Prijava

Nije nego je štivo za čitanje više od 2 puta. :)

Pa onako. Ja sam najviše puta pročitao Karamazove, Majstora i Margaritu, 120 dana Sodome, 1984. i Proces. Svako prema ukusu.

Pa dobro, to su sve knjige koje treba čitati iznova. Ja igrom slučaja studiram opštu književnost, pa svakako čitam skoro sve više puta. :)

120 puta pročitati jednu knjigu je neverovatno.

Ја би мајстора прочитала више пута...

+ za Kafku, Orvela i Bulgakova, car do cara. Valdemare, ako nisi, preporučio bih ti Orvelovu, e sad ne znam dal je trilogija ili ne, nije ni bitno:
- Burmanski dani
- Niko i ništa u Parizu i Londonu
- Put za Vigan

Ja trenutno ovo: https://www.scribd.com/doc/216321034/%C4%8Cak-Palahnjuk-Rigotina

Tenore čitala sam ja Niko i ništa u Parizu i Londonu, može i posebno da se čita, šta...

Mici, može, al' kad već upadaš u ulogu, upadaj do kraja ;-)

Niko i ništa u Londonu i Parizu planiram da uzmem već sto godina, ali uvek mi nešto drugo upadne. A tog Palahnjuka isto nikako da uzmem. Čuo sam da je dobar.

Valdemare čita se za dan...uzmi prvom prilikom.

Meni je svetsku predavala Tanja Popović. Je li još uvek tamo? Baš mi je ostala u lepom sećanju. Nisam uspeo da se izvučem dok sa razumevanjem nisam pročitao Oslobođeni Jerusalim :)

I ekspresno potom označio taj fajl u mozgu i pritisnuo SHIFT+DEL :)

Da, Tanja ove godine predaje evropski roman 19. veka i savremene naratološke teorije 1 i 2...opštu mi predju Loma i Kvas. Fina je ženica. :)

Edit: jesi li bio na 08 ili na 06?

Ma jok, 01. Predmet Uvod u svetsku književnost, dve godine slušanja i polaganje iz jednog komada. Užas.

Mislim, nije užas, sve to zanimljivo i dobro (osim Torkvata Tasa :) ali toliki ispit, koji se polaže iz jednog dela... Nisu baš to dobro bili uredili.

Uh to je bilo četri semestra...to sada nema, dvosemestralni su maksimalno. :) Ali dobro, ja sam baš na svetskoj...po starom se kod nas opšta davala posle 4 godine slušanja, pa ti vidi.

poceo da citam,,sirom otvorenih ociju-margerit justenar,,prvi put citam nesto od nje..izgleda da je fenomenalna

Uzela sam neke Hofmanove priče. Au, oduševljena sam!

Blejkove pesme, zbirku, i Kolridžovu Baladu o starom mornaru...

Pripremio da čitam 'Noćnu stražu' i zaspao. Kanije ću ponovo početi i zaspati.