Prijava

Стварно не знам што сте толико опседнути висином.

Kad kažu da je Car Dušan imao gardu vojnika od preko 2m ja zamisljam
10 žigića 10 pitera krauča i 10 jana kolera kako stoje sa kopljima nekim i upišam se od smeha

A 10 divaca 10 gasolova 10 turkoglua ne?

Paaa jedino 30 darka milicica da zamislim

pa može i to, al samo građa i izgled

kapiram da bi darko milicic da je stvarno ziveo u tom dobu, ili poginuo u prvoj borbi u kojoj bi ucestvovao, ili bi bio dezerter jer bi ga mrzelo da ratuje

Цар
Стварно не знам што сте толико опседнути висином.

Suvise si zabio glavu u arhive i nisi shvatio da je visina danas SVE, ako si visok preko 190 imas pravo na nacionalnu penziju a zene seku vene. Ako si ispod 180 ubiju te kao skarta. Ja sam se jedva izvukao

Брате ја не знам где су архиви

јел имаш податке о просјечној висини људи тад? Читао сам о томе за људе из Лепенског Вира и сл. а не знам за средњи вијек

Немогуће је то утврдити из 2 разлога:

1) Узорак је премали.
2) Причамо о огромним периодима (културе Лепенског вира су трајале око 4.000 година, а средњи век око 1.000 година).

Srbi sedam metara billi visoki :P

Dokaz koliko ljudi pretruju u glorifikovanju visine svojih predaka govori o njihovoj opsednutosti istom i dan danas, bigger better vazda bilo i neas ti tu sta..

Jel bi mogli da se razumemo sa njima da se transportujemo u to vreme?
Ne mislim sad da kazem caru dusanu eeee vidi ga onaj tvoj gari iz garde al se uradio od dzoni setaca...ono bez ikakvog slenga jel bi moglo ista bolje da se komunicira nego sa nekim rumunom recimo
Ja kad naletim na tako neke natpise isto ko da citam i rumunski..

Jel bi mogli da se razumemo sa njima da se transportujemo u to vreme?
Ne mislim sad da kazem caru dusanu eeee vidi ga onaj tvoj gari iz garde al se uradio od dzoni setaca...ono bez ikakvog slenga jel bi moglo ista bolje da se komunicira nego sa nekim rumunom recimo
Ja kad naletim na tako neke natpise isto ko da citam i rumunski..

За народни језик, који је стварно коришћен, тешко се шта може рећи, а оно што зовемо старословенским и српскословенским разумео би већи део. Од 17-18. века разумео би готово све. То што кажеш за натписе је углавном због старог писма.

NE BI TI PREŽIVIJO DA SE SRETNEŠ SA CAROM JERBO SI USTAŠA I CAR BI TE UBIJO

Цар је имао дугу историју добре сарадње с Хрватима заправо.

Мислим на цара Стефана Душана наравно.

Pa da, tada nije bilo ustaša. ASAM TI REKO SAD HAHAHAHA

Усташа је регуларни назив за устаника у средњем веку, тако да било их је итекако.

Kontam da se nije baš tada koristio. Koliko je dokumenata prije 17. vijeka bilo sa nazivom USTAŠA?

A i ove UHRO je Anto osnovo 1929.

Sad ćeš reći i da su ustaše bile na steroidima i da su sišli sa podijuma kada je Stefan Dušan ustoličen za cara.