Prijava

Не не не, ово је тема о МУШКОМ кувању, посебној вештини и ритуалу.

Ja kuvam šta vam padne na pamet i neke stvari koje vam ne bi pale na pamet. Jedino što ne umem dobro da napravim je riblji paprikaš na vojvođanski način jer je to jelo koje zahteva umetničku posvećenost bez istovremene umetničke inspiracije i ne umem da razvučem kore za pitu.
Smatram da je kuvanje jedna od obaveznih veština koje muškarac mora imati, pored vožnje bicikla i plivanja, i da smo generalno gledano jako dobri u tome kad se malo posvetimo.

I htio sam da napišem "Stefane" umjesto "neko". :)

Znam, jebiga, često me mešaju sa mojim prethodnim nalogom. :)

Fak jea! Ja sinoć kuvao vrapce na ražnju, ozbiljno ne sprdam se.

ja pravim odličnu riblju čorbu (iliti paprikaš jer svu ribu očistim i vratim). i uvijek pravim kazan da imam bar za 5 - 6 dana.

А даааај, мојне јебати.

ja pravim odličnu riblju čorbu (iliti paprikaš jer svu ribu očistim i vratim). i uvijek pravim kazan da imam bar za 5 - 6 dana.

paninaro, vojvođanski paprikaš se kuva u kotliću na vatri, uvek za tačan broj osoba plus dva tanjira, dinsta se crni luk na malo vode pa se dodaju komadi rečne ribe (obavezno šaran, a uz njega idu dobro glave i repovi od štuke, soma, tolstolobika...), začini (obavezno ljuta paprika domaće proizvodnje) i, na kraju, dodatak za riblji paprikaš (ja koristim Alevin, ali može i neki drugi - jedino Fant ne valja). Poenta kuvanja je da komadi ribe (obično sečena preko kičme na debljinu dva prsta, tzv. "zvono") ostanu CELI, ne smeju se raskuvati, a čorba mora biti gusta. I obavezno, glavni deo, društvo mora da se zeza oko kotlića pijući pivo dok se ne skuva :)

Ovde se još služe i posebno obareni čipkasti rezanci, ali pravi gurmani jedu samo paprikaš i uz jelo piju špricer.

Mnogo volim ritualne radnje oko kuvanja, način kako seckam pojedine namirnice, kako ih slažem u posude, kad dodajem začine i priloge. Najviše volim da se zajebavam oko aranžiranja jela pri posluženju...

kod nas se pravi riblja čorba: luk, zaprška, pa riba sa začinima da se kuva. poslije sat kuvanja vadi se riba i čisti od drača, a može i da se ostavi sa kostima. ja čistim jer se ponekad poneko udavi sa dračom. poslije se riba vrati u čorbu. jedino se glava ne čisti ali nju jedu samo pravi poznavaoci. i mi kažemo 'zvono'. bez rezanaca, poneko doda oriz (pirinač). Jbg, ja kuvam kući, u ribolov idem obično sam pa mi nije gušt. kada dođeš ovamo, vodim te na najbolju čorbu u crnoj gori, nema šanse da ti se ne svidi :)

edit: zaprška je OPCIONO, ja volim

Veterinar sa kulinarskim iskustvom, do duse ne sad nekim Bog zna,ali ono,prosek..Sta ces vise...Terenski posao keva,...Nakljukaju me namirnicama kada nemaju para,moje samo da spremim posle...^^

paninaro, prihvatam poziv, ako ikad dođem dole obavezno ću ti se javiti :)

valja dve supe iz kesice pomesati i sipati u duplo manje vode od preddviđene, zajebalo vek, dobijeje se sasvim treća supa lol

Przena paprika se racunaju u kuvanje, ergo kuvam. Koji sam dekartezijus renatus za kuvanje jbt!

valja dve supe iz kesice pomesati i sipati u duplo manje vode od preddviđene, zajebalo vek, dobijeje se sasvim treća supa lol

Uzmeš pileće grudi, isečeš na šnicle i ispržiš na teflon tiganju. Izvadiš iz tiganja, sipaš tri deci vode i kad provri smanjiš plotnu na pola, dodaš krem supu od pečuraka iz kesice i mešašdok se ne sjedini. Vratiš šnicle i iskopčaš plotnu, a ovo sve ostaviš da ukrčka... kao prilog beli pirinač ili pire krompir, a može i pire od karfiola...

Kilo slanine, kilo paradajza, kilo crnog luka i jedan hleb.

Zanimljiva tema...

Ja tvrdim da na ovom sajtu postoji jedan član koji je pravi pravcati šef kuhinje u jednom dobrom francuskom restoranu(ali i gazda po potrebi), u jednoj dalekoj stranoj zemlji i koji ima preko 500 definicija napisanih ovde.

Da li mi verujete?

Ja verujem, mislim moram da ti verujem. Ti nikad ne lažeš lolo

jednom dobrom francuskom restoranu

Ako je Srbin šef kuhinje, onda verujem da postoji DOBAR francuski restoran :)

Pa jeste francuski, po karti-tj. šta se sprema, ali su zapošljeni svi od Francuza do Brazilaca...

A da je Srbin, jeste 100%...a da je najbolji Šef kuhinje u tom deliću sveta imam i svedoka na na sajtu! :-)

Ako je Srbin šef kuhinje, onda verujem da postoji DOBAR francuski restoran :)

Svinjetina u najavi.