Prijava

Што се тиче коже коју људи махом носе, она углавном потиче од животиња које су одгајане на фармама и унапред биле предвиђене за клање, па је то и океј, ниједна врста није угрожена и не убијају се животиње у природном станишту.

Slažem se

Ради крзна се махом убијају или нејестиве животиње, или животиње чије се месо не продаје масовно на тржишту. Многе се улове у природи и то наравно није океј.

Pa sad ovo je već druga priča,ja sam već u jednom postu napisao da je uredu loviti životinje ako se ne ugrožava određena vrsta a to znači da se lovi u sezoni lova na to i to dakle da ne dolazi do masovnog istrebljenja neke vrste.Lov ima svoju svrhu jer se njime sprečava da se određene vrste prenamnože i time ugroze i sebe i ljude u seoskim sredinama,dakle ako se već ubijaju sa razlogom nevidim što se ne bi njihovo krzno iskoristilo.Sad da li se to meni sviđa ili ne sviđa to je subjektivna stvar ko što si i napisao

Ala se Ripli nasrao za svaku medalju.

pored svih sranja i problema, ljudi se skupili da protestuju zbog zivotinja i bundi. nemaju ljudi posao, oni koji imaju primaju mizeriju sa kojom ne mogu normalno da prezive 10tak dana, korupcija i lopovluk, jebavaju nas u glavu lazima i glupostima, a mi se okupimo da protestujemo zbog krzna. jebem vas i vase prioritete....

Овај проблем се не решава тако што ћеш отићи да се тепаш са ловокрадицама, него тако што ћеш повећати људску свест, да ликови који то раде наиђу на казну и срамоту кад буду ухваћени, да се види шта се ради каци шабан, да они схвате да су кретени, а не тако површно.

Sa površnim ljudima moraš površno da postupaš ako je lik kreten koji lovi ugroženu vrstu onda nećeš pomoći ako se slikaš go u tanjiru,(osim naravno ako taj lovokradica pogine u saobraćaju jer je gledo tvoju golu sliku dok je vozio)

Bunde su luksuz. I da, bunde su luksuz. Niste znali? Da, bunde su luksuz. I ne treba svako da ih ima. Zna se ko nosi bundu. A oduvijek sam imao želju kupiti sebi bundu od pande.

De vi meni recite, koji je kurac onim Ukrajinkama?

Samo ću da napomenem da je ubijanje životinje puškom najusranija zanimacija. Zadavi je ko pravi Krajišnik.

ja sam mislio da ću da vidim sise.
serem se na ovakav protest.

A oduvijek sam imao želju kupiti sebi bundu od pande.

Pande to i zaslužuju. Koji kurac da postoje kad su lijene da se same razmnožavaju.

pored svih sranja i problema, ljudi se skupili da protestuju zbog zivotinja i bundi. nemaju ljudi posao, oni koji imaju primaju mizeriju sa kojom ne mogu normalno da prezive 10tak dana, korupcija i lopovluk, jebavaju nas u glavu lazima i glupostima, a mi se okupimo da protestujemo zbog krzna. jebem vas i vase prioritete....

Добро, ово конкретно јесте прилично бесмислен протест, али шта, значи по твојој логици нико никада не треба да организује протест везан за било шта осим за мале плате и то што људи немају леба да једу?

У овој земљи ће још најмање 50 година да владају корупција и лоповлук, значи не треба протестовати због других ствари у том временском периоду?

Нпр. продавнице престану да продају келерабу или увозници престану да увозе помело и ја и још неколицина људи будемо незадовољни тиме и хоћемо да протестујемо (на шта по уставу имамо право), ти би јеб'о и нас и наше приоритете зато што већина људи не може да преживи ''десетак дана''? Није фора.

Samo ću da napomenem da je ubijanje životinje puškom najusranija zanimacija. Zadavi je ko pravi Krajišnik.

Imaš sav moj internet čitav dan.

Но, да би то схватио потребно је учинити крупан искорак на личном плану - ставити у употребу сиву мождану масу. Дакле не препустити се мишљењу апсолутне већине - то је карактеристично за бескичмењаке, људе лишене својег ЈА - него формирати свој суд о нечему.

Е сад, а када си на томе да си се посрао по нечему о чему никада ниси размишљао сам - већ копирао туђе ставове - место ти и јесте испред тог телевизора, јединог "места" на којем ћеш имати прилике да видиш крзно.
И људе које се, из теби непојмљивих разлога боре против њега.

И шта ће постићи том својом "борбом"? Сем храњења сопствене сујете.
Коме се они обраћају? Кевама и ћалцима који ринтају за компјутер и интернет, или њиховој деци која су се случајно затекла код Коња тада? Нисам приметио да се скупљају испред владиних институција, богаташких вила, модних кућа или узгајивача глодара. Нарочито бих волео да чујем где би са радницима који су запослени код ових последњих.
Замисли, људи мисле, за разлику од нас... Није им на памет пало да покупе те обрасце понашања од западних колега. Нарочито не преко ТВ-а. Опште је познато да је земља у којој родитељи ринтају да би обезбедили својој двадесетогодишњој+ деци излаз на интернет, најплодније тло за јављање оваквих самониклих покрета. Да су бар нешто паметно предложили па да кажеш "свака част, подршка", овако треба сад да се дивим некоме зато што је решио да изиграва Елизабету Каналис.

Да си мало пажљивије читао, видео би да доста људи овде исмева те ликове због начина на који мисле да ће постићи оно за шта се наводно боре, а не зато што воле крзно и надају се да ће га једног дана купити. Тј. да ће им кева и ћале купити.

De vi meni recite, koji je kurac onim Ukrajinkama?

Шта ти ту није јасно? Показивањем сиса се залажу да их мушкарци не посматрају само као сексуалне објекте.

A da li se iko zapitao okle njima one lisičurine, mamu im nehumanu?

Показивањем сиса се залажу да их мушкарци не посматрају само као сексуалне објекте.

Do jaja.

Šta je ona tražila u Vatikanu?

Мислиш да та интелектуалка уопште зна где се налазила, и шта је уопште Ватикан? :)

Добро, ово конкретно јесте прилично бесмислен протест, али шта, значи по твојој логици нико никада не треба да организује протест везан за било шта осим за мале плате и то што људи немају леба да једу?

У овој земљи ће још најмање 50 година да владају корупција и лоповлук, значи не треба протестовати због других ствари у том временском периоду?

Нпр. продавнице престану да продају келерабу или увозници престану да увозе помело и ја и још неколицина људи будемо незадовољни тиме и хоћемо да протестујемо (на шта по уставу имамо право), ти би јеб'о и нас и наше приоритете зато што већина људи не може да преживи ''десетак дана''? Није фора.

kontam na sta mislis, ali zar te ne bi bilo sramota da protestujes zbog neke banalne stvari dok mnogi ljudi nemaju leba da jedu? Mene bi. to je kao kad se zalis ortaku kako imas problem sa ribom, kako nece da ti da u rc, a tom istom ortaku na primer keva umire u bolnici. tvoj problem bi bio banalan u odnosu na njegov i ispao bi u najmanju ruku govno sto mu se zalis zbog toga. meni je to isto kao ovo sa protestom.

ako smo se vec skupili za protest aj da bar to bude zbog neceg vaznog, pa se mozda ljudi i prikljuce, a ovako ce na njih samo da gledaju sa prezirom kao dokone bundzije koji ne znaju sta ce od sebe, pa kao aj da se bunimo za zivotinje, jebes sve ostalo.

Мислиш да та интелектуалка уопште зна где се налазила, и шта је уопште Ватикан? :)

Isto ko i ovi domaći golaći.

zar te ne bi bilo sramota da protestujes zbog neke banalne stvari dok mnogi ljudi nemaju leba da jedu? Mene bi. to je kao kad se zalis ortaku kako imas problem sa ribom, kako nece da ti da u rc, a tom istom ortaku na primer keva umire u bolnici. tvoj problem bi bio banalan u odnosu na njegov i ispao bi u najmanju ruku govno sto mu se zalis zbog toga. meni je to isto kao ovo sa protestom.

+1

kontam na sta mislis, ali zar te ne bi bilo sramota da protestujes zbog neke banalne stvari dok mnogi ljudi nemaju leba da jedu? Mene bi.

Хоћеш искрено? Не би ме било срамота (у случају кад бих протестовао, мада не верујем у протесте, али замислимо да ми се протестује). Можда сам кретен, али не би ме било срамота. Нисам ја крив људима што немају леба да једу. Већина људи (не сви, али већина) је сама крива зато што нема леба да једе, а крива је зато што се није трудила довољно у животу или се својски трудила да себи закомпликује живот, нпр. прављењем деце. Деца су супер, али зашто их правиш ако немаш чиме да их храниш? Боље немој. А ако си здрав и прав (као што већина људи јесте), онда имаш 1000 начина да зарадиш довољно пара да се сасвим фино издржаваш.

to je kao kad se zalis ortaku kako imas problem sa ribom, kako nece da ti da u rc, a tom istom ortaku na primer keva umire u bolnici. tvoj problem bi bio banalan u odnosu na njegov i ispao bi u najmanju ruku govno sto mu se zalis zbog toga. meni je to isto kao ovo sa protestom.

Хм... Па, није баш. Ово са скидањем на Тргу није баш уперено ка онима који немају леба да једу, већ управо супротно - ка онима који могу да приуште себи луксуз у виду крзна. Тако барем ја то видим.

ako smo se vec skupili za protest aj da bar to bude zbog neceg vaznog, pa se mozda ljudi i prikljuce, a ovako ce na njih samo da gledaju sa prezirom kao dokone bundzije koji ne znaju sta ce od sebe, pa kao aj da se bunimo za zivotinje, jebes sve ostalo.

Па, сад... Многи ће да их гледају с презиром, што нема потребе, никог не угрожавају, нити су направили неку пометњу. Ја их нпр. гледам као занесењаке са вишком слободног времена. Капирам њихову идеју, али слабо то пије воду. С друге стране, капирам да има људи којима се то дојмило, јебемлига, то им је ваљда био циљ. Можда ће следећи пут више људи да се организује.

Sad ne rade zato što se i za građevinu traži štela. Jesi li ikada pričao sa nekim čovjekom koji je fizički zdrav, ima sedmoro pačurlije al nema posla? Ja sam imao priliku da pričam sa dosta takvih porodica i nijedan pater familias se nije gadio ni najgorih poslova. Oni samo hoće da rade, ništa drugo.
Al to nije svrha kapitalizma - da se bogataši sve više bogate a sirotinja da sve više krepava.