Prijava

Karamazove, prete da ugroze pocasno mesto zlocina i kazne u mom serdcu

Zavrish danas Klarkovu Odiseju u svemiru 2001. Odusevljen. Uzeh da citam Dika "Sanjaju li andoridi elektricne ovce", slede braca Strugacki "Piknik pokraj puta", Bulgakov "Psece srce", Kami "Mit o Sizifu" i Lem "Solaris".
To planiram do kraja godine.

Bludni sin. Čitao daavno, sad opet, skroz druga vizura je sada kad sam ostareo

Tajanstveno ostrvo čitam đeci. Super knjiga

Uzeh da citam Dika "Sanjaju li andoridi elektricne ovce", slede braca Strugacki "Piknik pokraj puta", Bulgakov "Psece srce", Kami "Mit o Sizifu" i Lem "Solaris".
To planiram do kraja godine.

Nigde neš pogrešiti.

Реме од Кларка бих ти препоручио да прочиташ и ''Састанак са Рамом'', мени се књига свидела можда и више од Одисеје.

Meni je Pesme daleke Zemlje posebno ostala u sećanju, mislim da je to prva njegova koju sam pročitao, u stvari prva SF, klinac, oduševio se.

Sanjaju li androidi električne ovce?, takođe. Uzeo na Sajmu, ne znam šta mi bi.

Jedna od njegovih boljih knjiga. Super mi je bila kad sam je čitao, doduše, tad nisam bio toliko načitan kao sad :)

Ту је Тања, предаје Општу књижевност 3.

Pominjući Klarka, je l' ko čitao "Oko vremena"?

Meni bila nesreća da sam išao s mlađim burazom, pa nisam ostao duže i zagledao. Elem, pored Dika, uzeo sam od Srđana Dragojevića Pre nego što crvima kažem zdravo (da, Laguna). Iako se prodao i otišao u crni svet marketinga, imam veliko poštovanje prema njegovom daru.

Iščitah Sagu o Vješcu skoro. Fina knjižica, dopadljiva. Za svakoga ponešto.

Pročitao "Marsovca" sad od Klarka "Grad i zvezde"

N.A. Kun, "Legende i mitovi Stare Grčke".

Kuran picka ti materina

Kako bih te pomilovao po čelu da si mi pri ruci.

Iščitah Sagu o Vješcu skoro. Fina knjižica, dopadljiva. Za svakoga ponešto.

Knjizica? Mislis knjige, koliko znam saga o vjescu se sastoji od vise knjiga...

"Pljunula sam ti na grob"

Knjizica? Mislis knjige, koliko znam saga o vjescu se sastoji od vise knjiga...

Tačnije 8 knjiga. Slistio za cirka 2 sedmice čitanja. Nenormalno.

Palahnjuk - ''Borilački klub'', i čini mi se da je bolji film :) (ne znam da li je do toga što sam prvo gledao film, ili je do prevoda i izdanja ili čega već). U početku su skoro potpuno isti knjiga i film, posle počinju malo da se razlikuju. Ali je lagana knjiga, dan-dva-tri čitanja.
Sledeća je ''Majstor i Margarita'' opet (omilljena mi, a čitao samo jednom pre 6-7 godina), pa Saramago ''Smrt i njeni hirovi'' od čega ne znam šta da očekujem jer nisam čitao ništa od Saramaga.

I da, jesam li ja lud ili je još nekog smorio Hese? Čitao sam ''Roshalde'' koju sam jedva završio i ''Sidartu'' koju čak nisam pročitao do kraja koliko me je smorila.