Prijava

U prirodi ljudi je da hoce najbolje za sebe, a da ih boli za ostale. Ovim novokomponovanim davanjem prava svemu i svacemu samo sebi pravimo stetu. Jeste, mogu da ne nosim koznu obucu, mogu i go da idem, ali necu.

Ne, nego da se protestuje protiv nasilnika jer je jako društveno-prihvatljivo tući ženu.
Znaš šta je rekao ovde jedan drot ženi koja je zvala jer je muž pretukao- Ma nemojte ga tužiti, nije on za kaveza.
Prioritet je da ovi što trguju tim životinjama imaju posao a ne da ih zaboga zatvorimo jer smo neljudi prema činčilama.
:ne verue:

Јебига Ауроро, звучаћу јебено геј европејски, али ово је Балкан. Шта друго очекивати на простору где се људи тужакају за сваку ситницу, а убијају и за мању?

Pa to i pišem. Ima ovde prečih stvari od činčila. Mi bre štitimo gorile i majmune da ne idu u kavez. Eto pufno, vidiš kako smo mi ispred sveta odavno.

Debili, normalno je jesti životinje.
Meni se više loma srce kada Šiptar izvadi nekom Srbu bubreg i proda ga na crnom tržištu nego kada neko zakolje prase i pojede ga.

Ovde narod neće imati ni za kinesku frotirnu jaknu a kamoli za bunde pa sad da se borimo protiv krznenih bundi? A i na nekom ako vidiš to mu ostalo sa švercerskih poslovnih ekskurzija po Grčkoj iz osamdesetih, tad je im'o para pa je i kupovao.
I drugo pufno- skupa je veganska ishrana, nema se ovde za tu hranu.
Da citiram jednog ovdašnjeg doktora- NEMATE VI PARA DA SE HRANITE ZDRAVO prema tome- protest ovakve vrste nam treba kao Eskimu frižider.

a jel ima nekih sisa na tom protestu?

Nema. To je bio bezsisni i bezmudni performans.

Kolko nakurac ide ovo nametanje moralnih normi od strane kojekakvih moralista i boraca za prava koječega, a prvi su oni ti koji krše prava drugih i nepoštuju suprotna mišljenja ni najmanje.
Ako nećeš da ubijaš životinju da bi napravio bundu od nje, ako smatraš to lošim, onda nemoj. Al nemoj da nabijaš drugome osećaj krivice ako je obukao bundu.
Uvek sam nekako mišljenja kako se ovakvi ustvari ni ne bore za neku dobit životinja, ima mnogo drugih načina da pomognu životinjama, ovo mi samo deluje kao neki kompleks, da se pokaže drugima kolko sam dobra osoba, a ostali su govna.

Sve je to zavera kineskih masona da se pojača prodaja kineske robe...

Ovi su isti debili ko oni iz PETA.Kupili lisice za borbu protiv krzna. E sad ja kad bi kupio lisicu neko od njih bi mi reko ti si platio da se ta životinja ubije...
Sećam se pre par godina aktivisti PETA su polivali bunde poznatih ličnosti po aerodromima i sve što su učinili je to da su dobili tužbe a od isplaćene odštete se naručilo još bundi... e to je kad nekom lupas glavu njegovim kamenjem...

Nek mi se napuše kurca, idiotarija. Jebali ih delfini i pande i kurčevi, ako je suđeno da izumru zato što su inferiorna rasa nek' izumru.

Mis'im, koji kurac sad, da protestvujemo protiv meteora jer su potrali dinosauruse u tamo nekoj renesansi?

Sve ima svoje, da je priroda namjerila pandi da jebeno sere po bambusu po vas cijeli dan ne bi napravila jebenog čovjeka.

Али по ВАС ЦЈЕЛИ ДАН. Откад нисам чуо ово "вас":)

Скочимише царе!

aktivisti PETA su polivali bunde poznatih ličnosti po aerodromima i sve što su učinili je to da su dobili tužbe a od isplaćene odštete se naručilo još bundi

Ahahahhahahahahahahaha

Јадни сте за 88 медаља.

Прво, ово је тема која вас се не тиче, али уопште - да се не лажемо, већина вас је крзно последњи пут видела на екрану телевизора, силујете крај са крајем да скупите за пљуге и кафу, живите код кеве и ћалета - истих оних који се истежу за рату за ваш рачунар и рачун за интернет.
Крзно је нешто што ћете видети следећи пут опет на телевизији.

Али то вама не представља проблем да серете по људима који верују у нешто у шта ви не верујете, који мисле на мало другачији начин од вашег - тачније мисле, за разлику од вас (copy/paste општих образаца понашања и живљења није мишљење, то је имитација, облик понашања познат код најнижих животињских врста).

То што сте видели да се нешто масовно ради и да је опште прихваћено - то не значи да је то и добро.
Но, да би то схватио потребно је учинити крупан искорак на личном плану - ставити у употребу сиву мождану масу. Дакле не препустити се мишљењу апсолутне већине - то је карактеристично за бескичмењаке, људе лишене својег ЈА - него формирати свој суд о нечему.

Е сад, а када си на томе да си се посрао по нечему о чему никада ниси размишљао сам - већ копирао туђе ставове - место ти и јесте испред тог телевизора, јединог "места" на којем ћеш имати прилике да видиш крзно.
И људе које се, из теби непојмљивих разлога боре против њега.

Ripli ja ne vidim šta si ti pametno napisao u ovom postu osim što si izvređao ljude koji ne misle ko ti ako je to karakteristično za kičmenjake onda ok.Evo objasni nam zašto nije uredu da krzno visi na bundi.

Знао сам да ће да дође Пуфница и да ће да заподене причу о веганству.
Какве јебене везе то има с овим? Ради крзна се махом убијају или нејестиве животиње, или животиње чије се месо не продаје масовно на тржишту. Многе се улове у природи и то наравно није океј. Ем што се тако угрожавају поједине врсте, ем што није хумано, ем што само болиди носе крзно у градским условима (не рачунам ако живиш у Сибиру на минус 40), ем што је крзно одвратно кад није на животињи, ал' то је субјективна ствар. Што се тиче коже коју људи махом носе, она углавном потиче од животиња које су одгајане на фармама и унапред биле предвиђене за клање, па је то и океј, ниједна врста није угрожена и не убијају се животиње у природном станишту. С друге стране, онима што убијају рецимо тигрове и сличне угрожене зверке да би неки јеша имао да распростре крзно по поду своје штрокаве куће, е њима бих набијао ужарени метални дилдо у чмар и у нос, мајке им га набИјем.

Што се тиче ових који протестују, нека протестују. Шта има везе, свако има право да протестује. Једино што овај протест нема неку сврху, па се може сврстати у чист егзибиционизам. Исто важи и за лелемуде из ПЕТА-е. Све је то лепо чиме се они баве, али брате, да је теби стварно стало до животиња, тј. да ниси само позер, ти би узео сачмару и отишао у природу да ловиш ловокрадице.

Све је то лепо чиме се они баве, али брате, да је теби стварно стало до животиња, тј. да ниси само позер, ти би узео сачмару и отишао у природу да ловиш ловокрадице.

Па пази, мислим да ниси у праву. Ако имаш неку ману, мораш из корена да је лечиш, ако желиш. Овај проблем се не решава тако што ћеш отићи да се тепаш са ловокрадицама, него тако што ћеш повећати људску свест, да ликови који то раде наиђу на казну и срамоту кад буду ухваћени, да се види шта се ради каци шабан, да они схвате да су кретени, а не тако површно. Тако ја некако капирам ситуацију.

Sa zadovoljstvom gazim vučje krzno koje mi služi umesto tepiha, kada se setim koliko mi je ovaca poklao. Ripli, a šta su korisno ovi idioti uradili za te životinje, koje su videli na Eniml Plenetu? Nego čuo si nešto...

Па пази, мислим да ниси у праву. Ако имаш неку ману, мораш из корена да је лечиш, ако желиш. Овај проблем се не решава тако што ћеш отићи да се тепаш са ловокрадицама, него тако што ћеш повећати људску свест, да ликови који то раде наиђу на казну и срамоту кад буду ухваћени, да се види шта се ради каци шабан, да они схвате да су кретени, а не тако површно. Тако ја некако капирам ситуацију.

Тешко да може да се промени људска свест у толикој мери кад се у данашњем друштву, са данашњим системима вредности, већина снобова одушевљава кад види скупоцену бунду.

Управо треба кренути са радикалним мерама, тј. треба написати законе и спроводити их. Мада, опет, и то је тешко, уносан је то бизнис, велике се паре врте...