Prijava

Reme tu si apsolutno u pravu. Nego ko je menjao naziv teme?

Џими, а ти мож' и сада нешто друго да упишеш ако имаш живаца. Мислим, нешто што те интересује. Никад није касно. А у међувремену можеш и да радиш везано за струку.

Реме, мене мрзи да загрејем столицу да спремим још ова 4 комада што имам, а камоли да уписујем други факс. :)) Свако јутро имам дилему - или ћу да радим, или ћу да учим. Онда узмем да радим, пошто тако непосредно остварујем корист у финансијском погледу, а од учења ових преосталих испита тешко да ћу да имам неку опопљиву корист, осим што ћу моћи да се курчим како знам зашто Хамлет није убио Клаудија кад је могао, или зашто се Јаго куне у Јануса, или како је скончао Фокнер... И сл.

Реме, мене мрзи да загрејем столицу да спремим још ова 4 комада што имам, а камоли да уписујем други факс. :)) Свако јутро имам дилему - или ћу да радим, или ћу да учим. Онда узмем да радим, пошто тако непосредно остварујем корист у финансијском погледу, а од учења ових преосталих испита тешко да ћу да имам неку опопљиву корист, осим што ћу моћи да се курчим како знам зашто Хамлет није убио Клаудија кад је могао, или зашто се Јаго куне у Јануса, или како је скончао Фокнер... И сл.

Знам. Оно сам поставио чисто ради реда. :) А са постом се апсолутно слажем.

reme je apsolutno u pravu.
iskoristi vreme provedeno u srednjoj za gradivno sa strane, jer ono što ćeš čuti tamo možeš samo da okačiš mački o rep.

Ili opet može u srednjoj da bude i drugačije1 No, Džimi čime se baviš "sa strane"? Držiš časove?

A ko je promenio naziv teme? Nije mi jasno ono" željena smola, sečenja"?

inače, moj ti je savet. filozofski nikako nemoj osim ako baš nisi "filozof u duši".

Сад тек видех ово, лолчина. Баш супротно од тога, Филозофски завршавају озбиљни људи који су спремни да озбиљно при'вате књигу, а не "филозофи у души", револуционари и блокатори факултета и слични индијанци који пију никшићко тамно.

Ili opet može u srednjoj da bude i drugačije

Нисам сигуран да сам разумео ово. Пази, прво што су мени рекли на факсу, ЕТФ је у питању, је да заборавим све што сам до сада знао. Средња ти неће донети неко предзнање, то јест, може само да те завара да ћеш нешто лакше спремити, и самим тим често зна да буде контрапродуктивно. Пази, ја сам тако кренуо ове године, и сјебао сам прва два колоквијума, најтежа, тако да већ данас/сутра морам да почнем да спремам испит који је у јануару јер да бих положио морам да га одрадим за солидну осмицу. Мату сам нешто боље одрадио, али и ту морам доста да радим за испит. Практично предзнање ми је само одмогло. Сва срећа па сам се на време опаметио. Тако да сад учим доста редовније. Значи, мој предлог је да изабереш најлакшу могућу средњу школу и спремаш се за факс, лагано. После си цар. Веруј ми.
Да поново бирам, вероватно бих то урадио.

Ove godine i ja upisujem srednju. Naravno nemam pojma sta cu da upisem. Ali u svakoj srednjoj bilo gde u Srbiji te neki nastavnik jebe konstantno iz godine u godinu. Ti mozes da uupises bilo koju srednju ali moras da imas zavrsen fakultet da bi nasao neki normalniji posao. Nas skolski sistem je veliko sranje. Tako da su nam skole i fakulteti, loginco, velika sranja. Bilo sta da upisem opet cu da se nerviram i kajem sto sam bas to upisao jer mislim da je ta skola najgora i da nema gore.

elem sto se tice gimnazije. U mom gradu ima jedna stara gimnazija, iz pocetka 20 veka. Nekada je bila na siroko poznata. Ali sada je sve gora i gora. Ali i dalje vazi za jednu jaku gimaziju u kojoj bi steko dosta znanja. I jos se lako upada. Jer nikad ne popune sva mesta. Tako da i sa minimalnim brojem poena upadas. A i ne putujemi se negde drugde. Ta gimnazija je jedina srednja u gradu, Nis mi je bilzu ali me mrzi da ustajem u 6 ujutru kako bi stigao za autobus i camio bi po nisu do 6-7 uvece.

Ove godine i ja upisujem srednju. Naravno nemam pojma sta cu da upisem. Ali u svakoj srednjoj bilo gde u Srbiji te neki nastavnik jebe konstantno iz godine u godinu. Ti mozes da uupises bilo koju srednju ali moras da imas zavrsen fakultet da bi nasao neki normalniji posao. Nas skolski sistem je veliko sranje. Tako da su nam skole i fakulteti, loginco, velika sranja. Bilo sta da upisem opet cu da se nerviram i kajem sto sam bas to upisao jer mislim da je ta skola najgora i da nema gore.

elem sto se tice gimnazije. U mom gradu ima jedna stara gimnazija, iz pocetka 20 veka. Nekada je bila na siroko poznata. Ali sada je sve gora i gora. Ali i dalje vazi za jednu jaku gimaziju u kojoj bi steko dosta znanja. I jos se lako upada. Jer nikad ne popune sva mesta. Tako da i sa minimalnim brojem poena upadas. A i ne putujemi se negde drugde. Ta gimnazija je jedina srednja u gradu, Nis mi je bilzu ali me mrzi da ustajem u 6 ujutru kako bi stigao za autobus i camio bi po nisu do 6-7 uvece.

Прочитај шта сам писао на претходној страни. Средњу не уписуј због предзнања. Средњу упиши као нешто где ћеш моћи да скупиш доста бодова за факс, а да не радиш ништа или што мање да радиш. А ради оно што те интересује, самостално.

sugrađaninu moj dragi, nije jedina, uvek imaš centar :DD
i zapravo iz 1865. je, dakle, 19. vek. molim te, ne kradi godine :D
a i istu ti ne bih predlagala. znam nju su završili i moj ćale i moj deda, bla-bla, tradicija bla-bla, ali ako planiraš društveni smer da upišeš idi lepo u fililošku, odn. sremca, a ako planiraš matematički, onda grobarsku.
i Bog da te vidi :)
ni meni se nije putovalo pa sam se smarala, ali ono, ako ti treba bilo kak'a pomoć što se aleksinačke gimnazije tiče, tipa kakav je koji profesor, iscimaj me slobodno :)

No, Džimi čime se baviš "sa strane"? Držiš časove?

Maње у последње време. Тренутно углавном преводилаштвом и сличним језикословним зајебанцијама.

Fala Cris. To do poslednjeg dana necu da znam sta da upisem. Tako da ima vreme. :D

edit: Otislo mi od pameti za cenatar. A za godine sam se malo zajebo.

mojne si lenjo dete k'o ja što sam bila.
uvek se ima vremena. i smara putovanje, znam. ali ono, zamisliš lepo da si u nekom velikom gradu i da ti toliko treba graCkim.
dakle, neću da čujem da ti je izgovor "mrzi me da putujem" jer slušam nekog ko pravi istu grešku koju sam ja pravila kad sam bila osmi osnovne.
nama je jedna profesorka u gimnaziji otvoreno rekla "pa, da, vi sa ovim znanjem možda imate manje ocene no što bi imali u nekoj drugoj školi, ali ćete kasnije imati veće znanje" ako je tad nisam tresnula cipelom, nikad neću. i da napomenem, to je bila profanka jednog prirodnjačkog predmeta, a ja bila društveni smer. meni taj isti predmet nikad nije u životu treb'o. nikad.

Чек јел ово тема за средњу или факс ?
Средњу упиши шта ти иде :) бирај гимназију која ти најбоље иде :)
а факс исто тако :) ја ћу психологију/социологију или српски :)

Ali u svakoj srednjoj bilo gde u Srbiji te neki nastavnik jebe konstantno iz godine u godinu.

Најчешће онај из физичког ако си прерасна за своје године

Теби Крис ни друштвене науке неће требати с обзиром да ћеш да будеш камионџија. :)

ahahahahahaha reme, surova istina.
ali sad kad su ljudi probali moju klopu kažu mi da batalim fax i da postanem domaćica, a cimer me tera da otvorimo restoran :DD
sva sam kul.
a ne znam kakav je novi zakon i kada mogu polagati za fakin prikolicu, da završim za čas sa tim :D

Ja obozavam istoriju al nema ni jedna srednja koja je bas za istroiju. A jedinog gimnazija moze da bude neko resenje. Jer posle toga mogu najlakse da upisem filozofiju. Jer glupo bi mi bilo da upisem medicinsku ili ekonmsku i onda da odem na filozofiju.

Reme tu si apsolutno u pravu. Nego ko je menjao naziv teme?

Неки ктитор. Матер им зајебантску.