Prijava

Brate vraćali smo se sa tekme ja nikad ne pravim neke probleme ali onda te ponese adrenalin šta ja znam jebi ga.. Pevali smo onu rstva
"Kad si srecan ti pozovi 92 , Kad si srecan ti pozovi 92 ,
kad si srećan i kad želiš da ti rebra polome , kad si srecan ti pozovi 92.
Kada nemaš kola ni za taksi para , kada nemaš kola ni za taksi para,
kada nemaš kola samo cimni maricu imaš prevoz gajbi al prvo u stanicu"
Onda je bilo malo Kerovi , Kerovi i batine.

Bravo jogurte , lepo je videti nekog pametnog.

Verbalni koliko imas godina?

Вербални, поразмисли мало о свему овоме што си написао горе, можда и закључиш колико је јадно и пичкасто. Можда.

Значи није проблем што су подмитљиви, неспособни и пребијају без разлога, него их "МИ" мрзимо зато што су "ОНИ"?

Ne, jebote, nego zato što su ONI, tj što to nismo MI, tražimo im mane. Samo MI nemamo mane jer ako MI imamo mane, onda mane imam i JA jer sam deo NAS. Dok prozivam NJIH JA sam bezbedan. To je psihologija, razlika između NAS i NJIH.

Ne, jebote, nego zato što su ONI, tj što to nismo MI, tražimo im mane. Samo MI nemamo mane jer ako MI imamo mane, onda mane imam i JA jer sam deo NAS. Dok prozivam NJIH JA sam bezbedan. To je psihologija, razlika između NAS i NJIH.

?!
Не тражим им ја мане зато што су ОНИ, већ зато што њихове мане штете мени.
Покушаваш да уклопиш ову тему у некакав систем који нема везе с њом.

Не тражим им ја мане зато што су ОНИ, већ зато што њихове мане штете мени.

Možda im ti i ne tražiš, ali ljudi traže mane DRUGIMA. To je psihologija. Mogao bih sada da navodim neka istraživanja na tu temu, ali socijalnu psihologiju sa položio, resetovao se pa me mrzi.

ali ljudi traže mane DRUGIMA.

Нико то не спори. Али то нема везе са овом темом из простих разлога:
- "ми" плаћамо те полицајце
- они некад умеју да раде на "нашу" штету.
Замисли да ти продавац врати мањи кусур и на твоје негодовање он ти каже ово што ти мени причаш.

http://www.youtube.com/watch?v=-eyVQnWYH5c
Мржњу према жандарима наследио сам од ћалета. Он је још осамдесетих са ортаком Амером пребио три пуба у Америци, јер су га претходно они брутално претукли јер је покушо да спаси неко црнче у Детроиту. А српску мурију мрзи јер му је најбољи друг погинуо у саобраћајки, јер је пијани инспектор нагарио преко 100 у једносмерној улици и налетео на човека. Умро на лицу места, а тај инспектор данас је директор једног предузећа. А мене су интервенци претресали гадзилион пута, без разлога. Толико о томе. Умро кер, Боже здравља, умреће још који.

Значи, због четир пандура (од тога три америчка), са којима ниси ти лично имао проблема, мрзиш све пандуре?

Prilazi meni i jos dvojici drugara pandur u 3 ujutru na zeleznickoj u Nisu. Jednom je rekao da lepo sedne, a ne da lezi jer to nije kulturno i jer ne treba tako mlad decko da se ugleda na oklne alkose. Pitao nas je odakle smo, mi njega nista nismo pitali, sam nam je rekao da idemo vozom sa prvog koloseka da imamo voz u 3.15, i da je karta 120 dinara, pozeleo srecan put i otisao.
@GZV, stvarno bi mogao da porazmislis, recimo ja sam celo proslo leto proveo sa variocima lokalnim, pili smo, terali skurnje, uvek na istom mestu, al' jebiga, nema provokacija, ne nasedas na njihove ako ih ima i nikako ne provociras. A i cim si se vracao sa utakmice, jos ako si u grupi, pa ti si rodjace riskantan u njihovim ocima. Sto mene nekad neki nije zalepio za asfalt?
EDIT:

Мржњу према жандарима наследио сам од ћалета. Он је још осамдесетих са ортаком Амером пребио три пуба у Америци, јер су га претходно они брутално претукли јер је покушо да спаси неко црнче у Детроиту. А српску мурију мрзи јер му је најбољи друг погинуо у саобраћајки, јер је пијани инспектор нагарио преко 100 у једносмерној улици и налетео на човека. Умро на лицу места, а тај инспектор данас је директор једног предузећа. А мене су интервенци претресали гадзилион пута, без разлога. Толико о томе. Умро кер, Боже здравља, умреће још који.

Maljem u glavu, al' ono, najozbiljnije. Samo sto je glupo generalizovati, ko sto nisu svi Srbi i Hrvati samo ujke i cede, tako nisu ni svi murkni goveda.

Нико то не спори. Али то нема везе са овом темом из простих разлога:
- "ми" плаћамо те полицајце
- они некад умеју да раде на "нашу" штету.
Замисли да ти продавац врати мањи кусур и на твоје негодовање он ти каже ово што ти мени причаш.

E lepo, dolazimo do kompromisa polako :) Naravno da ne bi bila greška napušiti kasirsku lopovsku ili pljuvati pandura Ljubišu Petrovića jer je korumpiran (tražio nam pare da završi neki posao) - ali kada zbog kasirke ili Ljubiše pljuješ sve prodavce i sve pandure - onda tu ima nešto više. Uostalom, većina ljudi nije imala konkretna negativna iskustva ovog tipa, ali ipak potpada pod kolektivno mišljenje. Skloni su generalizaciji i preterivanju.

Ajde ipak da navedem knjiški primer. Među Indijcima je, tamo šezdesetih, urađeno veliko ispitivanje - šta misle o Kinezima. Najčešće osobine koje su oni navodili za Kineze bile su - sklonost ka umetnosti, kulturi, druželjubivost... Ne lezi vraže, iste te godine, malo kasnije, podžapaju se rukovodstva Kine i Indije, situacija je na ivici rata. Ponovo se radi isto istraživanje među Indijcima i u prvi plan izlaze sledeće navodne osobine Kineza - pohlepnost, sklonost prevarama i nasilju itd.

Pretpostavimo da se Kinezi nisu mogli da zaista promene za tih nekoliko meseci - menjala se dakle svest Indijaca o Kinezima. Kako? Tako što su Indijci, u potrebi da se država odbrani, identifikovani kao MI, a neprijatelj, u ovom slučaju Kinezi, kao ONI. Zbog političkog sukoba sa političkim rukovodstvom NJIH, MI počinjemo da mrzimo sve NJIH. Slično je i sa policajcima.

Ta generalizacija je idiotska stvar.
Crvendaći pobiju žabare '85 , deset miliona Crvenih širom Engleske su pijani moroni.
Vidiš Cigana kako prosi, svi Cigani su onda prosjaci.
Da li je sve navedeno tačno? Nije. Onda ne donosite mišljenje o celoj instituciji bez koje savremeno društvo ne bi postojalo, na osnovu vašeg iskustva. Vas su zajebali, nekog drugog su spasili od prebijanja na smrt.
A ti Verbalni si debil, što reče neko : I ti bi ga prib'o da te je prozivao. Čovek radi ceo dan dizdrži porodicu, i ti ćeš da mu vičeš da je tiranin i lopov, i šta ti ja znam. I trebao je da te prebije, da sam ja to bio, i čizma bi radila.
I oni su ljudi, kao i vi. Koliko vas 'poštenjačina' bi pustilo čoveka koji je prekoračio brzinu za 50 eura, ako vam je plata 300 eura?

Не мрзим све пандуре. Ћалци моја два најбоља ортака су инспектори, а ја познајем лично двојицу обичних пандура. Ови људи су нормални. Али неедуковане стоке са тарзанкама које излећу из пајера да ти скидају гаће јер си им сумњив, е њих мрзим.

Па добро, мислио сам да је јасно да генерализујем. С тим што је овде генерализација оправданија пошто мало ко од оних поштених пандура ради нешто да се искорене они који су смрадови. А плус им је то у опису посла.

Није баш на месту поређење полиције и националне групе. Са оним првим си много више упознат и имају много вићи утицај на твој живот. И што је најбитније: често имаш добар разлог да немаш позитивно мишљење о њима.

често имаш добар разлог да немаш позитивно мишљење о њима.

Ali navedi mi bilo koju grupu kojoj ja ne pripadam - i videćeš da "često imam dobar razlog da nemam pozitivno mišljenje o njima". To je poenta one defke. Dakle, ja sam novinar, odbojkaš, Srbin, mladić. Lako mogu da nađem 1000 razloga za negativno mišljenje o: svim drugim profesijama (i o mnogim svojim kolegama koje nisu JA), o fudbalerima, Turcima, Rusima i Južnosudancima, penzionerima i deci predškolskog uzrasta.

Можеш да нађеш колико хоћеш разлога, али то не значи да су оправдани. Оно што ја причам је да у овом случају (полиција) постоји много тога што им се може замерити.
Рецимо, да је нека компанија Х пустила отровни отпад у неку реку, и ти кажеш да се Х понаша педерски. И онда се нађе неки портир из Х и каже: "Не може то тако! Генерализујеш, а ја сам поштен чоек!". И не би био једини. Не можеш поредити неке неформалне, неповезане "групе" (фудбалери, Турци, пензионери итд.) и организације које раде оно што не треба да раде. Кад кажем "полицајци", мислим на МУП.

Auuu, pa ovo si loše postavio. Drugo je kada kompanija X sistematski pušta otpad u reku. To bi bilo kao kada bi MUP sistematski tukao, šta ja znam koga, ali to se ne dešava. Tuku policajci sa imenima i prezimenima - koliko god da ih ima, to nije sistematski i MUP se bori protiv takvih stvari (intenzitet te borbe nije bitan - važno je da to nije odlika MUP-a). Kod nas verovatno većina političara muva i krade, ali to nije razlog da osujemo paljbu po politici kao takvoj ili po vladi, političkoj stranci ili državi kao institucijama.

Ма јебо те што туку боранију. Не занимају ме уопште. Краде се на све стране, сви знају, и боли их курац. И хоћеш да кажеш да нема систематске корупције?

(intenzitet te borbe nije bitan - važno je da to nije odlika MUP-a)

Него шта је него је битан.

Kod nas verovatno većina političara muva i krade, ali to nije razlog da osujemo paljbu po politici kao takvoj ili po vladi, političkoj stranci ili državi kao institucijama.

По политици - не. Нико то није ни рекао. Нема везе са овим. По влади и странкама - фала курцу! Што држе такве међу собом. Не видим шта ту није јасно.