Prijava

Zapažanja jednog isfrustriranog i nadrkanog Srbina:

što spase od propasti do sad nas

Šta bi nam tek bilo da nas nije spašavao ne smijem ni da zamislim.

Čuj i odsad naše glase i od sad nam budi spas!

Nemoj više, kumimo te! Ovo što si do sada uradio - fala vi, ukop'o si nas za vjeki vjekova.

Moćnom rukom vodi, brani
budućnosti srpski brod

Tako što ćeš nam poslati tipa Tadića il' što si nam slao Slobu, Draškovića i ekipu. A ni Tito ti nije bio loš. Ni oni prije, sasvim odabrana ekipa...

Bože spasi, Bože hrani
srpske zemlje, srpski rod!

Pošalji nešto preko Westerna, šušni koju marku, majkumu, pa ne možemo se mi hraniti ideologijama, majkamustara!

Složi srpsku braću dragu
na svak dičan slavan rad

Na šta?

sloga biće poraz vragu
a najjači srpstvu grad.

Koja kurčeva srpska sloga? Ta kategorija izumrla na Marici 1371. godine, jebote. Pa za dvajes centi međe kum kuma sikirom siječe, jebote, kakva sloga?

Nek na srpsko vedro čelo
tvog ne padne gneva grom CITAT
Vedro i nije, nisam platu dobio ima 5 godina... A gromovi su duvali četrn'este, četresprve, devedespete, devedesdevete.... Jes to bio ti?

CITAT
Blagoslovi Srbu selo polje
Njivu, grad i dom!

Blagoslovi, jašta, nek' rodi, pa da lakše privatizujemo!

Kad nastupe borbe dani
k pobedi mu vodi hod
Bože spasi, Bože hrani
srpske zemlje, srpski rod!

Al prvo pošalji par šlepera municije, ne možemo se boriti tvojom vodiljom, šefe, oduzeli su nam puške onomad kad si spašavao Kosovo po ko zna koji put...

Iz mračnoga sinu groba
srpske slave novi sjaj
nastalo je novo doba
Novu sreću, Bože daj!

Sinu iz groba, briznu u plač i zabi lice u ilovaču. A doba recesije drma li drma. Naguramo humanitarnu deku u usta i stenjemo.

Otadžbinu srpsku brani
pet vekovne borbe plod
Bože spasi, Bože brani
moli ti se srpski rod!

Samo nam je to još i ostalo... Da se molimo Bogu...

Боже правде је химна краљевине, овако су је само искрнавили.... Востани Сербије би се исто морала дотерати због Милогораца и Федерације.... Марш на Дрину је марш и није баш за химну....
Боже Правде треба да остане, пошто је била и химна кнежевине пре краљевине.... Лако ће се вратити краљ ако се врати монархија (а надам се) једног дана....

Елем, кад смо већ код ''Марш на Дрину'', ево целе песме:

Марш на Дрину

Тихо, спуштала се летња ноћ
На Цер, на ту горду планину.
Чак и дивља звер губила је смер
Због чудног страха -
Да ће сметат' четама šто крећу се без даха.

Дрини, Сави, свуда где је плач,
Тамо хита бритак, српски мач,
Само лаки бат
Нико никог зват' те ноћи неће
Док се војска пропланцима и брдима креће.

Сред тог мрака
Преко обронака
Сваког срце мори
Сваком ватра у грудима гори
Да се одмах бори.

У тој земљи гуња, опанка
Где су зоре вечно црвене
Никад бој не спи
А кад жито зри
Тад без престанка
Свуда се чује песма танка, песма од уранка.

Један рат тек што је прошао
Други је са летом дошао
Туђин је за трен
Као нека сен из мрклог мрака
Прекинуо летину и песму девојака.

Није тешко
За сељака, ђака
За правог јунака
Из весеља, кола девојака
Латит' се пушака.

Борац сваки нема пушку, не
Али носи срце планине.
Борче, држи стег
Туђин ће у бег се брзо дати
Поново ће сунце Шумадију обасјати.

Зов јунака с бојне Дрине те
Све се ори, све до даљине.
Свуда, сваки пук
Пушке, трубе звук и јуриш прави
Певала се песма рата, слободи и слави.

Пуцај, момче
Мајка ти не плака
Јер је кућа свака
Дала Церу по једног јунака
Оца, сина, брата.

На Цер, пођите са снагом свом
Знајте, ви браните род и дом
Свуд' је поклич, зов
Тај витешки ков старца, момака
То је огањ што га носе од својих предака

У бој, крените јунаци сви
Крен'те и не жал'те живот свој
Цер да чује твој, Цер нек види бој
Река Дрина - славу, храброст
И јуначку руку српског сина.

Напред борче
Брани своју земљу
Не дај, никад не дај
За њу живот увек радо предај
Али је ником не дај!

Пој, пој, Дрино, водо хладна ти
Памти приче кад су падали
Памти храбри строј
Који је пун огња, силне снаге
Протерао туђина са реке наше драге.

Пој, пој Дрино, причај роду ми
Како смо се храбро борили
Певао је строј, војево се бој крај хладне воде
Крв је текла
Крв се лила Дрином због слободе.

Skočimiše, mrzi me da ti kopiram ceo taj roman i plusiram, tako da ću u komentu. :) Ima tu nečega. Ali opet, ne treba i toliko omalovažavati himnu, nije baš toliko loša. A što se tiče i te sloge i ostalih stvari koje nam nedostaju, himna nas baš na to poziva, bar je to neko moje mišljenje, da jednom u životu budemo složni. :) Zato bi Vostani Serbie došlo k'o kec na 10 u današnje doba! :D Malo smaram s tim, ali stvarno je vrhnunska kompozicija, a tekst još bolji! Samo na ovo da ti odgovorim :

Ovo što si do sada uradio - fala vi, ukop'o si nas za vjeki vjekova.

Ukopali smo mi sami sebe.

Ma roman je zajebancija, napisah odmah da je ovo zapažanje jednog isfrustriranog i nadrkanog Srbina koji nema vremena da se zamlaćuje himnama već razmišlja kako da kupi mlijeko i hljeb, lijekove, da plati račune i slično, znači, ništa ozbiljno, malo šprdancije, ali realnost je da smo totalno promašili ono na šta nas himna upućuje - na tu jebenu slogu, što si i sam zamijetio (kako mi godi ova hrvatska riječ - zamijetio, mnogo se ljepše uklapa od naše srpske - primjetio)

Najgore je to što to jeste zajebancija sa tvoje strane, ali imaš ne baš mali broj ljudi koji upravo tako razmišlja. A te hrvatske izmišljotine neću ni da komentarišem, jadni su. Kako može zamijetiti da ti zvuči bolje od primjetiti iliti primetiti? :) Omašili smo mi mnogo toga, a nikako da krenemo napred, da se dignemo, da se i mi nešto jebeno pitamo a ne da nas svako gazi i ponižava kako stigne! Strašno je i žalosno šta smo sve dozvolili da nam se dešava. Ali neću dalje da se uplićem u tu mrtvu politiku, ispisali bismo romane od po 200 str. minimum. I vodimo se onom večitom floskulom "biće bolje"...

Ma odgovara mi ta riječ, jebi je sad :D
Mani se politike, jebo to, politika je đavolja rabota.

Знамо да држава може без срца да живи. Нисам знао да химна може без државе.

Baš sam ti zato reko da neću o tome. Ali najgore je što se pošteni ljudi u to ne upliću, naravno ne u ogromnoj većini slučajeva pa tako i ostane toliko odvratna i loša ta politika. Nadu mi daju ljudi poput Dika Martija i nekih sličnih. Baš sam slušao izjavu jednog stranog političara, ne sećam se ko je bio. Rekao je da li je moguće da nikoga ne zanima to što smo stvorili mafijašku državu na teritoriji Kosova i Metohije. Samo da to spomenem i to je to. :)

http://www.youtube.com/watch?v=zerH9hIXqFc
Vostani Serbije, makar zbog utakmica i kad igram u PES-u sa Srbijom, da mi se to čuje <3

Томпсон. То нисам очекивао. Крајње оригинално.

Koji će nam kurac himna kad nemamo blage veze sa fudbalom?

Ma samo Boze pravde ljudi, ima tradiciju, ima sve...@Skocimis je stvarno fino objasnio neke stvari, ali ne moze se himna mijenjati samo tako, mada ovoj nista ne fali.

Pošto sam postojala na ovoj planeti kad su menjali Smrdljive Hej Slovene u Bože pravde mogu vam reći da Vostani Serbije nikad nije, na žalost jer je najbolja, ušla u obzir na opšti konsenzus svih vlastodržaca. Zato što bi nezadovoljni narod posle neke utakmice npr.otišao i polomio kosti svakom Šupku koji je vladao ovom napaćenom zemljom. Bukvalno su se bojali te dve reči- Vostani Serbie.
Hej Sloveni su se osamdesetih trebali preimenovati u Hej Jugosloveni jer su se bunile manjine koje nisu bile slovenskog porekla, ali je taj slog viška jebavao stvar pa su onda hteli izbaciti Hej i pevati Jugosloveni još ste živi ali se i od tog odustalo.
Marš na Drinu je koračnica, nije to za himnu, uostalom odmah bi se protumačilo kao atak na naše zapadne susjede.
Lijepu našu su pisali Srbi, i tekst i muziku a Bože pravde mislim da je Čeh tako da je ludnica kompletna.

ВОСТАНИ СЕРБИЕ !!! кога занима, има на мом профилу...

Bukvalno su se bojali te dve reči- Vostani Serbie.

Svaka 3 meseca nova vlada :D

Побогу људи? Па шта фали овој химни? Ал свакако ћемо морати да је мењамо ускоро, кад останемо без Косова и Војводине. Како се који део одцепљује, ми морамо да мењамо химну. Може ово да буде?
http://www.youtube.com/watch?v=J-vJoATEB_Y

Murinjo, otići će nam i Šumadija. Tražiće one prave srpske gedže svoju državu i teritoriju, tako da to otpada... :D Ma Vostani Serbie po trista pedeset i šesti put. :)

Ovo je moderna himna Srbije....moze se cuti posle svake pobede, na svim klipovima i svi je znaju
http://www.youtube.com/watch?v=wrH-ydYC19w

Хахахах, може и то.
Ал пази, мени не може да оде Шумадија, пошто сам ја у њој, па ће нам измислити неко име и одвојити се, пунивши малоумницима главу лажним патриотизмом. Само полако...