Prijava

Jedite kurac negde drugde..
Smare, sta ima pores mesista sto jos moze brze i bolje da formira misicove?

Ajde ne trolujte jednu od retkih pametnih tema.

Ш'о ће ти веј, купи мешчуге разне, туњевина, пиринча и тако тога и боли те ћошак

Ma valja to spremit, ovo mi dođe ko brzi obrok.

Capoon brisi post molim te !

nemoj, ko ga jebe

Jedite kurac negde drugde..
Smare, sta ima pores mesista sto jos moze brze i bolje da formira misicove?

Јаја, бем ли га... Туњевина, млијеко, сир... Али без меса нема меса :)

Ma valja to spremit, ovo mi dođe ko brzi obrok.

Јес' ајде то ти је оброк после тренинга, ђе су остали :)

Ostale majka sprema i restorančić/fastfud u blizini kod kojih dominiram belo meso.
Znam ja da je sve to bolje, al' znam da to u praksi kod mene ne bi išlo.

ovaj bodibilder najveci, a najjadniji

a jel mi se cini ili ovaj poverlifter kad je drugi put dizao tez, kao da ga je dizao nekako rukama samo

e sori, ja gledam neki video sto mi se pojavio u ponudi posle ovog lakijevog snimka

edit: ovaj

https://www.youtube.com/watch?v=BwAAR7yMuyc

Je l' istina da je Jon Pall umro radeći deadlift?

Е не бих знао заиста.
А ово заправо и није прави дедлифт, више је само закључавање покрета, доста је високо. Ал опет, 450кг...

Ал сте испемовали..

Па можда са по двије вјежбе по четири серије за мишић.

Само још једна ствар, кренем нпр 12 понављања и лакшом килажом и завршавам са мање понављања и већом килажом (то је ваљда класика) или ко што рече Пакао цепам колики максимално могу па колико издурам? Ал онда не дирам ту почетну килажу, јел?

Може на оба начина, и на још 16 поред тога. Ако радиш серије до отказа такође повећаваш тежину, или не идеш до отказа на загревањима већ само на главним серијама, или само на последњој, најтежој, или после најтеже урадиш бек оф серију до отказа... итд. И опет нећеш сваки мишић тренирати истим опсегом понављања и серија.

Или једноставно узмеш програм и радиш, пример, 5x5 Jason Blaha, или фул боди, имаш оба на почетној.

Uzmeš težinu koju možeš da savladaš u 4 serije sa po 8-10 ponavljanja. Onda dodaš još malo težine, i čim savladaš tu novu težinu posle tipa sedam dana onda dodaš još malo težine. To je osnova.

Na treningu, kad izguraš tu osnovu, onda su ti mišići upaljeni i uzmeš neke manje tegiće i pumpaš dokle možeš, čisto da ih iscepaš maksimalno. Sam ćeš videti koje težine možeš da digneš.

Ovo je naravno ako radiš sa tegovima, ako radiš sklekove, trbušnjake, propadanja, zgibove, onda cepaj isto u serijama i povećavaj i serije i ponavljanja u besvest, jer tu nema neke velike filozofije.

Znači brate 4 serije, u 8-10 ponavljanja, takav princip možeš raditi čitav život. Samo povećavaš težine.

Npr, vežbaš večeras biceps, 10 kg bučice i uradiš:
1 serija - 8 ponavljanja
2 serija - 8 pon
3 serija - 8 pon
4 serija - 8 pon

Znači savladao si tu težinu. Sledeći put kad budeš radio biceps povećavaš težinu na 12,5 kg, i trening će ti biti ovakav:
1 serija - 8 pon
2 serija - 8 pon
3 serija - 6 pon
4 serija - 5 pon

Dakle još moraš da radiš sa tom težinom. I to sve dotle dok svaku seriju ne izguraš na 8-8-8-8. Tada ponovo dodaješ još malo težine i tako dalje i tako dalje.

To ti je osnova vežbanja.

Uz tu jednu vežbu koju radiš u 4 serije možeš dodati još par vežbi, isti princip 4 serije 8-10 ponavljanja, i to ti je jedan trening. Svaki trening onda napreduješ. A naravno gledaš da jednim treningom pogađaš jednu grupu mišića, na primer ponedeljkom grudi, utorkom triceps, sreda odmor i td...

Npr, vežbaš večerac biceps, 10 kg bučice i uradiš: 1 serija - 8 ponavljanja 2 serija - 8 pon 3 serija - 8 pon 4 serija -8 pon

Znači savladao si tu težinu. Sledeći put kad budeš radio biceps poveća težinu na 12,5 kg, i trening će ti biti ovakav: 1 serija - 8 pon 2 serija - 8 pon 3 serija - 6 pon 4 serija -5 pon

Dakle još moraš da radiš sa tom težinom. I to sve dotle dok svaku seriju ne izguraš na 8-8-8-8. Tada ponovo dodaješ još malo težine i tako dalje i tako dalje.

Е то Пакле, то ми није било јасно, хвала. И теби Лаки наравно .Имам 20кг у бућицама па ћу видети шта све може да се уради са тим, иначе раније сам цепао само склекове и згибове због фудбала, бојао сам се да ме евентуално набацивање мишићне масе не учини споријим и мање окретним, сад ме већ то не занима јер одиграм тек по који аматерски термин..

Uzmeš težinu koju možeš da savladaš u 4 serije sa po 8-10 ponavljanja. Onda dodaš još malo težine, i čim savladaš tu novu težinu posle tipa sedam dana onda dodaš još malo težine. To je osnova.

I tako do 100 hiljada tona!

А ово заправо и није прави дедлифт, више је само закључавање покрета, доста је високо

Rack pull je ovo, druga vežba/kategorija, ali lepa prilika da se iskurči.