anarhija. srećan uskrs vernicima. :)

Не би, слажем се.
Узгред, како би настала?

A sto se ovaj Dzim razume u sve i svasta to nije zdravo.

Шта ћу кад сам паметан и увек се испостави да сам био у праву. :)

Не би, слажем се.
Узгред, како би настала?

Ubedjen sam da smo ovaj razgovor već vodili. :) Postepeno, malo po malo. Laganim prilagodjavanjem sredine na novi način življenja. Naravno kad bi se odjednom proglasila, da bi izbila katastrofa nevidjenih razmera. Niko nije toliko glup brate.

Није то тако наивно као што изгледа. Марксов дијалектички материјализам, његово виђење историје и прогреса, што се сматра основом марксизма, је срање.
Ако се не слажеш са марксистичком доктрином, ти си изостављен из колективног напретка, радиш против прогреса. И тај тзв. дијалектички процес напретка гарантује да ће елиминисати све нон-конформистичке елементе, насилно. Један чика је рекао да марксизам има јеванђељски призвук - "Онај који није с нама, против нас је" (из Јеванђеља по Луки, валда).

Komunizam je pokušao revolucijom i propao. Kada bi neki anarhistički pokret isto to pokušao takođe bi propao. Oružanim putem bi nametao ne istomišljenicima svoje stavove što se krši sa anarhističkim stavovima. Ako želiš nekome da dokažeš da si bolji onda se i ponašaš bolje. Ja pričam o stanju svesti naših unuka koje bi vaspitavali na ideji slobode tj ultimativnom cilju a-pokreta.

Ono što je strašno je ogromna prepreka pri rasprostanjivanju takve ideje jer ona u samoj svojoj srži je protiv državnog uređenja. Samim tim je od početka karikaturisna kao nešto ne moguće. "Ako države nema biće ANARHIJA", na isti način na koji crkva plaši narod da ako nema crkve neće biti morala. Da li ima logike u ovome što pričam? Logično je da država ne dozvoljava širenje ideje koja je protiv nje. Kako je to Imanuel Kant rekao :

- Zakon i sloboda bez nasilja (Anarhija)
- Zakon i nasilje bez slobode (Despotizam)
- Nasilje bez slobode i zakona (Varvarizam)
- Nasilje sa slobodom i zakonom (Republika)

@Pjer88 Ako misliš da možeš da me isprovociraš grešiš. To možeš samo bogougodne ljude da dovedeš do pene prizemnim pocenjivanjem :P Pravo da ti kažem ni ne znam da ima neka domaća anarho organizacija, a i ako ima verovatno je puna napaljenih klinaca koji nemaju pojma šta anarhija stvarno znači.

Pravo da ti kažem ni ne znam da ima neka domaća anarho organizacija, a i ako ima verovatno je puna napaljenih klinaca koji nemaju pojma šta anarhija stvarno znači.

SK ASI-MUR / СК АСИ-МУР / CS IAS-AIT / UC ASI-IWA kojikuracpičkematerine!??!?!??!

http://inicijativa.org/

lepo si ih opisao!

Ja sam licno mislim da je anarhija nemoguca jer ce uvek biti ljudi koji rade manje nego sto mogu i uzimaju vise nego sto im treba (zato je novac neophodan)
To je jedina (neresiva) mana anarhije

Ja sam licno mislim da je anarhija nemoguca jer ce uvek biti ljudi koji rade manje nego sto mogu i uzimaju vise nego sto im treba (zato je novac neophodan)
To je jedina (neresiva) mana anarhije

Па како онда мислиш да је комунизам могућ?