Prijava

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/307802_10150387981371280_32096496279_10326443_919514222_n.jpg

Prije rata i nešto nakon istog u BN, na mjestu gde je ovaj lik dugo godina je bila prodavnica ispred koje je on pio pivo. Prodavnica je zatvorena,tj srušena,ali,eto on stoji i dan danas na tom mjestu i pije pivo. Uvek je u debeloj zimskoj jakni ma koliko vruće bilo..

Neki ga zovu Bole, neki Hajduk jer veliki navijač tok kluba i pamti svakog igrača Splitskog Hajduka od 80'tih, sve mečeve i dosta je zanimljivo slušati ga. Izuzetno inteligentan čovek, ima ogromu memoriju i može brzo da broji. Na primer kažeš mu datum rodjenja i on ti kaže na koji dan si rodjen, a posle ako ga sretneš reći će ti datum tvog rodjenja.. Malo se zna o njemu, ako ima neko nek doda.. :)

Ima jedan lik u KG- u kog zovu Džokej. Kažu da je nekada bio atletičar ali zanimljivo je u vezi njega da ga nikada nisam video da hoda- nonstop čovek trči kao lud! PO CEO JEBENI DAN!

BRZI JEBOTE!
Čovek otrči svaki dan od Erdoglije/Kolonije (tu valjda živi, rek'o Coa, 'nači provereno lolo), kroz centar i park, pa kroz Šumarice i nazad u Erdogliju/Koloniju, jebena legenda, al' zaudara, mnogo.
Edit:
A tu je i Sloba semenka, stari ciga koji je prodavao seme na Aerodromu ispred škole "Mirko Jovanović", tj. ne prodavao već menjao za sve i svašta, a za 5 dinara je pevao. Kažu da je poginuo jer se ne pojavljuje više, ali ga je verovatno samo stiglo vreme, i u svoje zlatno trgovačko doba je jedva hodao, ponekad su i njegovi morali da dolaze po njega i odnose kući.

da koliko su samo nekad bili legendarni likovi koji su prodavali semenke, kokice i sličice ispred osnovne. I kako su samo one pištolje na vodu i kuglice uvaljivali :)

ja sam malo mladja garda @sunshine tako da se ne znam za tog lika, ali mi je rodjak pricao o nekom liku koji je brzo pamtio brojeve telefona i slicno... :)

пун је каге.
тај трчач је победијо. дефинитивно. чуо сам и да је бивши наркић, и да се распада, па је почео да трчи онако, да га не смлати болес'. а јебига, мало је луд, па га нека деца прегазише прошле године.
о џеју легендарном нема се шта рећи.
она дебела ганферка на семафору што проси (па и по граду) је чувена, и у неку руку такође легенда.
мали филип и мргуд (јесте, они циганчићи) - такође познате фаце у граду, нема ко их не зна
али највећа легенда по мени је онај лик у црном (разна имена има, али сигурно знате на кога мислим, фура капу увек, и браду, у црном је, 'рани голубове и то, и око цркве је онде често). јесте сјебан подоста, али сам и за њ чуо причу да му деца и жена изгинуше у неком од ратова, а он мученик завршио два факса, и ено га сад, клошарише. јебига, сјебан је живот.
има их још, но не могу да се сетим. 'ајде, крагујевчани, помоћ.
едит: видим, поменусте и шерифа. цар.

Misko, legenda skole Nade Popovic, domar.

One je ispratio vise generacija nego sto su profesori...

Bio je tu kada je moj brat isao u skolu svo vreme, moj brat ga najbolje pamti po luk i slaninici (domacin coek)... Ne znam koliko covek ima godina, znam da je star, ali covek je carina! Uvek pozdravi i mene i moju porodicu.. Dobar coek na leba da ga mazes..

Мау Мау

Панчевачка легенда, омиљен код средњошколаца. Свирао би и певао испред Панчевачких средњих школа за 20,30,50 динара, колико год да му дате, а понекад би се појавио испод прозора неке учионице (а све у договору са ученицима) и ометао би час. Певање и свирање су увек пратили гестови које је просто немогуће описати (пробао сам да нађем неки његов снимак на јутјубу али сам нашао сам аудио запис) . Неки кажу да је пореклом из Лесковца, други да је из Пирота. Задњих годину, две га нико није видео у Панчеву, једни причају да је умро, други да се вратио у свој родни град. http://www.youtube.com/watch?v=kP3kjdDs6iQ ево и његовог највећег хита.

Трша.

http://www.youtube.com/watch?v=F6Efm_wxma8&feature=related

Дајка Циганка (што "има вашке у главу ко перинач")

http://www.youtube.com/watch?v=dYi1hPa0UOo

вреди поменути још и Ранка. Батица од педесетак година који блеји испред клубова и игра. Целу ноћ!

Задњих годину, две га нико није видео у Панчеву, једни причају да је умро, други да се вратио у свој родни град.

Јест, нема га више нигде. Једна од легенди код нас је и Селим, али о њему мало касније.

Ajde vi iz Pančeva...jel' pamti neko Kingsa, onog što je nekada, pre 30 godina imao neki bend sa kojim je stalno svirao sve od Kingsa i pravio one binove za koncerte, na Martinsovom sistemu?
Sada, ako je živ, ima sigurno 70 godina...ja ga se sećam iz vremena kada sam ja bio tinejdžer i jednom zaglavio u Pančevu da radim neki koncert, kao "kablovođa"...:-)))
Pamtim ga kao jednog od najblesavijih ljudi koje sam ikada sreo u životu.
Mislim, ja sada imam 43, pa moš misliti kada je to bilo...:-)

тај трчач је победијо. дефинитивно. чуо сам и да је бивши наркић, и да се распада, па је почео да трчи онако, да га не смлати болес'. а јебига, мало је луд, па га нека деца прегазише прошле године.

Kako jebote?!Ja ga video ovog leta lik trči ništa mu ne fali.

Дебели Хитлер, лик што ради у олимпу код диса, ИСПИЧКО ПАЛМУ И ОТИШО ИЗ СТРАНКЕ, ЈЕДНОСТАВНО БОГОТАЦ

али највећа легенда по мени је онај лик у црном (разна имена има, али сигурно знате на кога мислим, фура капу увек, и браду, у црном је, 'рани голубове и то, и око цркве је онде често). јесте сјебан подоста, али сам и за њ чуо причу да му деца и жена изгинуше у неком од ратова, а он мученик завршио два факса, и ено га сад, клошарише. јебига, сјебан је живот.

BOG POMAŽE! BOG POMAŽE BRE!
I ja čuo istu priču za njega. Apsolutno svuga moš ga vidiš.

И Деја Њи, додуше он се прави да је ретардиран ал оно..

она дебела ганферка на семафору што проси (па и по граду) је чувена, и у неку руку такође легенда.

Jel ona na raskrsnici kod Male vage (male vage, Male Vage, kako god) ?

Prodavačica Ivana, imala radnju pored Kralja Petra. Kod nej si smeo da se zadužiš i po sto dindži, al' ako ne daš u nekom vremenskom roku, pošalje po tebe prvog lokalnog pajdosa kog navata!

Kako jebote?!Ja ga video ovog leta lik trči ništa mu ne fali.

ма не фали му ништа, него се ширио (оно његово познато ширење) пред неком ђечкадијом, и ови га мало склонили са улице, није трч'о једно пешес дана, лоолоолол

Jel ona na raskrsnici kod Male vage (male vage, Male Vage, kako god) ?

е баш та мајку јој јебем. проси код мале ваге, а смрди од колоније до аеродрома :Д

а црни чиле је баш легенда, потражићу ових дана негде слике по нету. можда га има и на УТ.

Jutros u pola 8 mi uleteo kale gospodar vremena u bus i počeo da mi kenja, a kad je video da ga kuliram, krenuo da smara neke ribe iza mene i držao besedu čitavih 20 minuta o bogu, zaljubljivanju, rađanju dece, masonima, globalnom zagrevanju i braku!