Prijava

Odmah da kažem mislim da zlostavljanje životinja stvar zbog koje bi trebalo da se ide u zatvor, a ako vidiš nekoga da zlostavlja životinju, treba da ga usereš od batina, ali pet-policija, društva za zaštitu i to sve je ogromno preterivanje i više doprinosi svemu tome nego što sprečava to.
Zamisli nekog osrednjeg ludaka na Zapadu koji gleda kako životinje imaju više prava od njega, kako idu na pedikir, manikir i tako ta sranja, imaju svoje stanove koji su opremnljeniji od naših i onda samo kvrcne.....eto ti Mile. Seti se tek te ruforije. Čak je i Tadić kenjao kako će je usvojiti. Ljudi umirali, date silne pare na operaciju, a bolje da su date nekom detetu za neki organ koji mu treba ili šta god već.

Inače taj manikir, pedikir i ta sranja i te veštačke noge od ko-zna-koliko keša...e to je mučenje i zlostavljanje životinje.

A psi lutalice ko psi lutalice...
Oni isto imaju urodjen nagon za lutanje.

a ljudi ko ljudi, imaju nagon da pricaju gluposti :)

Inače taj manikir, pedikir i ta sranja i te veštačke noge od ko-zna-koliko keša...e to je mučenje i zlostavljanje životinje.

Ja sam protiv takvih sranja ulepšavanja životinja i oblačenja istih. Ali ako je u pitanju nedostatak noge ili dve, što da se toj životinji uskrati prilika da ima novu veštačku? Da li bi ti nekom čoveku koji nema jednu ili dve noge ili ruke uskratio priliku da ima novu veštačku i time mu omogućio lakši život? Zlostavljanje životinja je mučenje i izgladnjivanje takođe koliko je preterivanje u pružanju nečega što nije prirodno za njih.

Inače taj manikir, pedikir i ta sranja i te veštačke noge od ko-zna-koliko keša...e to je mučenje i zlostavljanje životinje.

To se u potpunosti slazem.
U ponedeljak bio na bagdali (pitaj ellu :P) I video neke iz stranke obucene kucice vodaju.
A ne kosta to ispod 50 evra veruj mi.

Dobro, to lickanje pasa je čista glupost i mučenje njih, nego mislim na ovo sa zlostavljanjem i zapostavljanjem pasa, to nema šanse kod nas da zaživi jer gledamo na psa kao stvorenje koje "nema dušu" i koje "ne treba voleti".

A kako je lepo kad vidis kuce koje je izgladnjivanjo i zapostavljeno, pa ti pridje da se mazi ej.
Iako je neki tamo ostavio da umre..

a ljudi ko ljudi, imaju nagon da pricaju gluposti :)

Eto odakle i tvoj post nastade.

Serlok, ajde iskuliraj.
Boli te kita razumemo.
Ne spemuj za uz kurac.

Ajde Sale ti prvo ugosti neko buvljivo štene sa ulice koje u sebi sadrži još par ljubimaca kao što su gliste, buve i krpelji pa se onda busaj u grudi oko sažaljenja na džukce.

Ajd pojasni malo?

Svaki normalan covek bi prvo otisao do veterinara.

Pa plati ti veterinara pa onda počni da pevaš o humanosti i ostalom

Čitao sam neki SF roman gde u 22. veku prijateljski raspoloženi i tehnološki nadmoćni vanzemaljci opet dolaze na Zemlju posle par hiljada godna da pouče Čoveka njihovoj mudrosti i tehnologiji. Radnja se zapliće u trenutku kad vanzemaljci pitaju ljude gde su ona zanimljiva bića kitovi sa kojima su se tako lepo družili kad su prvi put bili na Zemlji. Ljudi zataškavaju činjenicu da su ih istrebili. Posle zataškavaju istrebljenje delfina, pa gorila, i onda tu vanzemaljci shvate istinu, pljunu i odu u tri lepe, ostavivši idiote da se istrebe međusobno. Zvuči kao istinita priča.

Pa kada bih imao mesta negde da uzmem neko kuce.
Rado bih platio.

Ovde su neki dokazali da su nehumani i ne sažaljivi prema slabijoj jedinki.

Nemojte pogrešno da me razumete. Kada je jednog malog kera opalio auto, snimio sam da je živ i odveo ga kod veterinara. Preživeo je. hranio sam milion kerova dok sam radio kao portir u jednoj firmi, znači nije u tome fora. Htedoh reći da je kampanja društva za zaštitu životinja kontra-produktivna i stvara inat kod ludaka i da ipak u svetu gde mnogi zlostavljaju decu, nije ništa novo da se zlostavlja i pas. Tp je neiskorenjivo.