Prijava

Zavrsila sam V kao sav normalan svet. Htela sam III ali to i tada bila burzujska skola. Filolosku vise od svega, ali me keva zajebala. Rekla mi koji ce ti to u zivotu, posle samo jezike da upisujes, a ja i to htela, s tim sto znam da nije istina da posle mogu samo jezici. Inace, htela sam i dramu da upisem, posle toga verovatno bi opet dobila stipendiju. Ovako, zavrsila V, rasturila se od ucenja, ali fax sam upisala koji sam htela, tj. biologiju.
Veruj mi, bila bi mnogo srecnija da sam upisala Filolosku ili III, ali ovako sam sigurica upala. Probaj ono sto volis, neka ti sigurica bude na 3. ili 4. mestu na listicu, a ono sto zelis da bude na 1. i 2. mestu.

sterijo, ma, gimnaziju ti ja preporučujem, ali ne aleksinačku :D
potrudi se da upadneš u s.s. još tamo ima dobrih riba i sve kul :P

Крис, каква је социологија ко факс ?

Jedan od profesora ETFa je svojevremeno rekao - postoje prirodne i neprirodne nauke. Svoju srednju (MG) ne bih menjala nikada, obaška što ne bih upisala željenu gimnaziju zbog prijemnog iz srpskog, te otišla u drugorazrednu, te odabrala neko sranje od faksa na kome bih ispala mediokritet i jadnik.
Uz svo dužno poštovanje istoričarima, antropolozima i andragozima, filozofski JESTE najveći razlog gužvi na birou rada. Ako 'oćeš 'leba da jedeš, ne zanosi se. Ako nemaš vezu i potencijal da te roditelji negde zaposle, ne zanosi se.
Jeste dramatično gledanje unapred, ali razmisli o tome šta bi se desilo da se predomisliš na pola škole 'možda ovo nije za mene'. Pokidaćeš se da probaš da uđeš na neki faks, i to možda uspeš.
Po meni, ekonomski i pravni smerovi u obrazovanju su zicer. Nema firme koja ih nema, ili ne mora da ih angažuje. A i nakon školovanja, najkraći je period prevazilaženja zakonskih zajebancija da budeš faca.
To ne znači da trčiš u te škole, ako su izvikane da u njih idu idioti. Gimnazija je zicer, samo idi linijom manjeg otpora.

devetaru, sad koliko ti ja mogu reći.. tek sam brucoš :D ali..
nije previše teško, interesantno je, u prvom semestru ti se sve vrti oko istorije i filozofije, uglavnom su profesori ok. malo smaraju predispitne obaveze, ali Bože moj. malo je nesređena katedra, ali tako je sve na filozofskom, tako da.. ništa čudno :D
ja se nimalo nisam pokajala što sam to upisala..
ali, ono što budeš učio/učiš u srednjoj iz sociologije kao nastanog predmeta zaboravi čim prođe prijemni, jer je sranje. a knjigu ritualno spali, ako je još uvek mitrović/petrović.

devetaru, sad koliko ti ja mogu reći.. tek sam brucoš :D ali..
nije previše teško, interesantno je, u prvom semestru ti se sve vrti oko istorije i filozofije, uglavnom su profesori ok. malo smaraju predispitne obaveze, ali Bože moj. malo je nesređena katedra, ali tako je sve na filozofskom, tako da.. ništa čudno :D
ja se nimalo nisam pokajala što sam to upisala..
ali, ono što budeš učio/učiš u srednjoj iz sociologije kao nastanog predmeta zaboravi čim prođe prijemni, jer je sranje. a knjigu ritualno spali, ako je još uvek mitrović/petrović.

ма ја сам босанац :) код мене има свега :)

e onda ne znam kakav je vaš udžbenik, ali kontam da nije ništa bolji.
savetovala bih ti, ako se nisi preterano bavio sociologijom, da uzmeš da čituckaš gidensa. pisano je u formi udžbenika, lako štivo, interesantno, i sadrži osnove sociologije, mogu ti poslati linkove za download. čini mi se da na svim fakultetima koji u prvoj godini imaju sociologiju zapravo koriste ovu knjigu :D
čisto da vidiš da l' bi time mog'o da se baviš :)

Упиши фризерску. Отрсиш је са 5.0, а за то време учиш оно чиме ћеш после да се бавиш, то јест на који ћеш факс да идеш. Да стекнеш солидно предзнање. Вишеструка корист. Лаганица на буџет. Не учиш оно за шта те апсолутно боле курац, то јест не учиш ништа и добијеш још једно звање. Значи упишеш фризерску и самостално учиш оно чиме ћеш се бавити. И овако и онако ти предзнање на факсу врло мало значи.

Teoretski, idealno rešenje.

Samo što podrazumeva da neko sa 14 godina zna koji će faks da upiše i da će još da se sprema za faks četiri godine umesto dva meseca pred prijemni. Glavna prednost frizerske ili tako neke je što možeš da se zajebavaš koliko oćeš, šanse da slobodno vreme iskoristiš za učenje nečega što će ti koristiti na faksu ti nisu ništa veće.

U svakom slučaju, ako tražiš predznanje za faks, dobiti ga nećeš. Prednost neke jače škole eventualno može da bude stvaranje nekog minimuma radne navike i malo veća šansa da naletiš na retkost od nekog kul nastavnika.

Teoretski, idealno rešenje.

Samo što podrazumeva da neko sa 14 godina zna koji će faks da upiše i da će još da se sprema za faks četiri godine umesto dva meseca pred prijemni. Glavna prednost frizerske ili tako neke je što možeš da se zajebavaš koliko oćeš, šanse da slobodno vreme iskoristiš za učenje nečega što će ti koristiti na faksu ti nisu ništa veće.

U svakom slučaju, ako tražiš predznanje za faks, dobiti ga nećeš. Prednost neke jače škole eventualno može da bude stvaranje nekog minimuma radne navike i malo veća šansa da naletiš na retkost od nekog kul nastavnika.

Нисам ово рекао безвезе. Јер знам пар људи који су са фризерском и тако неким школама завршили медицину, ЕТФ и ваљда економију, не сећам се тачно. Али наравно мора да зна шта хоће, и мора да буде довољно упоран и да истраје. Реално, моја гимназија важи за једну од тежих у БГ-у, а ја сам је са релативно јаким одличним завршио са минимумом рада. Нит' сам стекао радне навике, нит' сам стекао неко знање. Био сам тежак кампањац, јебига. Ако хоће да стекне радне навике, ту једино математичка помаже, али капирам да је то превелики цим.
Иначе Дроле, си ти беше ЕТФ-овац?

Hvala Peme, za poFalu škole. I nije toliki cim, ja sam to nešto jedno popodne pripremala, po sistemu APP. A posle, bem li ga, lagano je išlo, programiranje je bilo moj fah. A koji mene kurac otera iz toga?!!?? A da, to nije ženski posao!!!
Đavo će ga znati, ko zna zaš' je to dobro

Ja sam bio takav debil za vreme tog upisivanja. Mislio sam da kada napišeš listu želja, izađe lista na kojoj piše u koju školu si primljen a koju ne pa ti onda odabereš :D I tako sam sasvim slučajno upisao gimnaziju. Nikada nisam mogao da donesem bitnu odluku kada treba, čak ni kada je fakultet u pitanju. Tri dana pred prijemni odlučio sam da upišem Matematički fakultet.

Upišeš gimnaziju i bole te kurac. Kasnije biraj šta ćeš. ALI, JESTE DA JE KLIŠE, UPIŠI ONO ŠTO VOLIŠ I ŠTO TE ZANIMA. Ne vrijedi upisivati nešto što ne voliš, a bajg perspektivno oko posla. Bivša Juga rođo. Ako oš da radiš pos'o ćeš uvijek naći. Kako ja preko raspusta, kad ja tražim niđe ništa, al' zato kad starci pa to brale da biraš stepen iskrivljenja kičme.

Malo je glupo ti sa 14 godina na biras sta ces da upises. Mislim da nismo mi jos toliko zreli da bi odabrali neku skolu koja ce nam obezbediti budcnost. Al jebiga..

edit: Cris koliko bi mi trebalo poena za Sremca? Ja za sad imam sve 5ice od 5 do 7 za osmi cemo da vidimo. Al i tu bi trebao da imam sve 5ice.

Иначе Дроле, си ти беше ЕТФ-овац?

Aham. Takođe pristigao iz gimnazije. :)

Ја ћу вероватно уписати гимназију, природно-математички смер, глупо ми је да упишем неку стручну школу и онда променим мишљење. А мислим да ћу уписати пошто сам имала све петице до сад, а верујем да ћу и ове године, мада ми нико не верује.

Ја сам упао у једну од јачих гимназија(не, није Трећа) са лепим бројем бодова и шта да ти кажем искуства су различита. Ако учиш на време није ти тешко. Ако можеш да трпиш бол упиши гимназију. Није она уопште тешка ако седнеш и на време научиш. Ако се зајебаваш и одлажеш за сутра, најебаћеш. Неко рекао приватну школу, ето овако те молим немој да је упишеш. Ако оћеш иди у неку стручну школу, али ако пак планираш факс после, онда иди на гимназију. Ако си из Београда и ако не желиш да се намучиш, нећеш такве гимназије наћи. Ко год да каже да нема да се учи, лаже!

После тога, већ је ствар твог избора... Ако мама, тата, ујак, стрина имају посао иди у том правцу и за то се образуј! Верујем да ти сад наставници говоре, како треба да радиш оно што волиш, не слушај их, серу! Ти мислиш да они воле свој посао, да се бакћу са шесто седамдесет балвана? Рац, паре су у питању. Зато најбоље ти је да гледаш оно од чега после можеш направити зараду и ставиш у Швицу да се множи. Поздрав!

Aham. Takođe pristigao iz gimnazije. :)

Која си година? :) Трећа?

Немам много тога да кажем на ову тему, уписах је са сто поена, прва жеља, остале сам наговнао свакакве глупости. Оно што хтедох рећи је:

ГИМНАЗИЈАЛЦИ НЕМАЈУ ПОЈМА!!! :ТРЧИ ГО ПО ФОРУМУ, МЛАТЕЋИ КИТОМ:

Гимназија јебе! Само природни!лоло

Која си година? :) Трећа?

Četvrta, ali ne beri brige, ima ja to da rastegnem. :)