Prijava

Ako je's s' prsti' onda si musko bre k'o da nosis carape i sandale!!!

Nisam muško. Sg sam proverila. Sise na mestu, veliki guzovi, široki kukovi, uzak struk, piskav glas, znači ja sam žensko sa pojačanim muškim hormonima!!1131555

Kod mene u selu ima samo sa mesom i sirom, naravno meso i jogurt pstima, pizza bureke i ostale baljezgarije ne jedem iz principa, u guci sam nasao pizza komplet lepinju. Sto bre ljudi oce da uzmu pare na nesto sto nije? Nikada ali nikada slanina sa zeljem nece biti slanina ako me razumete (ne postoji...jos).

Peki imaju i oni Prosciutto crudo, picu sa pršutom... Imao sam sreću da jedem picu tamo... Testo i pelat su im nekako posebni, autentični... Šta ćeš staviti njima je u drugom planu!

Nisam muško. Sg sam proverila. Sise na mestu, veliki guzovi, široki kukovi, uzak struk, piskav glas, znači ja sam žensko sa pojačanim muškim hormonima!!1131555

Bar imas sise, imas s cega da se sigras!!! S cime ja da se sigram :((((((

Ма, Пеки, и они стављају сланинетине и лука, бар на северу Италије, није ни налик пици коју ми једемо.

Шта ћемо с тим да постоји пита с месом?
http://inlinethumb07.webshots.com/44998/2935659720105697861S600x600Q85.jpg

Као и да пита са сиром изгледа овако:
http://www.minjina-kuhinjica.com/wp-content/uploads/Slatka-pita-sa-sirom.png

А бурек са сиром овако:
http://zena.blic.rs/data/users/0/0/3/3844/recepti/img0233_1b.jpg

Razljevuša, ili ražljevuša...Jednostavna a jebitačna.

uh, još kad je svježe kiselo mlijeko. Ah, jeba te kiseli kupus što je to dobro.

Одеш у руралне делове Херцеговине, или тамо у оне крајеве око Романије, тражиш "празан бурек" и више се никада не вратиш.

Razljevuša, ili ražljevuša...Jednostavna a jebitačna.

Mi kažemo ljevuša. I dobro si se sjetio, jednostavna, a jebitačna, baš tako. Ovi naši bosančerosi, koji su otišli zarađivati ljeb kod raspalih lala kažu da su ih pita i ljevuša otjerali odavde, a kad dođu ovamo, samo traže pitu i ljevušu. JEDITE, CRKLI DABOGDA!

Мени баба прави преснац, то је исто што и разљевача?

S cime ja da se sigram :((((((

Pa sigraj se sas tvoji klikeri i pimpekom :)))))
I malo umasti brke sas burek sas sirom.

Дејс!
Peki imaju i oni Prosciutto crudo, picu sa pršutom... Imao sam sreću da jedem picu tamo... Testo i pelat su im nekako posebni, autentični... Šta ćeš staviti njima je u drugom planu!

mylyca
Ма, Пеки, и они стављају сланинетине и лука, бар на северу Италије, није ни налик пици коју ми једемо.

Ма схватам ја то! Поента је да Италијани не тапкају у месту причајући како је пица само оригинална са та три састојака, а остало су срања. Дакле, људи су ту оригиналну пицу претворили у специјалитет који може да се спрема на хиљаду начина и не свађају се са остатком света са својим фазонима о оригиналности, као што Босанци раде са буреком. :)

Mylice oni burek savijaju kao što je ta tvoja pita sa mesom... Njima je burek pita sa mesom, a ostalo su pite... U Pazaru, na Kosovu, isto zavijaju tako... Nema kod njih, meni ćete četvrtinu...

uh, još kad je svježe kiselo mlijeko. Ah, jeba te kiseli kupus što je to dobro.

Mi kažemo ljevuša. I dobro si se sjetio, jednostavna, a jebitačna, baš tako. Ovi naši bosančerosi, koji su otišli zarađivati ljeb kod raspalih lala kažu da su ih pita i ljevuša otjerali odavde, a kad dođu ovamo, samo traže pitu i ljevušu. JEDITE, CRKLI DABOGDA!

Champy, znaš znanje.
Bajzeru, tako sam i stupio mu kontakt sa tom pitom, jebe keve. Što kaže Champy, kiseloga kupusa, i možda malo suvog mesa...Kakav kurac seks.

Мени баба прави преснац, то је исто што и разљевача?

Šta ide u taj presnac ?

Мени баба прави преснац, то је исто што и разљевача?

Kod nas je presnac pita sa jajima i sirom.

Босанци, зашто намећете и не развијате свој спектар кулинарскиих специјалитета и њихових назива?
Где је најбољи бурек у Новом Саду? Ја сам пре стално у Европи крљала бурек шунка сир, међутим, тамо сам нашла раније поменуту пубичну длаку. Сад мрнџам у Виолети.

Meni treba isto ova informacija, jer sam na privremenom boravku u Novom Sadu :D

Gde je ta Violeta?

Мени баба прави преснац, то је исто што и разљевача?

Nije, presnac se, koliko znam, pravi sa ovčijim sirom (jedna od verzija ) i sir ide unutra, a razljevača ( razljevuša, ljevuša ) se pravi sa svježim kajmakom koji se razlijeva preko tijesta ( izvorna verzija ).

Па да, јаја и сир, али пресснац има форму ко пројица, значи нема коре неке за питу, само што није тако суво ко проја и не круни се.

Presnac-sa sirom i jajima i običnim brašnom
Razljevuša-sa jajima i klasovnim (kukuruznim) brašnom i kad se ispeče, posipa se kiselim mlijekom, a neko jogurtom (obično ovi iz grada, jer nemaju kiselo mlijeko).