Prijava

Isla bih u Hrvatsku, jer tamo nikad nisam bila, a cula sam da je vrhunska. CG mi se ne svidja. :P

Не бих ишао нигде.

Јел' сте провалили билборде "1244 острва"?

Чисто информативно, у Хрватској има 1246 острва по мојим информацијама, тако да ми није јасно који им је курац.

Мускулар фете капирам да је то само да би нас подјебавали због резолуције 1244. Од Хрвата очекујем такве сублималне педерске форе. А притом од тих острва многа су некада била наша (Хвар, Брач, Корчула, полуострво Пељешац).

Иначе мислим да је њихово море боље од црногорског.

Isla bih u Hrvatsku, jer tamo nikad nisam bila, a cula sam da je vrhunska. CG mi se ne svidja.

ma CG je prelijepa, sto se tice toga ne moze se porediti sa HR, 10 puta je ljepsa, al pogan narod (cast izuzetcima), a u HR je sto se toga tice sve na nekom zadovoljavajucem nivou ako placas koliko traze i ako si normalan i prstojan.

Činjenica je da ti primorci neće ništa reći već će ti kola/glavu razbiti neki kontinentalac tipa iz Osijeka, Knina, Metkovića, Varaždina a pogotovu iz Zabrega.

potpuno netacno, bar sto se knina tice, idem na svakih par meseci u knin i svi znaju da sam srbin. nikad nijedan problem nisam imao, jer ljudi manje podnose hercegovce nego srbe tamo. 70% njih slusa grand show nakaze i peva pesme na ekavici, a znam dosta riba koje su lude za srbima, i jedan od najboljih ortaka mi je iz knina...hrvat. a i na more kad smo otisli jedini smo bili sa bg tablicama na toj plazi, i niko nista...cak je upao u pricu sa nama lik koji naplacuje parking tu o tome kako je u srbiji i kako bi voleo da ode i obidje novi sad itd... to vam samo zavisi od toga kako ste vi postavljeni prema njima i da li cete naleteti na onu debilnu manjinu. inace od srca preporucujem hrvatsko primorje

Niko nije rekao da je Hrvatska ružna, obala je super, CG obala je ružna. Jebeno pitanje je DA LI SU SRPSKI TURISTI DOBRODOŠLI ILI SAMO NJIHOVI NOVCI.
Ko god dođe ovde i garantuje da ne postoji mogućnost da imaš neprijatnosti jer je on sam nije imao je šupak jer tako nešto jednostavno nije tačno.
Jano ne lupaj ja se nisam kačila ni sa kim i nisam pričala ovde još iks drugih slučajeva.
Pišeš ovde kao da sam ja došla tamo i tražila belaj.
Da li je tačno da su Srbinu u Splitu, dobrovoljnom davaocu krvi odbili uzeti krv pre jedno 4'5 godina jer je Srbin ili i to lažem? Da li je taj čovek tražio belaj? Nije jebote, otišao da letuje, krenuo dati krv jer su TRAŽILI danima putem medija, videli mu beogradsku knjižicu dobrovoljnog davaoca i rekli Oprostite, ne možemo jer kako da kažemo nekom da ima možda srpske krvi?
Ja lično i ne mogu imati neprijatnosti, ne piše mi na čelu šta sam, pričam ijekavski bosanskim naglaskom ali onaj ekavac pusti može. I čim galebu ne budeš dala pičke na prvu biće ti Ajme koja si ti drolja srbijanska. Ako daš šta ima da te gnjavi?

Povraća mi se više od količine ove reklame na TV-u i Kad srce kaže hajmo....
Iskreni tekst te reklame bi bio DOĐITE DO GRANIČNOG PRIJELAZA I OSTAVITE VAŠE PARE, OKRENITE KOLA I VRAĆAJTE SE ODAKLE STE DOŠLI.
CG je imala prednost dok je bila jedna država, jedna valuta i nisi morao imati pasoš i to je JEDINA prednost.
Idite na raftinge, jezera, u Republici Srpskoj ih ima puno, hrana je jeftina ako već nemate nameru putovati podaleko zbog mora a hoćete negde.

Gospodin Čoek

Ал' вероватно бих курац иш'о да немам родбине по тим крајевима

I ja idem u krvacku skoro svake godine, takodje idem dole zato sto imam kucu i rodbinu i zato sto me najmanje para izadje. Ne bih preporucio Srbima da letuju dole jer stvarno mogu imati neprijatnosti na svakom koraku.

Činjenica je da ti primorci neće ništa

Kurac! Oni su najgori.. Poznato je da je od Sibenika do Splita najveca ustasija posle Hercegovine. "Hrvati" iz Istre i Zagorja su dosta pitomiji nego divlji primorci

Ovo je najiskreniji post, svaka čast.

Љубоморни су на Србе... то је једноставно тако. Цепачи их сујета само тако. А Бога ми има и зашто...

А Бога ми има и зашто...

Zašto?

http://vukajlija.com/forum/teme/29165-tako-ljepa-tako-blizu-ili-zove-more?strana=2#post_1418704

mene si preskočila aurora...

Idite na raftinge, jezera, u Republici Srpskoj ih ima puno, hrana je jeftina ako već nemate nameru putovati podaleko zbog mora a hoćete negde.

ovo potpisujem i podvlačim, i dodajem: idite u okolinu Ivanjice, na Katićima je fenomenalno, idite bilo gde u svojoj državi...

Nije ni to tema Konjeviću. Pitanje je VALJDA da li ići na LETOVANJE ili ne.

А Бога ми има и зашто...
Zašto?

Зато што су до јуче чистили аустроугарске штале, зато што немају свој језик, зато што нису имали државу 1000 година, зато што су били Хитлерови кољачи, зато што их има мање, зато што их је пола покатоличених Срба, данашњих Хрвата који то неће да прихвате јер их је стид, зато што им је државни празник Олуја-прогон једног народа, зато што им је криво што Тесла, Пупин и Андрић нису Хрвати, зато што им је највеће достигнуће највећег владара у историји то што је изборио мањи степен зависности од Беча, зато што су направили Јасеновац и Нову Градишку, логоре смрти, окрутније и од самог Аушвица-срамоте људског рода, зато што су у 1. светском рату ишли иза својих послодаваца-аустроугара и чистили терен (војнички термин који подразумева убијање свега живог на шта се наиђе) док смо ми те исте аустроугаре побеђивали на Церу и Колубари упрскос томе што смо предходно изашли из два рате, док су они подразумева се, и даље чистили Бечке штале, зато што им је криво због свега горе наведеног, и зато што им је криво што нису више као ми.

Немам предрасуде и не мрзим их. Ово су чињенице. Сваког Хрвата с којим имам било какву интеракцију не оцењујем према горе наведеном.

Nije ni to tema Konjeviću. Pitanje je VALJDA da li ići na LETOVANJE ili ne.

Да, али само уколико имате неког мештанина код кога идете, типа рођака или доброг пријатеља.

Да, али само уколико имате неког мештанина код кога идете, типа рођака или доброг пријатеља.

to je već druga priča i za te stvari ne treba ljude reklamam vabiti.
Ova ista reklama je išla prošle godine, na B92 isti ljudi pričaju jedno za B92 na hrvatskom RTL-u drugo!? Ti trudbenici hrvatskog turizma, na njih mislim. Na B92 su davali intervjue da je sve kul, pita ih za tu agresivnu reklamu na hrvatskoj RTL a oni Pa jebi ga, moramo, kriza ovo ono. I ko je tu lud?
Imamo neku rođaku razbi se pozivajući tamo buraza i snajku ali NEMOJ DA ĆERKA DOLAZI IPAK JE ONA MLADA, ZAKAČIĆE SE S NEKIM NIJE TO ZA NJU.
iskrena žena, jebiga.

Зато што су до јуче чистили аустроугарске штале, зато што немају свој језик, зато што нису имали државу 1000 година, зато што су били Хитлерови кољачи, зато што их има мање, зато што их је пола покатоличених Срба, данашњих Хрвата који то неће да прихвате јер их је стид, зато што им је државни празник Олуја-прогон једног народа, зато што им је криво што Тесла, Пупин и Андрић нису Хрвати, зато што им је највеће достигнуће највећег владара у историји то што је изборио мањи степен зависности од Беча, зато што су направили Јасеновац-срамоту људског рода, зато што су у 1. светском рату ишли иза својих послодаваца-аустроугара и чистили терен (војнички термин који подразумева убијање свега живог на шта се наиђе) док смо ми те исте аустроугаре побеђивали на Церу и Колубари упрскос томе што смо предходно изашли из два рате, док су они подразумева се, и даље чистили Бечке штале, зато што им је криво због свега горе наведеног, и зато што им је криво што нису више као ми.

Ne bih da kvarim zabavu, al oni bi mogli da uzvrate na svaki od ovih, khm, argumenata. Oni čistili štale, mi titrali jajca Turcima i s njima kidisali na druge hrišćane, oni jasenovac mi srebrenicu...

Niko na Balkanu ne miriše na ruže.

Не знам на коју агресивну рекламу мислиш тачно али се сећам неколико случајева пребијања Срба од пролетос, као и погибију бебе и родитеља у саобраћајној нерећи поводом које нико није одговарао.

Генерално није безбедно... мада то не значи да ће сигурно бити проблема. Ево хипотетички... када бих са 5 другара отишао тамо и када би смо се, приморани и нападнути, потукли са неким, убеђен сам да би били ухапшени и третирани као последња говна, мучени и пребијани од тамошње полиције, док ови који су изазвали тучу сигурно не би имали проблема...

Ok upravu si ali cinjenica je da su oni uvek imali kompleks prema Srbima pogotovo iz Srbije i Beograda zato sto su oduvek bili provincija u odnosu na BG. Poznajem Hrvate koji žele da žive u Beogradu jer misle da tu imaju više šanse da napreduju. Pa i sam se Ante Starcevic (otac Domovine) je pre antisrpskih ideja orijentisao ka Beogradu

Године 1851. конкурисао је без успеха за место професора математике на београдском Лицеју, пишући молбу на ћирилици и потписујући се као "доктор мудрословија"

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%B5_%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%9B#.D0.96.D0.B8.D0.B2.D0.BE.D1.82

Моје мишљење, све док је зле крви између два народа, треба избегавати Хрватску, много је људи тамо који због губитка пријатеља или рођака у рату, не подноси Србе, пре или касније неко од Српски туриста ће платити ту цену, чим се овим 12 /44 рекламама омасови број Срба у Хрватској.
Није нам фалила длака са главе али смо подвили реп и..
-нисмо привлачили пажњу
-нисмо причали о политици
-нисмо хвалили Србе и Србију
-нисмо помињали рат
-нисмо нападали њихове девојке...
..и тако, тако лепа тако близу...1244 отока по вашем телу ако прекршите правила..

Ok upravu si ali cinjenica je da su oni uvek imali kompleks prema Srbima pogotovo iz Srbije i Beograda zato sto su oduvek bili provincija u odnosu na BG. Poznajem Hrvate koji žele da žive u Beogradu jer misle da tu imaju više šanse da napreduju. Pa i sam se Ante Starcevic (otac Domovine) je pre antisrpskih ideja orijentisao ka Beogradu

Nisam video masovan priliv Hrvata u našu veleprestonicu, tako da ne mogu da govorim o njihovim kompleksima. Ako takvi kompleksi postoje, onda su u samih Srba najveći jer, koliko sam primetio, najviše Srba dolazi u Beograd iz provincije, ne Hrvata. A to bi bio glup zaključak, da dolaze zbog kompleksa, zar ne?

Hrvati, ako su dolazili u BG u ondašnjoj Jugoslaviji, dolazili su iz istog razloga kao i Srbi što danas dolaze iz provincije-veće šanse za posao, napredak. Nema to veze sa kompleksima.

DA LI SU SRPSKI TURISTI DOBRODOŠLI ILI SAMO NJIHOVI NOVCI.

ja sam srpkinja i u HR ljetujem vec vise od 10 god i nikad nikakav problem nisam imala, mislim da su svi predrasuti obicna budalestina, dokle god s ponasas normalno, pristojno i ljudski dobro dosao si svugdje pa i u HR

Hocu reci da ima veze zato sto ni oni, kao ni njihovi ocevi i dedovi, nece ziveti u gradu koji je dosta prosperitetniji od njihove, da ne kažem, zabiti. I sigurno da Dalmatinci danas imaju kompleks i prema Zagrebu baš zbog toga.

Ne bih da kvarim zabavu, al oni bi mogli da uzvrate na svaki od ovih, khm, argumenata. Oni čistili štale, mi titrali jajca Turcima i s njima kidisali na druge hrišćane, oni jasenovac mi srebrenicu...

Niko na Balkanu ne miriše na ruže.

Да пријатељу, наравно да би одговорили... хаха па сигурно не би признали. И то нису кхм аргументи, већ аргументи. Не знам зашто си то рекао као да су то неке непотврђене измишљотине.

А што се тиче Турака, бранили смо се дуго и храбро, а затим смо их и сами истерали. Разлика је упаво у томе што се ми јесмо бранили а они не! Како им дође нека сила тако им се одмах поклоне и извршавају наређења - неретко најзверскија мучења и убијања. Истина је да смо се рокали са другим хришћанима са Турцима али тада више није било избора. Морало се сачувати и оно мало аутономије па макар и тако. Али ево и ту разлике - ми смо се борили у биткама, прса у прса, нисмо клали децу непријатеља, док су они то чинили безброј пута. А имали су избора када им Аустроугар закуца на врата - да се боре или да се одмах предају... увек су бирали ово друго, затим су били слуге које су радили све што им се каже. Што се тиче Сребренице и Јасеновца... Морали смо једном пући и узвратити на истом мером на оно што су нам учестало вековима радили. Не оправдавам, али што је много превише је, морали смо једном и ми пући а не увек се држати витештва. Притом Јасеновац-700,000 Сребреница- 8,000. Јасеновац није једини случај, у Првом св. рати, као што рекох, ишли су иза главнине војске са задужењем кољу децу, жене и све што је живо...

Закључак је да им је све ово јасно и зато се стиде дела својих очева, али Боже мој лакше је оповргавати него признати. Осећају кривицу али је крију. Зато су бато мој, такви какви су...