Prijava

Postoji veliki broj bendova kojima je osnova pank

Upravo, pank je bio jako bitan šraf u razvoju muzike a i dalje ima uticaja na neke pravce. Samo eto, u izvornom obliku je postao malo anahroničan, mislim nije da i danas nema zbog čega da se pizdi, al nekako nije red, a i videli smo da ne vredi.

Eto baš oni britanci Skyclad što sam okačio imaju pank elemenata na dosta albuma... zajedno sa folk elementima, pa ti jedi pljesku s kečapom i šlagom ako možeš :)

... nisam ni ja očekivao seču knezova na ovoj temi, malčice trolovanja po liniji trzalice - silicijum, ništa strašno.

Ovo je nebuloza od teme, i uopšte ne kapiram što ste banovali zbog spema. Smaračke i kenjkave teme treba spemovati. Oni čak nisu ni ništa mnogo spemovali, već su metnuli po jednu rečenicu. Al' dobro, nema veze.

И тако 10 људи метне по једну реченицу и направи се цела страна спема. Не желим даље да дискутујем о томе. Да ли је тема ''кењкава'' није на теби да одлучиш. Ни ја не мислим да је тема брилијантна, али докле год постоје људи који ће нешто паметно да напишу, има смисла да тема постоји и треба настојати да им други људи не сметају у томе. Крај расправе. А сад без спема, молићу.

uopšte ne kapiram što ste banovali zbog spema. Smaračke i kenjkave teme treba spemovati. Oni čak nisu ni ništa mnogo spemovali, već su metnuli po jednu rečenicu. Al' dobro, nema veze.

eto i ja da se slozim nekad sa filozofom.

i opet da kazem da ne vidim kako bi metal "umro" sve dok ima legendarnih bendova koji i dalje sviraju. kad za 10tak godina ekipa iz 70-tih i 80-tih ode u penziju polako, onda ce legende iz 90-tih da vuku metal dalje (doduse ja ih ne znam nesto mnogo)

Po meni su metalci najveći hipsteri.

Ne mora da znači.
Ali ipak ima tu neke istine, upoznao sam velilki broj metalaca, većina je okej, ali znam i par nekih kojih su jednostavno ograničeni na jedan bend/žanr, znam čak i jednog lika koji se tripuje na turkinje koje growl-uju a sve ostalo gleda kao da je go kurac.

Metal nije propao, ima više bendova i muzike nego ikad.

Istina, samo što neki metalci ne vole da se uniformišu, pa nikako ne bi rekao da slušaju metal.

Ни ја не мислим да је тема брилијантна, али докле год постоје људи који ће нешто паметно да напишу, има смисла да тема постоји и треба настојати да им други људи не сметају у томе.

Na svakoj temi može nešto pametno da se napiše.

Na svakoj temi može nešto pametno da se napiše.

Тако је.

Eto baš oni britanci Skyclad što sam okačio imaju pank elemenata na dosta albuma... zajedno sa folk elementima, pa ti jedi pljesku s kečapom i šlagom ako možeš :)

Ne, pre bih to zamislio kao haringu sa medom u ljutom sosu i aromatičnim travama. Nemaš pojma koliko je to ukusno...
Osim toga, danas je i metal kakav je bio osamdesetih i devedesetih anahron. Stvar je u razvoju. Meni je folk-metal baš dobar pravac razvoja te muzike.

Treba biti otvoren za manje-više sve, ne slušati muziku po stavu naloženih trešera: Jao, koji je kurac ovo!! izdato je posle '85?! Mora da je govno, čim je bend malo više uspeo i izdao više od jednog albuma.

Ako to nije hipsterski, ne znam šta je.

Fora je u tome što je svaki bend postao poznat zasluženo, bilo da su ciljna publika kojoj se svideo klinke od 13 godina ili bradati bajkeri.

metal i pank, a?

Nije loše, uopšte!

Treba biti otvoren za manje-više sve, ne slušati muziku po stavu naloženih trešera: Jao, koji je kurac ovo!! izdato je posle '85?! Mora da je govno, čim je bend malo više uspeo i izdao više od jednog albuma.

Kad mi budeš rekao ime jednog lika koji je to rekao ikad u životu (sem tebe, naravno) ja ću da skočim sa ipsilona odmah.
Tvoja dva posta su dovoljna da se ispuni Marijanski rov glupostima.

Filоzоf
Treba biti otvoren za manje-više sve, ne slušati muziku po stavu naloženih trešera: Jao, koji je kurac ovo!! izdato je posle '85?! Mora da je govno, čim je bend malo više uspeo i izdao više od jednog albuma.

ja nemam taj stav da namjerno hejtujem sve posle osamdesetih ali zaista mi je tesko da nadjem novije kvalitetne bendove. msm, ima ih, ali bas malo....
s'obzirom da se od '90 pa na ovamo razvijao uglavnom, blek, det, i pauer (ali onaj 450km/h) a ja ne volim nista od toga, izbor mi je vrlo mali....

Kad mi budeš rekao ime jednog lika koji je to rekao ikad u životu (sem tebe, naravno) ja ću da skočim sa ipsilona odmah.
Tvoja dva posta su dovoljna da se ispuni Marijanski rov glupostima.

Znam pun kurac takvih debila. Skači onda.
Idi grli sekvoju, Dželo.

Znam pun kurac takvih debila. Skači onda.

I ti na osnovu sopstvenog društva stereotipišeš? To što se družiš sa debilima (i fegetima) je tvoj problem.
Da ne spemujem, nisam želeo da učestvujem na temi jer je, blago rečeno glupa, al' moram zbog imbecilnih postova određenih članova.
http://www.youtube.com/watch?v=_3hv4RM2Hfw
Žabari, power-prog, solidni su, podsećaju me na Sonatu, samo što su meni lično dojajniji.

Filozofe, ne kenjaj, u životu nisam upoznao nekog da tako razmišlja, možda ti znaš neke glupave klince 96. godište, ali ja ne znam nikog takvog.

Filozofe, ne kenjaj, u životu nisam upoznao nekog da tako razmišlja, možda ti znaš neke glupave klince 96. godište, ali ja ne znam nikog takvog.

Dobro, jebote, kakve to ima veze što ti ne znaš? Ne znam ja nijednog serijskog ubicu, ali to ne znači da ih nema.

I ti na osnovu sopstvenog društva stereotipišeš? To što se družiš sa debilima (i fegetima) je tvoj problem.

Kao prvo, ti ne znaš koje je moje društo. Kao drugo, ovo za fegete nije više ni smešno, znamo da imaš komplekse jer ideš u srednju metaloglodačku.

Nego, ima solidnih bendova u svako doba.

Dobro, jebote, kakve to ima veze što ti ne znaš? Ne znam ja nijednog serijskog ubicu, ali to ne znači da ih nema.

Znaš ih, samo ne znaš da su serijske ubice lololo. I ima veze što ja ne znam, niti sam rekao da ih poznajem, nego da ne znam nikog niti sam ikad i od drugih čuo ni priču da je neko tako nešto izjavio.

ЖИВ ЈЕ МЈЕТАЛ, УМРО НИЈЕ

http://www.youtube.com/watch?v=-2TWhA1UFcI

Шалу на страну... Докле год има оних који слушају, биће и оних који стварају, и обрнуто, то је вечити циклус публике и музике- једно без другог не иде.

Као, уосталом, и било који други поджанр.
Тако да не треба живети у страху, него чинити да се круг не прекине.