Prijava

Наравно да не. Али тај исти клинац је можда син неког усташе који је побио ко зна колико људи и попалио ко зна колико кућа.

И? Какве то везе има са њим? Је ли он клао?

Васпитаван је у таквом друштву. Нећу да генерализујем, али већина њих су жешћи нацисти. Тако су одрасли, јеби га.

Ти ми делујеш као ОК момак. Пишеш ћирилицом, навијаш за српски клуб. Али већина њих који су рођени у ратно време су заклети нацисти. Јеби га, тако је по дифолту...

Сварог

Данкане царе, ти вероватно ниси имао никакве проблеме са наведеним нацијама. Шта је са људима којима је пола фамилије побијено у рату? Како они могу да воле те исте Шиптаре, Усташе, Муслимане, кад знају да су починили велика злодела њиховој породици? Размисли о томе.

наравно, и кад напишем опширно, морам и даље да цртам, дакле ако није била довољна реченица "сви смо по неког или нешто изгубили у рату", пробаћу да нацртам...

1. Ћале умало страдао приликом транспорта војника ЈНА из загребачке касарне, а затим и кад је сличну ствар радио негде у околини Бања Луке. Не мрзи никога, чак ми псује мајку кад пустим Бају до даске.

2. Рођени стриц рањен у Боботи, једва преживео. Сад једва хода и не мрзи никога.

3. Брат од тетке био са оним тенкистима(клинац 19 година) кад су оног малог Македонца удавили у тенку на тргу у Сплиту. 20 година је тежак алкос, и има трауме од тад.

4. Један од рођака из околине Ужица био опет као клинац у редовној војсци на Косову, две године после исекао вене, мој деда случајно наишао и спасао му живот. Трауме остале.

5. Материјално- Кућа на приморју, мог рођеног деде, практично сад моја, срушена, плац преоран, камп кућица са БГ таблама демолирана. Деда се и даље чује са пријатељима оданде.

ДАКЛЕ МОЈНЕ МЕНИ ДА ПОТЕЖЕШ ТО ПИТАЊЕ, И ЧИТАЈ ПАЖЉИВО КАД НЕШТО НАПИШЕМ АКО ИМАШ ЖЕЉУ ДА ПРОКОМЕНТАРИШЕШ ПОСЛЕ!

Али опет, некако ми се чини да се поједине предрасуде и генерализација на ове Таршипе који живе доле лагано могу применити као аксиоми. Јбг, шта ћу кад ми то "друштво" некако и даље делује као да је на цивилизацијском степену мало јачем од Бушмана...

Identična priča kao kod mene. Ne bih imao ništa protiv da za ortaka imam jednog Albanca ili Šiptara (sad tu treba raščistiti šta je ko) ako je on normalan čovek i normalno se ponaša. Takođe moram da kažem da od Bosanaca (i onih iz RS i onih iz ostatka) boljih i jačih ljudi nema. Opet ja generalizujem, ali jebeš ga kad je tako u velikoj većini slučajeva. Mogu da pričaju za Bosance da su priglupi, da ovo, da ono, ali to su u suštini najiskreniji i najbolji ljudi, a danas se takvi smatraju glupima.

1. Ћале ми био на фронту од 91.
2. Деда ми био на фронту од 91. као капетан, 97 умро.
3. Кева је спремала храну за војнике на фронту.
4. Једна кућа ми је запаљена.
5. У стан су се уселили неке усташе
6. Око куће се судимо већ 10 година, зато што се први комшија, Хрват уселио у њу.

ЈЕБИ ГА, ЈА НЕ МОГУ ДА ПРЕЂЕМ ПРЕКО НЕКИХ СТВАРИ. МРЗИМ ИХ, И МРЗЕЋУ ИХ ДОК САМ ЖИВ. ЈЕБИ ГА, ТАКАВ САМ.

sa postenim muslimanom nemam nikakav problem, moze drug da mi bude. mrzim muslimana koji pljuje srbe ali jos vise mrzim vrstu muslimana ala dino merlin koji govori da su svi srbi bolesnici a bolesnike treba obilaziti i koji na albumu napise zabranjeno za srbe i pse i onda dodje i polize sve to sto je popljuvao zarad sacice evra. a jos vise od svih njih mrzim nase ljude koji mu sve to oproste, kao ma kakve veze ima on je umetnik, dok npr cecu koja je rekla samo da nece da nastupa u hrvatskoj, nikada ih nije pljuvala ni stoti deo kao merlin nas, nju osudjuju kao da je pobila sve muslimane i nazivaju je sramotom srbije i za nju nema oprostaja. dvostruki arsini ? ma neeee.

sa postenim muslimanom nemam nikakav problem, moze drug da mi bude. mrzim muslimana koji pljuje srbe ali jos vise mrzim vrstu muslimana ala dino merlin koji govori da su svi srbi bolesnici a bolesnike treba obilaziti i koji na albumu napise zabranjeno za srbe i pse i onda dodje i polize sve to sto je popljuvao zarad sacice evra. a jos vise od svih njih mrzim nase ljude koji mu sve to oproste, kao ma kakve veze ima on je umetnik, dok npr cecu koja je rekla samo da nece da nastupa u hrvatskoj, nikada ih nije pljuvala ni stoti deo kao merlin nas, nju osudjuju kao da je pobila sve muslimane i nazivaju je sramotom srbije i za nju nema oprostaja. dvostruki arsini ? ma neeee.

А М И Н !

ЈЕБИ ГА, ЈА НЕ МОГУ ДА ПРЕЂЕМ ПРЕКО НЕКИХ СТВАРИ. МРЗИМ ИХ, И МРЗЕЋУ ИХ ДОК САМ ЖИВ. ЈЕБИ ГА, ТАКАВ САМ.

E, kakav si kontra-primer. A ja se bas odusevio kad sam upoznao jednog matorca. Kaze, kuca mi zapaljena...ali opet, ja nikada ne bih mogao da mrzim i da njima palim kuce...

Jedna od lepsih stvari koje sam cuo. Lik se izdigao iz sve malogradjanstine i svog sranja.

Ti, sa druge strane nisi. Ok, sto ljudi - sto cudi. Ali ta mrznja do kraja zivota ti nece uciniti zivot manje mizernim nego sto ocigledno vec jeste. Ali nadam se u promenu tvog misljenja i jedan kvalitetan bol u kurcu kada prodje jos vremena.

jos vise mrzim vrstu muslimana ala dino merlin koji govori da su svi srbi bolesnici a bolesnike treba obilaziti i koji na albumu napise zabranjeno za srbe i pse i onda dodje i polize sve to sto je popljuvao zarad sacice evra. a jos vise od svih njih mrzim nase ljude koji mu sve to oproste, kao ma kakve veze ima on je umetnik

То, то. Ту је суштина. Ово што деца не разумеју. Сами себи серемо у уста још од мртвог пилићарског краља Александра, па преко ћопавог загорског педофила Тита, све до данашег дана. Очигледно да никад нећемо научити неке ствари. Нису нама криви други, колико смо само себи криви. Ја контам да кад би рецимо "Хор Максових Месара Јасеновац и Градишка Стара" дошао овде у Мадленијанум, да би исто било пуно. Лоше смо ми семе, кад мало боље погледаш... Ло-ше!

koji na albumu napise zabranjeno za srbe i pse

Ocigledno je to prodavalo albume, posto se isto pricalo da je uradila i Nirvana, U2, pa sve do Eminema. Koje proseravanje jbt....
Ne ulazim u to sta je pricao. Mozda je pricao, mozda nije. Poenta je...koga boli kurac sta je rekao jebeni Dino Merlin?!?! To je isto kao kada bih se potresao kada bi nesto rekao Zeljko Joksimovic ili Aca Lukas. Puca mi kara realno. Da li cu ih mrzeti? Realno nemam prostora u svom zivotu da mrzim minorne ljude. Samo propratne stvari koje se cesto pojavljuju u svakodnevnici, ako ih ima.

E, kakav si kontra-primer. A ja se bas odusevio kad sam upoznao jednog matorca. Kaze, kuca mi zapaljena...ali opet, ja nikada ne bih mogao da mrzim i da njima palim kuce...

Jedna od lepsih stvari koje sam cuo. Lik se izdigao iz sve malogradjanstine i svog sranja.

Ti, sa druge strane nisi. Ok, sto ljudi - sto cudi. Ali ta mrznja do kraja zivota ti nece uciniti zivot manje mizernim nego sto ocigledno vec jeste. Ali nadam se u promenu tvog misljenja i jedan kvalitetan bol u kurcu kada prodje jos vremena.

Ни ја не бих могао некоме да запалим кућу. Никада. Али их мрзим када славе што су нас убијали, када дижу споменике борцима у "домовинком рату", а са друге стране их поштујем зато што ми никада нећемо бити као они, који су поносни на њихове пале борце и њихов рат, за разлику од нас.

Ne vidim nikakvu potrebu za ovom temom na sajtu. Ja mrzim, ja volim, meni je svejedno. Ne može se ništa generalizovati. Može katanac.

Svarog, reći ću ti jedan fantastičan Gandijev citat: "Eye for an eye makes the whole world blind." Jebeš ga, mor'o sam na šuntavom engleskom jer jedino tako ta misao ima smisla. Ja, na svu sreću, nemam tih problema što se rata tiče. Ujak i jedan od stričeva su bili u armiji, ali na svu sreću, i ujak i stric živi i zdravi. Doduše, stric baš dosta pije, ali mislim da to nije samo zbog rata. Ali opet moraš da shvatiš da NISU SVI muslimani ili Hrvati loše vaspitani i da prvo treba da se malo bolje upoznaš sa dotičnim pa da onda oceniš da li je dobar čovek ili ne, što je naravno najvažnije.

Svarog, te sto su palili i sto slave zlocine je mnogo bolje gadjati prezirom nego mrznjom. Prezir je stvar pogleda na nekoga, a mrznja zivotni moto.
Znas ono...kad mrzis zelis sve najgore. U tebi se budi totalna negativa. Bes. To su sve cinioci mrznje.
A kada prezires, jednostavno pogledas pojedinca kao sto bi pogledao govno koje je neki nepoznati covek izasrao, podignes obrvu i kazes "pih jebote"...a zatim nastavis svoj put i eventualnu popodnevnu idilu.

Prezir je ok. I bitno je da ga usmeris na pojedince , a ne na masu.

Podrzavam Brusov predlog

upravo to dankane, sami sebi smo najveci neprijatelji kroz citavu istoriju...jednostavno ovde ima gomila ljudi, SRBA, koja sutra kada bi procitala naslov u novinama , PREBILI CECU U ZAGREBU JER JE NOSILA MAJICU SA SRPSKOM ZASTAVOM komentarisali bi " hahaha pa ko joj je kriv jbt ?? pa sto nosi srpsku majicu kroz zagreb, ne sme to da radi, sama je trazila, bas me briga sto su je prebili "...dok kada bi sutra naslov u novinama bio PREBILI DINA MERLINA U BEOGRADU JER JE NOSIO MAJICU SA ZASTAVOM BOSNE isti ti sto su ono komentarisali za cecu bi komentarisali " stvarno smo mi srbi najgori, odmah uhvatiti huligane i osuditi ih na 240 godina robije, dokle vise, sramota kakvu sliku saljemo u svet " . to su ti ljudi, najkriticnija masa, koja svom narodu zeli zlo a za druge imaju samo reci hvale i uvek ce za druge naci nekakvo opravdanje.

Ајде сад да не испаднем нациста ко Мусолини... Ја Хрвате, Шиптаре и Муслимане генерално - НЕ ВОЛИМ, али оне који мрзе Србе, пале, и серу против нас МРЗИМ.

Ovakve teme su obicno sviranje kurcu...i merodavan sam da to kazem,jer je i moje takodje dosta sjebao rat,al me mrzi sad da pisem o tome...zakljucavanje teme je najbolje.