Prijava

znači da nastavim? čitao sam negde da kvalitet opada posle petla. jesi li pročitao "ljubav"? meni sestomak prevrnuo

To je valjda u Najvećoj tajni sveta? Samo tu zbirku nisam čitao, mislio sam da se sastoji od delova Đavoli dolaze i Vuk i zvono. Mada verujem da ih nema mnogo koje i nisu iz te dve...
Može se reći da mu je kvalitet opao, a može se reći da je počeo da piše na drugačiji način. Dolaze mu redom jedna dobra, jedna ne tako dobra. Npr. Heroj na magarcu je genijalan, skroz rableovski, a Rat je bio bolji (nastavak) i nije nešto. Ljudi sa četiri prsta je opet dobra, a Peti prst onako, čini mi se malo na silu. E Gullo Gullo je ludilo, ali nikad ne bi pogodio da je to onaj isti pisac koji je pisao Đavoli dolaze.

http://www.dodaj.rs/f/3G/PY/20D3vPT2/118577031156891067661154.jpg
-Ja sam umro- tako počinje knjigu. To je najbliže onome što je trenutno.
EDIT: Rođen početkom 20. vijeka. Još uvijek ne znam šta da mislim, osim da je lijep. :)

Georgi Gospodinov, Fizika tuge. Zanimljiv bratko.

Na trenutak sam pomislila da je isti pisac u pitanju.

imam je u sklopu crvenog petla

Najvećoj tajni sveta

ovo moram da nabavim

Uzeo kao citkam pomalo Dan Brown - Izgubljeni Simbol, procitacu i Inferno da zavrsim ceo taj Langdon serijal. Nego, pominjao se u ovim knjigama Miltonov ,, Izgubljeni Raj " .

Je l' citao neko to, valja li kurcu?

Pa i nije baš nešto lep ovaj gajto

Ne, čekaj, sad si me zbunio, Ljubav nije u sklopu Crvenog petla, možda je samo objavljena zajedno, u istom izdanju sa Crvenim petlom.
Najveća tajna sveta, sad gledam sadržaj, ima ove pripovetke. Uglavnom iz Đavola i Vuka i zvona.

Najveća tajna sveta, O malom hodži, Otpadnik, Malo sunce, Između dva đavola, Tiranija, Ljubavnici, Ljubav

Na trenutak sam pomislila da je isti pisac u pitanju.

Koji si ti rasista, kad su ti svi Bugari isti... :)

Pa i nije baš nešto lep ovaj gajto

И ја мислим да није леп, ал' бојим се, Тиборе, да би теби изгледа било боље да почнеш тако да изгледаш. :d

Georgi Gospodinov. Pravi Bugarin, nema ništa da se oduzme ni da se doda.
http://technews.bg/images/prestigio%20PER5162(1).jpg
Ovaj Vesnin Gazdanov je za njega Klerk Gebl.

ma voli ona mene sreto. škrta na rečima, al zna da je niko neće voleti kao ja.

možda je samo objavljena zajedno, u istom izdanju sa Crvenim petlom.

ovo

beše voliš saramaga? uzeo bih njegove priče

Mislim da je na srpski prevedena zbirka Embargo i druge priče. Ako hoćeš na engleskom, imam kompletna dela, pa piši da ti pošaljem. Dobre su priče, ali su mu romani neuporedivi.

Važi, samo da ga okačim negde, pa ti šaljem link na pvt.

Владо, то само на енглеском?

Jbg, samo na engleskom. Imao sam torent, negde sam ga izgubio, moram sad da okačim negde da bih slao. Šaljem svima ko hoće.

Ako hoćeš na engleskom, imam kompletna dela, pa piši da ti pošaljem. Dobre su priče, ali su mu romani neuporedivi.

neam naviku da čitam preko kompa. čitao sam slepilo, jevanđelje i smrt i njene hirove. ovu poslednju obavezno zaobići

Da, onako je knjiga, prosečna. Ali opet bolje prosečan Saramago nego super knjiga nekog ko ne zna da piše.