Prijava

Риспект за свакога ко заврши ЕТФ.
За мене је то...оно, јеботе.лоло

Upiši bilo šta, u svakom slučaju ćeš se kajati...

Jos si mlad da budes sto posto siguran cime hoces da se bavis. Koliko sam shvatio odlican si ucenik, tako da preporucujem gimnaziju definitivno. Ako te bas smara hemija i slicna sranja, idi na drustveni smer i uzivaj. Sta god kasnije izabrao da studiras, imaces bar neko predznanje iz gimnazije, ali sto je jos vaznije, radne navike. Bez njih si na faksu pojeo masivno govno, osim ako nisi master kampanjac/muljator.

Ako ćeš gimnaziju, prva stvar. Nemoj opšti smer, to je go kurac.
Takođe, ako si kampanjac, nemoj gimnaziju.
Ako već hoćeš gimnaziju, dobro se informiši o svakoj koja te zanima. Ali iz prve ruke, od nekoga ko ide tamo. O društvu, o profesorima,o ribama, i o ostalom što te zanima(o učenju neš' dobiti dobre informacije šta god da radio). Npr. treća važi az elitnu gimnaziju. E kurac! 90% ljudi koj znam odande lade jaja, dok im taticee kupuju ocene. Ne možeš da stekneš radnu naviku.
Ako si, pak, samoubilački raspoložen prva ili peta su idealan izbor.

Najverovatnije cu upisati gimanziju. Meni je bitno da izbegnem pre svega fiziku i hemiju.

edit: Da li je istina da se u gimnaziji uce lekcije od po 30-40 strana? Jer to mi je neverovatno. A za kontrolni 3-4 lekcije.

Da li je istina da se u gimnaziji uce lekcije od po 30-40 strana?

У моје време, учило се много, много више. По 70-100 страница.

edit: Da li je istina da se u gimnaziji uce lekcije od po 30-40 strana?

jebem mu lebac, ja sam u osnovnoj učio toliko iz nekih predmeta.

Sta god kasnije izabrao da studiras, imaces bar neko predznanje iz gimnazije

АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХААХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА
Ау, давно нисам смешнију реченицу прочитао на овом форуму.

Иначе дечку који је питао на почетку шта да упише препоручујем гимназију зато што је ова лоповска држава одлучила да уништи стручно средњошколско образовање новом реформом којом желе да садашње стање при упису (65% средње стручне, 35% гимназије) приближе "европском стандарду" (35% средње стручне, 65% гимназије). Наравно, боли их курац што ће том реформом дискриминисати децу која желе да упишу средње стручне, зато што ће та деца морати да полажу додатних три или већ колико предмета да би уписали факултет и што ће се од уписа на факс направити упис у средњу са истим пријемним за све и листом жеља. Нема везе, што ће се на факултет ићи из гимназије из које немаш никакво искуство у ономе што ћеш учити тамо, тако да ће тамо морати да те уче основама, јер јелте приближавамо се ЕВРОПСКОМ стандарду. Такође их боли курац што ће се смањењем броја ученика у с.с.ш. смањити и потреба за радном снагом тамо, нема везе, ко их јебе, и овако и онако немамо довољно професора на бироу.

Da li je istina da se u gimnaziji uce lekcije od po 30-40 strana?

Хахахахах!

Npr. treća važi az elitnu gimnaziju. E kurac! 90% ljudi koj znam odande lade jaja, dok im taticee kupuju ocene. Ne možeš da stekneš radnu naviku.

Курчина. Управо на мом факсу најбоље радне навике имају људи из треће. Није истина да се ништа не ради у истој. Једноставно су у школи где су сви дошли као вуковци, људи који хоће нешто, немаш оних који су уписали гимназију зато што нису знали шта ће друго. Сви раде, сви су се навикли на то и стекли радне навике и не пада им тешко то што раде, значи не жале се као људи из других гимназија.

Иначе истина је да су годинама уназад прва, пета и шеста на гласу као јако тешке гимназије. Али опет нисам стекао радне навике у средњој.

Da li je istina da se u gimnaziji uce lekcije od po 30-40 strana? Jer to mi je neverovatno. A za kontrolni 3-4 lekcije.

Ово ми делује надреално. Оћеш да упишеш друштвени факултет на ком ћеш имати књижурине од 200, 300, 400+ страна за један колоквијум, одличан си ђак а ово ти представља проблем. Не знам који је вама млађима. Не сећам се да сам кукао због таквих ствари, а сад моја сестра кука што има 7 страна да научи до сутра/прекосутра у шестом основне, а хоће на нека такмичења и пичке материне да иде. Није да серем, али сваке године све више и више срезују градиво.

Није да серем, али сваке године све више и више срезују градиво.

Истина.
За средњу, све до 100 страна је подношљиво.

Курчина. Управо на мом факсу најбоље радне навике имају људи из треће. Није истина да се ништа не ради у истој. Једноставно су у школи где су сви дошли као вуковци, људи који хоће нешто, немаш оних који су уписали гимназију зато што нису знали шта ће друго. Сви раде, сви су се навикли на то и стекли радне навике и не пада им тешко то што раде, значи не жале се као људи из других гимназија.

Moguće doduše da znam pogrešne ljude.

Пази, то сам и ја до скоро мислио, али се испоставило супротно. Ипак су радили тамо, али је тамо такво окружење где сви раде па им не пада тешко као мени рецимо.

Lole, pricam iz licnog iskustva. Meni je na faksu pomoglo gradivo koje sam radio u gimnaziji, posebno iz matematike i hemije. Zao mi je ako tebi nije.
Sto se tice trece, Hujo je u pravu. Ljudi odatle izlaze sa radnim navikama samo ako su ih imali pre nego sto su je upisali. Ali ne zbog toga sto im tatice kupuju ocene, vec jednostavno zato sto se na sve gleda sa opustencijom, i ni na koga se ne vrsi pritisak - niko ne uci zato sto mora, samo ako hoce. Naravno da ima ljudi koji tamo aktivno rade, i to su verovatno ovi koje Reme zna. Ali uveravam te, treca svojom opustenoscu u vecini slucajeva vise ubija radne navike nego sto ih stvara. Prosto je okruzenje takvo da te tera na bleju.

Ја само да кажем да ми се Медицинска, (да, тако је, зуботехнички смер) баш свиђа јер је гимназија у Шапцу тотално распала! Овде у основној сам стекао доста радних навика, јебем ли га од лудих наставника, ваљда... Да путујем нећу, а који ћу курац у Уметничку или Техничку? Мислим оно, стриц, стрина, деда су ми зубни техничари (додуше, стриц и стрина су завршили стоматологију приде). Од факсова ја бих психологију, социологију, историју, можда ЕТФ (телекомуникација) или медицину. Нисам кампањац, али нисам ни штребер, већ онај тип, да ми баш не треба много да научим!

већ онај тип, да ми баш не треба много да научим

Љуби га мајка!

Moguće doduše da znam pogrešne ljude.

Даде ми идеју за дефиницију.

То за 30- 40 страна, нема везе с везама, може да се деси да лекција има 15 страна, ал' ти исцепакају на 3-4 часа, све ти је то исти рац к'о и основна, само што је биологија шес' пута тежа и градиво је теже. Кажем ти, ако учиш на време и не зајебаваш се, имаћеш и пуно времена за зајебанцију и одличне оцене. Можеш ти и са кампањским радом да будеш добар, али не и одличан... Једино ако имаш добре кликере и брзо бубаш и памтиш, тад већ може нешто, али не покушавај то. Ја сам се једном зајебао тако и више нећу никад.

Гимназија, најбоље препичке и добри ликови, друштву дојајно.
ПРВА БЕОГРАДСКА, није што је моја али је царска школа, ишли сви познати бре!