Prijava

Evrointegracije, priznanje Kosova i ulazak u NATO. Zvuči šovinistički, ali je jedini način da nam se ekonomija dalje ne urušava, i da imamo koliko-toliko realne šanse za stabilni standard za građane.

Ја мислим да ће још горе да нам забибере након што приступимо ЕУ. Мислим, нисам сигуран, пошто не могу баш толико да гледам унапред.

Marvellous
Evrointegracije, priznanje Kosova i ulazak u NATO.

Istraživanje Marsa za potencijalnim gorivim rudama bi bilo neprocenjivo otkriće npr.

Сагласна са Др Јанковићем, него занимљива ти ова друга идеја - баш за неку књигу или филм...извини, али где ти живиш? :Р

Мислиш да ће нам то помоћи ако ми ништа не радимо?

Ја мислим да ће још горе да нам забибере након што приступимо ЕУ. Мислим, нисам сигуран, пошто не могу баш толико да гледам унапред.

To zavisi od državnog vrha i svetske ekonomske situacije. Sve se da srediti, ako su vođe inteligentne, obrazovane i upoznate sa sistemom. Slažem se da će u početku biti teško, ali tas bi trebao polako da prevagava kroz godine. Jedini problem je teška ekonomska situacija u EU, te se čeka ishod te krize. Elem, za cilj treba postaviti stabilnost u zemlji, a to ćemo uspeti ako se "priklonimo" vladajućim silama. I ne samo prikloniti, već napredovati i kroz godine dizati svoju poziciju i značaj. Kasnije preuzeti. Prosto.

Сагласна са Др Јанковићем, него занимљива ти ова друга идеја - баш за неку књигу или филм...извини, али где ти живиш? :Р

Ja živim u glavnom gradu onoga što zovemo Srbija ;) Kosmonautika je budućnost, a i zašto bi bilo nerealno razvijati nauku na tom polju? Toliko naučnika smo dali svetu, zašto ne bismo radili nešto i za sebe ako nam to može samo pomoći?

zašto ne bismo radili nešto i za sebe ako nam to može samo pomoći?

Зато што постоји неко коме је у интересу да дестабилише државу тако што ће учене људе да тера одавде и да у обичном народу продубљује лош или незаинтересован став о њима.

Nisu vođe naš problem, kvarni smo od vrha do dna. Direktor krade pare, čistačica krade wc papir, uzimaju od firme koja ih hrani i seku granu na kojoj sede, isti smo, i da sad svi zamenimo mesta isto bi nam bilo. Zašto je tako ko će ga znati, možda smo predugo živeli u bedi pa nam je u podsvesti da za nas neće biti ako pustimo i nekog drugog da uzme svoj deo.
Ne znam gde živi onaj ko misli da će ulazak u evropu da nam reši stvar. Možda bi i kapnula neka ulaganja... i krediti, opet krediti. Uglavnom, sve i da dobijemo pare da neko vreme živimo normalno opet će nam isto biti kad ih potrošimo, sigurno nećemo pametno da ih uložimo već da ih spiskamo na skupštinski vozni park ili slično, evropa će da se divi kako nam lepe limuzine voze poslanici a opet ćemo jesti tunjevinu u komadićima.
Džabe nam je sad davati pare, mi smo trenutno cisterna koja propušta, dok ne zakrpimo rupe možemo da sipamo do mile volje. Trenutak je da se stisne bulja uza zid, stegne kaiš i krpi malo po malo, tako ćemo možda i da se ispetljamo. Ništa senzacinalno, pogon tu i tamo za proizvodnju banalnih stvari koje trenutno uvozimo, ne grandiozna postrojenja koje pripadaju svakome i nikome već manje u privatnom vlasništvu koje zadovolajvaju prvo naše potrebe. Ne moramo da pravimo avione i kamione već osnovno, stvari za koje imamo svoje tržište, ostalo će da dođe malo po malo.
Ulaganje u nauku bi nam trenutno bilo u najmanju ruku blesavo, i da smislimo nešto revolucinarno ne bi to mogli da proizvedemo, bojim se da je kopiranje na kineski način najviše što trenutno možemo da postignemo.
... međutim, za sve ovo što sam ispisao moraš da imaš bar trunku nacionalne svesti, bar sat vremena dnevno da provedeš ne misleći samo na svoju bulju i krenulo bi negde. Mislim, nije da ne mogu da razumem, svašta nam se desilo al mora odnekud majku mu da se počne. Ovako - mrka kapa.

Зато што постоји неко коме је у интересу да дестабилише државу тако што ће учене људе да тера одавде и да у обичном народу продубљује лош или незаинтересован став о њима.

A da pročitaš ti prethodnu stranicu i da vidiš da sam samo o tome i pričao svo vreme? Ali isto tako sam rekao da treba proučiti taj isti sistem i zakačiti se za njega kao virus. Scenario trojanskog konja. I da vidiš magiju.

možda smo predugo živeli u bedi

Можемо ми 100 пута бити богати новцем, кад смо осиромашили духом.

Na kraju će vam se sve svesti na primarno - koja je tvoja svrha postojanja? Ako si u nečemu dobar, iskoristi to. Proširi ideologiju knjigom, postani poznat, kreći se u tim krugovima. Ako dobro pevaš, pravac kod Saše Popovića. Ako si jak, nosi džakove. Sve ima svoje zašto. Ali Srbi su generalno lenj narod i mnogo vole da fantaziraju dok su im glave u oblacima. Svi bi sve i svi bi da budu NEŠTO, a ne znaju ni sami šta. Kad pronađemo sebe, lako ćemo sa svetom. Samo da ne bude prekasno, a bojim se da hoće.

Kad pronađemo sebe, lako ćemo sa svetom.

Најгоре је умислити да си пронашао себе, а онда изненада све баталити под психичким притиском.

Heh, ako si pronašao svoj cilj i sistem kako ćeš do tamo, psihički pritisak ne bi ni trebao da te dotakne jer umeš da ga obiđeš.

Konkretan primer - audio-subliminalne poruke. Pojma nemate koliko te stvari rade um i poboljšavaju raspoloženje.

Lololo. Svaka vam čas' kad idete toliko daleko u budućnost i govorite o "nalaženju sebe" i "produhovljavanju". Ova zemlja će propasti demografski, koji kurac će nam i duh i svojstvo kada ćemo kroz par decenija od panja praviti čoveka.

Lolo. Zato treba davati povoljne stambene kredite za prvo dete i promovisati jebanje. Ukinuti abortuse i dići cenu kondoma za 375%.

Aj sad.

Ja živim u glavnom gradu onoga što zovemo Srbija ;) Kosmonautika je budućnost, a i zašto bi bilo nerealno razvijati nauku na tom polju? Toliko naučnika smo dali svetu, zašto ne bismo radili nešto i za sebe ako nam to može samo pomoći?

Da vidimo koji će to naučnik da dođe ovde da radi umesto da radi sa strane gde ga više poštuju i cene ili gde bar ima veću platu? :))) Ne vredi pričati s tobom, ne vidiš neke stvari. Mada sve tako lepo zvuči... :P

Heh, ako si pronašao svoj cilj i sistem kako ćeš do tamo, psihički pritisak ne bi ni trebao da te dotakne jer umeš da ga obiđeš.

Konkretan primer - audio-subliminalne poruke. Pojma nemate koliko te stvari rade um i poboljšavaju raspoloženje.

Marvellous za predsednika! :P

Lolo. Zato treba davati povoljne stambene kredite za prvo dete i promovisati jebanje. Ukinuti abortuse i dići cenu kondoma za 375%.

Zapravo-ne. Ja vidim isplatiivje rešenje u boljem obrazovanju romskog stanovništva. Oni su u tom demografskom smislu budućnost srbije.

Da vidimo koji će to naučnik da dođe ovde da radi umesto da radi sa strane gde ga više poštuju i cene ili gde bar ima veću platu? :))) Ne vredi pričati s tobom, ne vidiš neke stvari. Mada sve tako lepo zvuči... :P

Majo, ne govorim o trenutnoj grob-situaciji, već o bliskoj, potencijalnoj budućnosti. Da sam ja na vlasti, ne bi se trošila državna kasa na svadbe i nove džipove. Bio bih gori nego Staljin za onog ko ne poštuje moj sistem. Prioriteti - Integracije, jebanje, nauka i Mars. Ko ne voli, nek seli u Indiju da lepi najk patike!

Zapravo-ne. Ja vidim isplatiivje rešenje u boljem obrazovanju romskog stanovništva. Oni su u tom demografskom smislu budućnost srbije.

Zar već nemaju prava kao i svi građani Srbije? To što više vole da smrde, nego da idu u školu, jedino suzavcem da ih oteraš s Pančevca, drugo nema.

Zar već nemaju prava kao i svi građani Srbije? To što više vole da smrde, nego da idu u školu, jedino suzavcem da ih oteraš s Pančevca, drugo nema.

Ne, nemaju. Diskriminisani su na mali milijun načina (pri zapošljavanju, npr.). Slaba vajda od srba i njihovog nataliteta, ovo što i naprave, čekaju da spakuju preko granice pre nego zakmeči. Mislim da bi veći broj stipendija za manjine čuda učinio, tu leži zec štono bi rekli latini.

Историјски промер:
Сер Френсис Макензи дошао је добровољно из иностранства да улаже у Србију. ''Грађани'' су му се одуживали тако што су га одбацивали и терали. Толико о томе.

Pojma neam o čemu pričaš (na Jankovića mislim), ali ako već dovodite u pitanje vredi li ulagati u ovu zemlju, koji kurac priča o duhovnom preporodu i napretku?

Ja sam uvek više za kvalitetno društvo naspram kvalitativnog broja šalabajzera.

A kvalitetno društvo je ekonomski slomljena država u kojoj će jedan mlad čovek izdržavati (ne bukvalno, posredno) pet penzionera. Neće da može.

Nisam rasista, ali nisam nešto ubeđen u kvalitet romske populacije kao dobre većine vladajuće/radne klase u Srbiji. Čist primer, imam u komšiluku novu zgradu koju prave. Po ceo dan bleje i puštaju pesme sa nekog kineskog radija, zajebavaju se i boli ih penis da mlate mistrijom. Dok ostali kaplju znoj i čukaju stubove.

Možda imam predrasude, ali ubedi me da je natalitet ono što treba Srbiji. Ja sam uvek više za kvalitetno društvo naspram kvantiteta šalabajzera.