Prijava

Ima li neko neku od ovih knjiga ili zna gde ima da se uzmu, pošto u biblioteci nema skoro ništa? Ili ako ima neku pdf verziju ili slično.

A Distant Mirror: The Calamitous 14th Century - Barbara W. Tuchman

Guns, Germs, and Steel: The Fates of Human Societies - Jared Diamond

A People's History of the United States - Howard Zinn

The History of the Decline and Fall of the Roman Empire - Edward Gibbon

Lies My Teacher Told Me - James W. Loewen

Genghis Khan and the Making of the Modern World - Jack Weatherford

Europe: A History - Norman Davies

The March of Folly: From Troy to Vietnam - Barbara W. Tuchman

Collapse: How Societies Choose to Fail or Succeed - Jared Diamond

From Beirut to Jerusalem - Thomas L. Friedman

The History of the Ancient World: From the Earliest Accounts to the Fall of Rome - Susan Wise Bauer

A World Lit Only by Fire: The Medieval Mind and the Renaissance: Portrait of an Age - William Manchester

The Gifts of the Jews: How a Tribe of Desert Nomads Changed the Way Everyone Thinks and Feels - Thomas Cahill

The Making of the English Working Class - E. P. Thompson

Medieval Civilization 400 - 1500 - Jacques Le Goff

The Crusades: The Authoritative History of the War for the Holy Land - Thomas Asbridge

Crucible of War: The Seven Years' War and the Fate of Empire in British North America, 1754-1766 - Fred Anderson

Your Inner Fish: A journey into the 3.5-Billion-Year History of the Human Body - Neil Shubin

A History of God: The 4,000-Year Quest of Judaism, Christianity and Islam - Karen Armstrong

Studies in the Origins of Early Islamic Culture and Tradition - Michael Cook

Srbi pre Adama i posle njega - Radivoj Radic

Why People Believe Weird Things: Pseudoscience, Superstition, and Other Confusions of Our Time - Michael Shermer

The Demon-Haunted World: Science as a Candle in the Dark - Carl Sagan

Flim-Flam! - James Randi

Bad Science - Ben Goldacre

Nonsense on Stilts: How to Tell Science from Bunk - Massimo Pigliucci

Outliers: The Story of Success - Malcolm Gladwell

A Billion Wicked Thoughts: What the Internet Tells Us About Sexual Relationships - Ogi Ogas

The Believing Brain: From Ghosts and Gods to Politics and Conspiracies: How We Construct Beliefs and Reinforce Them as Truths - Michael Shermer

Bad Astronomy: Misconceptions and Misuses Revealed, from Astrology to the Moon Landing "Hoax" - Philip Plait

Breaking the Spell: Religion as a Natural Phenomenon - Daniel Dennett

Misquoting Jesus: The Story Behind Who Changed the Bible and Why - Bart Ehrman

Suckers: How Alternative Medicine Makes Fools of Us All - Rose Shapiro

Jesus, Interrupted: Revealing the Hidden Contradictions in the Bible - Bart Ehrman

Letters to a Young Contrarian - Christopher Hitchens

A Universe from Nothing: Why There Is Something Rather than Nothing - Lawrence Krauss

The Hidden Reality: Parallel Universes and the Deep Laws of the Cosmos - Brian Greene

The Quantum Universe (Why Anything That Can Happen, Does) - Brian Cox and Jeff Forshaw

The Particle at the End of the Universe - Sean Carroll

The Structure of Scientific Revolutions - Thomas Kuhn

Ove dve imaš prevedene, verovatno ih ima po nekim bibliotekama:

Guns, Germs, and Steel: The Fates of Human Societies - Jared Diamond - http://www.knjizara.com/Mikrobi-puske-i-celik-Dzared-Dajmond-105103

The History of the Decline and Fall of the Roman Empire - Edward Gibbon - http://www.knjizara.com/Opadanje-i-propast-Rimskog-carstva-Edvard-Gibon-11096

A što se Radića tiče imaš u pdf-u ovde: https://www.scribd.com/doc/148297944/Radivoj-Radic-Srbi-Pre-Adama-i-Posle-Njega

Hvala, našao sam već po internetu svašta, evo spisak pa ko hoće da mu pošaljem.
http://i.imgur.com/hVxqyQj.png

''У потрази за Стакленим градом'', Борне Бебека и Жељка Малнара.

chekaj? Vi stvarno chitate knjige?

yeahbote u kom vremenu vi zhivite? U srednjem veku?
Kako mislite da budete u toku najvazhnijih svetskih zbivanja ako chitate koelja i ostale gluposti. Dajte ukljuchite malo televizor i steknite pojam o vremenu i drushtvu, nemojte biti zaostali!!!

Shogun - James Calvel

Čakec daj Dajmonda i Foucaulta (imam njegovu "Poredak Stvari" ali je na hrvatskom, pa ako ti treba). Šibni na dtadic@rubau.com.

Onaj Mrtvački brod što su Reme i Valdemar spominjali na prošlih 10ak stranica se čini interesantno, mogao bih da je nabavim na predstojećem sajmu ili pre...

Jedno pitanje za iskusne ljubitelje knjige... Koje biste mi knjige preporučili (da mogu da se nabave) a da imaju veze sa nekim unutrašnjim previranjima glavnog ili više glavnih likova?? Ali da ne bude neka šklj komercijala tipa akcioni triler. Znači neki dobar psihološki roman, nešto što niti ima previše akcije i radnje niti je čisto filozofiranje, dakle između... Tema: smrt, ludilo, gubitak voljene osobe, teskoba, usamljenost i otuđenost od sveta oko sebe...
Takođe može i nešto apsurdno, tipa da se cela knjiga bazira na nekoj neobičnoj ideji, npr: cela knjiga je dijalog između dvojice, šah sa smrću, nešto na foru Kafkinog Procesa...

Ovo mi prvo pade na pamet od nekih (uslovno rečeno) novijih, meni se baš svidela.

http://www.laguna.rs/n1559_knjiga_grad_i_grad_laguna.html

http://www.laguna.rs/n2849_knjiga_pre_nego_sto_crvima_kazem_zdravo_laguna.html

Je li čitao neko ovo? Iskreno, iako se prodao, poštovalac sam Dragojevića, te mi se ovo čini zanimljivim delom.

Divlje Godine: Tom Waits - muzika i mit.

Blago cara Radovana, Jovan Dučić

"Kuća sećanja i zaborava" - Filip David.
Nije loše, mada nekako prefragmentirana analiza zla iz ugla antisemitizma.

Završio karamazove, definitvno najbolja od dostojevskog. Šteta sto ih nije završio. Dok čitam podseca me na neku dobru seriju, jer uvek jedva cekam da vidim sta ce se desi u sledećem poglavlju.

Nije to ništa strašno, Džulijan Barns. Nešto kao knjiga eseja o smrti, pričano iz ličnog iskustva i kroz anegdote o poznatima i njegovoj porodici. Nekom možda dosadno, meni se baš sviđa. Samo nikako da završim poslednjih 20 strana...

jocko
Onaj Mrtvački brod što su Reme i Valdemar spominjali na prošlih 10ak stranica se čini interesantno, mogao bih da je nabavim na predstojećem sajmu ili pre...

Jedno pitanje za iskusne ljubitelje knjige... Koje biste mi knjige preporučili (da mogu da se nabave) a da imaju veze sa nekim unutrašnjim previranjima glavnog ili više glavnih likova?? Ali da ne bude neka šklj komercijala tipa akcioni triler. Znači neki dobar psihološki roman, nešto što niti ima previše akcije i radnje niti je čisto filozofiranje, dakle između... Tema: smrt, ludilo, gubitak voljene osobe, teskoba, usamljenost i otuđenost od sveta oko sebe...
Takođe može i nešto apsurdno, tipa da se cela knjiga bazira na nekoj neobičnoj ideji, npr: cela knjiga je dijalog između dvojice, šah sa smrću, nešto na foru Kafkinog Procesa...

rogovi

Ja planiram danas da počnem 20000 milja pod morem, da se malo podsetim. A nastavak je tajanstveno ostrvo i čitao sam ga neki put. Posle uzimam hazarski recnik, ne znam sta da očekujem od te knjige, bas me zanima kako ce mi leći.

Na koji fazon, knjige koje si pomenuo, nisi do sad za ovih 27 god pročitao? Karamazovi i Hazarski rečnik su lektira brt

Pa jbg, imao sam dosta dug period kada nisam čitao. Npr u osnovnoj sam čitao po par knjiga nedeljno, posle u srednjoj slabije jer se moralo uci i radi a i tada sam mnogo igrao igre i gledao mnogo filmova. A sada zbog faxa i zbog posla nemam mnogo vremena za citanje pa tako kada ugrabim ja pročitam ono sto sam propustio a sto mislim da mora da se procita. Doduše, u tom međuvremenu mog nečitanja sam usput pročitao prilično knjiga, od orvela skoro sve, selimovica, Andrića, Puza, sve cuvenije antiutopije, pun kurac nekih loših i manje losih knjiga nepoznatih pisaca na koje sam negde naleteo i tako.