Prijava

Ima li neko dobro delo ili usluga koju ste nekome učinili, a posle se pokajali zbog toga?

Evo moe...

Pomogao 'drugu' da se otrezni, stojao 3 sata sa njim po ulici dok je povraćao i propustio žurku.. Osećao sam se lepo nakon toga. Ali sad nemam nikakvog kontakta sa tim likom nit me zove negde, nit išta..

I sa istim 'drugom' sam išao da muva bivšu dok je u vezi sa jednom devojkom.. Čekao sam ga 2 sata na stepenicama... I ništa isto posle toga ko da nismo drugovi..

SPEM STOP!!!

Kupio sam kiflu nekom prosjaku, a lik ju je gledao kao da sam mu dao friške hrpu brabonjaka. Verovatno je očekivao kroasan ili burek s mesom.

Ma, skontao sam da su ljudi stoka. Što si gori prema njima, bolji su prema tebi.

Ma, skontao sam da su ljudi stoka. Što si gori prema njima, bolji su prema tebi.

Potpisujem!

Dt, premlad si da bi bio tako pesimističan:)

Sad se ja preseravam jer me noga boli ko djavo i užasno sam nadrkan, al ne povladjuj mi. Sve to zavisi od toga kome pomažeš, ta negativna sprega dobročinstva i odnosa koji drugi imaju prema tebi ne važi uvek.

Dt, premlad si da bi bio tako pesimističan:)

Brate, realno tako je :) Ja za sebe smatram da sam stvarno mnogo dobra osoba i zbog toga su me sto puta zajebali :) Ali vise ne mogu!

Pa ne vazi uvek ima i onih sto uslugu vracaju uslugom...

Nego, sta uradi sa nogom?

Ja za sebe smatram da sam stvarno mnogo dobra osoba i zbog toga su me sto puta zajebali

Onda je problem delimice u tebi, što puštaš da te iskorišćavaju decxko? Postavi granicu dokle ćeš ići za njih i nemoj da je prelaziš, samo tako ćete poštovati.

Ma, ništa, naboh se na pritajenog ekser-dušmanina. Još uvek se pitam kako mi zalutao na pod.

Не брате, ако чиниш добро дело или услугу, нема кајања. Чиниш због неког другог, а не због себе. А што се тиче неке твоје приче у свему томе, и ако хоћеш свој неки интегритет или корист да обезбедиш, пре свега што урадиш добро размисли да ли си спреман да се жртвујеш за тог неког или да му учиниш.

јуре двојица једног лика са мало хелта и ја улетим као да га спасем међутим један нас станује, други баци улти и обојицу нас рокну а затим сруше и кулу. да нисам улетео мого бих да је одбраним и још не би добили експи и голд од мог убиства...

Onda je problem delimice u tebi, što puštaš da te iskorišćavaju decxko? Postavi granicu dokle ćeš ići za njih i nemoj da je prelaziš, samo tako ćete poštovati.

Sad vise nece decxka da predju! Onaj ko mi se javi posle par meseci ne poznavanja mene. Sam ce dobije nogu u bulju.

Ma, ništa, naboh se na pritajenog ekser-dušmanina. Još uvek se pitam kako mi zalutao na pod.

Au zajebano! Desilo se i mom drugu to jednom pre par godina.

јуре двојица једног лика са мало хелта и ја улетим као да га спасем међутим један нас станује, други баци улти и обојицу нас рокну а затим сруше и кулу. да нисам улетео мого бих да је одбраним и још не би добили експи и голд од мог убиства...

Ау брате, најгора ствар.

Не брате, ако чиниш добро дело или услугу, нема кајања. Чиниш због неког другог, а не због себе. А што се тиче неке твоје приче у свему томе, и ако хоћеш свој неки интегритет или корист да обезбедиш, пре свега што урадиш добро размисли да ли си спреман да се жртвујеш за тог неког или да му учиниш.

Pa posto mi je drug spreman sam da mu ucinim, ali nisam znao da ce tako da ispadne posle covece.
A kako a nema kajanja... Zamisli neko ti trazi pare na pozajmicu da kupi drogu? Ili nesto tako slicno..

Али брате, ти су урадио шта је до тебе, ако ће да купује дрогу - ако знаш намену, не дајеш му паре, ако не знаш, мислио си да му помажеш на тај начин и то је то.
А ако неко накнадно испадне скот, бар си свестан да си ти био добар ортак и да је само тај неко смрад... После јебања нема кајања ;)

Pazi ja sam se osecao mnogo do jaja sto sam mu pomogao u svemu tome :) ali opet jebote ako sam ti toliko pomogao ajd bar ako te zovem do grada da odemo.. Ne da me ispalis :)

otprilike 80% dobrih stvari sto sam ucinio, picka im materina bezobrazna

Па добро, контам ја то... Али јбг, так'и су ти људи х) Мораш на то да се навикнеш х)
А и к'о што рекох, после добро дела не треба ништа да очекујеш јер би то требало да буде несебично дело. Ок, мало захвалности ту и тамо није на одмет х)))
Ето, то ме подсети... Кајем се што пуштам људе у саобраћају, никад се не захвале смрадови...

ne kajem se zbog ničega
zbog dobrih stvari koje uradiš u životu se ne treba kajti
svima koji to što je urađeno za njih ne znaju poštovati će na ovaj ili onaj način biti vraćeno.... sve, al sve se vraća i sve se plać...

Motku se sve vraca i placa...
Koliko sam puta pomogao do sad i nista mi se nije vratilo.

Pa ne ocekujem nista puno, ocekujem bar hvala i da jednom! Bar bude tu kad oni meni zatreba..

Ja sam iščitao mnogo autora i izdelio pluseve, a oni mene nikad! GAMAD!

Дао некој девојци цвет за 8. март, она га бацила у контејнер, није хтела ни да прича са мном (као пуно сам млад за њу). Не кајем се, али није лепо поступила.
Има још доста ствари које сам урадио, и нисам ни хвала добио, али ме то тренутно погоди, и после сам ОК, а иначе навикао сам да помажем, иако многи којима сам помогао не желе увек да узврате услугу.