Prijava

Ja mislim da treba svi da izađemo na ulice obučeni da im kontriramo :)

Jesi li ikada pričao sa nekim čovjekom koji je fizički zdrav, ima sedmoro pačurlije al nema posla?

Шта ће му седморо дечурлије?

nijedan pater familias se nije gadio ni najgorih poslova. Oni samo hoće da rade, ništa drugo.

Уф, немој мени да причаш о томе. Да ја не радим ово што радим, мешао бих малтер ако треба, чистио бих канализацију, увек може да се ради нешто. И не бих баш рекао да ти треба штела за грађевину. Јбт, мој рођени ћале физикалише, ево већ неколико година, труди се. Боље то, него да седи негде и да кука како нема пара, како је сиротиња и како крепава.

Jesi li ikada bio kod nekog gazde na građevini i tražio posao?

Šta će mu sedmoro? Npr. zato što voli? Ili što ga država nije edukovala o zaštiti? Zato što ima pravo garantovano Ustavom? Šta ima nas da boli krac što on ima toliko djece. Nema smisla da nekog osuđujemo zbog toga što živi u lošim uslovima. Kamo humanost?

И не бих баш рекао да ти треба штела за грађевину.

Jbg, treba. Bar je tako u mojoj okolini. Treba se dobro pomučiti da do krampa dođeš.

Јбт, мој рођени ћале физикалише, ево већ неколико година, труди се.

Eto, bolje je da se ugledaš na njega. :)
Meni je taj protest dobar za oči. Ima šta da se vidi kod pripadnica lepšeg pola. :)

Eto, bolje je da se ugledaš na njega. :)

Па, не могу сад с коња на магарца. Али ако би загустило, што да не, нисам ја гадљив на посао.

Jesi li ikada bio kod nekog gazde na građevini i tražio posao?

Стално идем код ћалета на градилиште. И прича ми како стално долазе нови људи да раде, долазе и клинци да зараде паре за концерт рецимо, раде месец дана, узму паре и оду. Из његове приче, контам да свако са мало јачом руком и вољом може да ради.

Šta će mu sedmoro? Npr. zato što voli?

И ја волим децу. АЛи ми не би падало на памет толику децу да правим уколико ја и жена немамо барем 300 000 месечно примања. Баш зато што волиш децу, треба да размишљаш унапред и да сконташ да ће да пате у сиромаштву, а то не желиш да им приређујеш. Не знам, можда грешим, али мислим да је за српске услове и двоје деце много, а камоли седморо. НИЈЕ хуманост кад направиш чопор, а немаш чиме да их храниш.

Šta ima nas da boli krac što on ima toliko djece.

Мене боли курац, али он има проблеме.

Ово нема везе са темом, али јебена је грађевина, често се деси да не исплате. Пазите се људи, посао јесте тежак, делује фино плаћен, обично се ради 10 сати за 20 јевреја, али пазите се свакаква је то мафија, могу да те израде.

И ја волим децу. АЛи ми не би падало на памет толику децу да правим уколико ја и жена немамо барем 300 000 месечно примања. Баш зато што волиш децу, треба да размишљаш унапред и да сконташ да ће да пате у сиромаштву, а то не желиш да им приређујеш. Не знам, можда грешим, али мислим да је за српске услове и двоје деце много, а камоли седморо. НИЈЕ хуманост кад направиш чопор, а немаш чиме да их храниш.

+10000
A najviše me nerviraju oni koji kažu "Ima dosta takvih ljudi koji nemaju novca ali imaju dece. Šta čekate?"

али јебена је грађевина, често се деси да не исплате

Najčešće.

Већина људи (не сви, али већина) је сама крива зато што нема леба да једе, а крива је зато што се није трудила довољно у животу или се својски трудила да себи закомпликује живот.

Па ово и није баш тачно. Само, сад ће да испадне да хоћу да кажем да нико није нимало крив. Што исто није тачно.

Što spemujete temu, a Džimi?
I ti stalno pišeš u potencijalu te veeeelike stvari- JA BIH RADIO. Jesi nekad radio? Ali radio da radiš, da od tog plaćaš režije a ne da dodaš za novu gitaru i ajd vozdra?
Kako se lako kurčiti. Pravi čoveče dete pa njemu pametuj.
Što se tiče teme- neka ti zaštitnici životinja plate ljudima da se bave nekim drugim poslom a ne bacati se po trgu zahtevajući da se zatvore npr.krznare u Srbiji.
Jebalo majku da nemaš pametnija posla u životu.
Kao što je odvratno da država plaća promenu pola a da za npr.transplantaciju koštane srži raja skuplja po novinama i socijalnim mrežama jer se to zaboga ne radi u Srbiji a košta, zamisli.

Eto, vidiš, tebi ne bi padalo na pamet da praviš čopor i plafon. Ali to ne mora da znači da si bolji čovjek ili uspješniji ili šta ti ja znam, el tako? I nisam mislio da nije humano praviti toliko djece već nije ljucki pljuvati po takvim porodicama. Nikako.

A to za građevinu... Da, traži se štela. Bio sam na 16 gradilišta i uslov je bio da nekoga znam. Mjesto na građevini se plaća. Najskuplja je mješalica (oko 5000 maraka) dok se za klasičnog krampaša ili cementaša plaća oko 2000 kemova. Da, da....

I kako te onda boli kurac a konstatuješ njegove probleme i izvodiš kojekakve zaključke. Pffffffffffffff

Al praviše smo u ofu pa mogu da postavim ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=0xlFP4ArngE&feature=player_embedded

Džimi, što mućkaš kolu siromašnoj djeci?

Poserem se ja na te zaštitnike životinja, marva najobičnija.

Џими
Хоћеш искрено? Не би ме било срамота (у случају кад бих протестовао, мада не верујем у протесте, али замислимо да ми се протестује). Можда сам кретен, али не би ме било срамота. Нисам ја крив људима што немају леба да једу. Већина људи (не сви, али већина) је сама крива зато што нема леба да једе, а крива је зато што се није трудила довољно у животу или се својски трудила да себи закомпликује живот, нпр. прављењем деце. Деца су супер, али зашто их правиш ако немаш чиме да их храниш? Боље немој. А ако си здрав и прав (као што већина људи јесте), онда имаш 1000 начина да зарадиш довољно пара да се сасвим фино издржаваш.

to sto cu ja da se oderem mjesajuci malter 10 sati dnevno za 15 evra ne smatram "finim izdrzavanjem" kao sto ti kazes, vec pukim prezivljavanjem.

Хм... Па, није баш. Ово са скидањем на Тргу није баш уперено ка онима који немају леба да једу, већ управо супротно - ка онима који могу да приуште себи луксуз у виду крзна. Тако барем ја то видим.

ma znam kome je upuceno, ali ce sirotinja da se osjeca posrano kad vide zbog cega se ljudi cimaju....

Па, сад... Многи ће да их гледају с презиром, што нема потребе, никог не угрожавају, нити су направили неку пометњу. Ја их нпр. гледам као занесењаке са вишком слободног времена. Капирам њихову идеју, али слабо то пије воду. С друге стране, капирам да има људи којима се то дојмило, јебемлига, то им је ваљда био циљ. Можда ће следећи пут више људи да се организује.

upravo to. zanesenjaci sa viskom slobodnog vremena. kao takve ne mogu ozbiljno da ih shvatim.

sto se rada tice, mjesao sam malter cijelo ljeto sa caletom, mjesao bi i sad al nema posla, zima je. tako da prica "ima posla, nego ljudi nece da rade" ne pije vodu. naravno da ima takvih, ali takvima posao i ne treba. kome treba radice, ali fora je sto ni taj rad nije dovoljan

Кад смо већ у офу... одакле то да требају силни новци да би децу извео на прави пут? Из онога што сам имао прилике да видим, обично су они који су имали гомилу лове постали размажена говна, а знам и доста људи који су сиромашни, па су опет од своје деце направили људе. Није битна кинта, већ пажња. Само што су многи од оних сиромашних незаинтересовани за своју децу и има их далеко више од богаташа, па се чини да су паре до те мере неопходне за узгој.

Ljudi, ne serimo. Sve je otišlo po kurcu. Pogrešni prioriteti, pametnice, misionari, nema čega nema, samo najmanje ljudi ima.
Eno ti u Zenici, ne znaju ljudi šta će s kerovima, razbiše ih čopori. Nije lepo da ih ubijaju, nego ih kastriraju, stave im neku naušnicu i vozi. Ne možeš proći gradom, napadaju ljude, od laveža ne možeš živeti. Mačke više ne postoje u gradu, doduše.
A u gradu brat bratu ako nema 30 posto gladnih ljudi. Kad kažem gladnih mislim gladnih.
Bukvalno. A ona iz ŠAPE/verzija PETE/ izašla i edukuje narod o zaštiti životinja i pravi psima melo svaki dan, mater joj jebem nije joj ni mrsko. A da joj neko kaže Hajd skuvaj kazan za sirotinju rekla bi da nisam normalna.
Jebala vas Evropa.

I ti stalno pišeš u potencijalu te veeeelike stvari- JA BIH RADIO. Jesi nekad radio? Ali radio da radiš, da od tog plaćaš režije a ne da dodaš za novu gitaru i ajd vozdra?

Ја од своје шеснаесте године сам зарађујем паре за све своје каприце и зајебанције, а од скоро се сам својим радом издржавам, тако да -- мојне мени ''да ли си некад радио?''

I nisam mislio da nije humano praviti toliko djece već nije ljucki pljuvati po takvim porodicama. Nikako.

Је л' сам пљувао? Не. Само сам рекао да, ако тај човек има проблем, сам га је себи направио.

Mjesto na građevini se plaća. Najskuplja je mješalica (oko 5000 maraka) dok se za klasičnog krampaša ili cementaša plaća oko 2000 kemova. Da, da....

Брате, онда код вас нешто дебело није у реду. Ја никад нисам чуо да је неко овде плаћао за посао на грађевини, а знам подоста људи који раде на томе. Баш ћу да питам ћалета кад га будем видео следећи пут да ли он нешто зна о томе.

ma znam kome je upuceno, ali ce sirotinja da se osjeca posrano kad vide zbog cega se ljudi cimaju....

Па? И ја се осетим посрано сваки пут кад почне дневник на ТВ-у, као да ми неко прди у уши и сере у гушу, па шта? Јебе се неком што се осећам посрано.

Знаш шта је ово?

http://24.media.tumblr.com/tumblr_loadwwNg4k1qz6a7po1_500.gif

То је најмања виолина на свету која свира само за људе који се осећају посрано.

upravo to. zanesenjaci sa viskom slobodnog vremena. kao takve ne mogu ozbiljno da ih shvatim.

Многи научници, филозофи, изумитељи, књижевници и многи велики људи су били занесењаци с вишком слободног времена и улепшали су свет. Фора је што их најчешће нису озбиљно схватали.

одакле то да требају силни новци да би децу извео на прави пут? Из онога што сам имао прилике да видим, обично су они који су имали гомилу лове постали размажена говна, а знам и доста људи који су сиромашни, па су опет од своје деце направили људе. Није битна кинта, већ пажња.

То је тачно. Моји су имали таман толико да не будем гладан и да имам шта да обучем, али ја бих ипак хтео да моја деца имају много више од тога (наравно, кад заслуже). Не кажем да сам у праву, али ето...

Ja te pitam da li si radio za život a ne za kaprice. I to radio vani, u hladnom, na kiši, snegu, noću itd itd a ne sedeo, fol tamo nešto prevodiš i pametuješ celom svetu.
I opet spemuješ.
Čitav post ti nema veze s temom.

Оће мени неко да објасни зашто је испред кнеза Михајла, за ретардиране, код коња, остављен натпис на поду - Вуковар, баш то вече, после овог идиотског протеста? Синоћ када сам прошао тргом није ми било јасно. А притом су јуче Хрвати славили дан за Вуковар, па ми није јасно какве везе заштитници веверица имају са тим.

Многи научници, филозофи, изумитељи, књижевници и многи велики људи су били занесењаци с вишком слободног времена и улепшали су свет. Фора је што их најчешће нису озбиљно схватали.

lololo spasice nas hipi zastitnici zivotinja

Јебе се неком што се осећам посрано.

e o tome se radi. svima se jebe za ostale. tebi se jebe za mene, meni za ove hipike, hipicima za pare, a nekom Danielu se jebe za sve nas, njegova je briga pregolema, ne zna dal danas da vozi Mercedesa il BMW-a....