Prijava

haha. :) Inače mislim da je ova tema malo smorila. U najboljem slučaju bih celoj situaciji dao post na "podijeli sa Vukajlijašima". :)
Sad mi mlatimo o ovom liku kao. Elem, loša kopija onog baje po kom je pravljen "Catch me if you can".

Elem, loša kopija onog baje po kom je pravljen "Catch me if you can".

To сам хтео да напишем у самом старту, па заборавих.

on je ili znao šta radi ili nije. ako je znao, onda je znao i da će ga uhvatiti. mislim da nemamo sve informacije da bi mogli da sudimo o ovom slučaju.

Eto i džamija je primer propale profesije (obrazovanja, usmerenja) Dečko nema osnovnu stvar - sluh za muziku. Ja nisam profesionalni mikser, ali imam 3 miksa na jutjubu koji su oduševili moj kvantitativno siromašni auditorijum slušaoca. Ne jebem od njih, ne vučem lajnove, nikakve koristi nemam od muzike sa kojom radim osim duhovne satisfakcije kada bičićima pomera guze, ali mogu reći da bih to voleo da radim ceo život i da me ispunjava. Nađ'te nešto šta biste mogli ceo vek da drndate, a da vam ne dosadi. E to je pravo usmerenje.

Eto i džamija je primer propale profesije (obrazovanja, usmerenja) Dečko nema osnovnu stvar - sluh za muziku.

Знаш како кажу, постоје две врсте људи који немају слуха -- једни га немају и тога су свесни, а други га толико немају, да немају ни свест о томе да га немају. Најгоре је кад се ови други баце у музичке воде. Мислим, Ђамијо, ја ти желим срећу у томе што радиш, али боље за тебе да на време сконташ како оно не пије воду.

нема проблема, чек само да фалсификујем неку диплому, са ЕТФ-а нпр. и стекнем почетни капитал :)

Prvo se ti uglavi u fotelju. Iskustvo nam govori da ćeš se posle lako dokopati i diplome i kapitala!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FTGyuhH8hcI#!
Ево ја да ти кажем, иако нисам музички зналац (као ови што завршавају музичке и факултете, јелте), али се бавим већ пар година продукцијом музике.
Квалитет овога је раван нули. Не знам одакле да кренем да критикујем, јер кад чујем једну грешку, друга ми аутоматски преусмери мисли на њу и тако до краја песме.
Уколико хоћеш да чујеш шта ја правим, па да ме критикујеш, имаш линк на мом профилу, па слободно тамо испрозивај коментарима. Ја не прозивам људе уколико им се нешто не свиђа.

Hahahaha! Cekajte, zar svi i stvarno mislite da je ovo tacno?

Da li bi lik stvarno rizikovao da ga ne provale? Pa da su mu dali 2 hiljade evra neko bi ispitao stvar, a kamoli ovolike pare... plus sto mu ih je odobrila americka kompanija, dakle da je morao i da ima dobru i razradjenu ideju tj. ceo plan tog projekta...

A i sam je izjavio da je otisao u inostranstvo i tamo zavrsio sve, dao razliku i to.. samo su ovde nesto zajebali...

Aj od sad razmislite vise puta kad cujete neku nerealnu i cudnu vest, pa se tek onda javljajte da pametujete i govorite sta bi vi, veliki intelektualci, uradili...

А ово је јако Нелордски пост, и за то иде један велики НЕЛОЛ.

Kad uređuješ državu moraš po difoltu da uzmeš da se svaki pojedinac brine za sopstvenu dobrobit i da za to korisi one kanale koji su mu dostupni, a osećaj za moral u javnom mnjenju se javlja propušten kroz filter onoga što je društvo odobrilo jer mu odgovara.
Dakle, ovaj čovek je uradio ono što je mogao, što znači da je primarni krivac za ovo loše uređenje sistema. Kod ljudi ne možeš, uopšteno govoreći, da računaš na moral ništa više nego kod životinja. Ako mogu da prođu sa ubistvom, ubijaće. Ako mogu da kradu bez posledica, krašće. Neće gledati na moral, religiju, domovinu, širu sliku, samo će tražiti parče za sebe i oteće ga kako god mogu.
Svaki zakonodavni i izvršni sistem počiva na tvrdnji da ljude treba kontrolisati i ograničiti.
On je probao, uspeo i uzeo pare, ali sramota i osuda ne treba nikako prvenstveno da se uperi na njega, jer da nije on, neko drugi bi. Individua u ovom pitanju ne igra ulogu. Krivac je sistem i njegovo loše uređenje. Krivicu snosi način na koji se u našem okruženju napreduje i činjenica da ne moraš da budeš nimalo stručno sposoban da bi stigao do vrha.
A ta ogromna mana našeg društva se odskora preslikala i na neveliku zajednicu ovog sajta.

Кривац није систем, кривац је починиоц, систем је услов, а он је узрок. Симбиоза та два су катастрофа. У сваком случају, вода лије на све стране.

znači, syngrafeas, misliš da je on mislio da će se izvući sa ovim? ovo se ne može upoređivati sa npr. krađom jer tu postoji mogućnost da te ne uhvate. ovdje nije postojala mogućnost da ga ne uhvate, s obzirom na način kako je to izveo.
ako je uopšte vijest i tačna.

Знаш како кажу, постоје две врсте људи који немају слуха -- једни га немају и тога су свесни, а други га толико немају, да немају ни свест о томе да га немају. Најгоре је кад се ови други баце у музичке воде.

i neverovatno je koliko često ti drugi odlučuju da se bave muzikom...

ja se odavno ne bavim muzikom i nemam želju za tim. smatram da moj talenat nije bio ni približno toliki da bih mogla da postignem nešto značajno. sa druge strane, smatram da taj talenat daje Bog i da nikakva škola ne može da ga nadomesti, što je još jedna tužna istina.
za samu temu mislim da nije ni toliko bitno da li je istina ili ne, znamo svi da ima mnogih koji su razne diplome kupili i niko ih nije provalio. ja nekako u tom maniru prokomentarisala, a ne samo vezano za ovaj slučaj.

Inače, DJ Džamija je umetik i mislim da je neumesno što na ovaj način vređate njegovu viziju.

i ja mislim da je neumesno što dj-evi smatraju sebe umetnicima i muzičarima. mrzite me zbog toga, ali mislim.

Диџеј може бити и продуцент, што је опет уметност. Само што мени на курац иду ови ДЏ Васке, ДЏ Марко и остала новопечена боранија, која у животу није семпл видела, а све што имају од музичког образовања је додсвирају "Жуту кућу" на кинеском синтисајзеру. Ако и то.

офтопичите.

Сигурно је неко већ написао, али, кад схватиш да грађани чине најзначајнији део те државе, онда схватиш ко је ту у ствари зајебан.
А ко Зајебан.

http://www.youtube.com/watch?v=8BU_PltqCmo
mislim da treba obratiti paznju malo i na ovo

Uploaded by ujedinjeniregioni on Dec 27, 2011

evo ko je i osnovao "fond za mlade talente"
http://www.youtube.com/watch?v=yUGu-zGfsC8&feature=related

A ovaj prvi video pokazuje koliko je "fond za mlade talente" dobar, i da je zapravo koristan:
http://trojka.rs/vesti/25165-nasa-pristala-da-lansira-satelit-made-in-serbia.html

hocu da kazem, ovaj lik je verovatno imao i podrsku od "tamo nekih drugih ne znam tacno kojih" da odradi to sto je odradio

Елем, имам пар ствари да кажем.

1. Тужно је што нико од вас није коментарисао вест да је НАСА одлучила да подржи његов пројекат, а коментаришете ово сада. Тада није био ни цар ни говно, а сада је или цар или говно (кажу да је лепота у оку посматрача).

Е сад, хтео бих да реконструишем пар могућих случајева:
1. Пројекат не постоји. Лик је пропали студент и тешка варалица.

Искрено, и у многим другим земљама се јако често дешавају сличне ствари. Није факултет са 200-300 студената крив што им се десио такав пропуст. Као ни професори. Једноставно, факултет је таква установа да није нужно познавање студената, поготову ако се већи део испита ради писмено. Али за такав пропуст је крив појединац, који нема много везе са наставом и науком. Видећете да ни факултет у Цириху није водио рачуна о томе да ли је овај заиста завршио и тако даље, што је и разумљиво.

2. Пројекат постоји, лик је пропали студент и нешто мања варалица.

То јест', ако договор са НАСА-ом није новинарска патка, онда имамо много велики проблем. А то је тотално омашена бит факултета. Јер убедити НАСА-у да твој пројекат, твоја летелица ваља, није мала ствар, и јако тешко може да се изведе без основа и веома широког знања. Што даље имплицира, да је физички факултет говно, и да је једноставно окренут ка људима који прате шаблоне, и који те шаблоне прођу хиљаду пута па науче да одраде неке задатке и остале глупости и након што положе испит, они забораве на то, а људи који имају сопствен начин размишљања, креативни људи, е они бивају угушени од стране истих факултета. А то не би био први пут да се тако нешто дешава. Гледао бих на то само као на блажи облик спаљивања на ломачи. Иако је мало вероватно да се о томе ради, ипак би ми било драже да је о томе реч.

Ne znam sto pojedine lobanje ulazu toliko truda da nam ovde pojasne da je to sto je uradjeno neispravno. Naravno da je neispravno. Niko nije debil da to ne vidi. Samo ne razumem zasto simpatisanje neke pojave mora da znaci "pusenje kurca" i podrzavanje iste.

Drugo, ne leci se posledica, vec uzrok. Svi ti koji tako zdusno brane sistem i drzavni poredak, ni za sekund ne postave pitanje - zbog cega je lik koji je polozio sedam ispita u roku sa desetkama odlucio da ubrza proces i falsifikuje diplomu?
Da je lenj, ne bi bio dobar student u pocetku. Zasto je onda promenio kurs?

"Svi ti koji tako zdusno brane sistem i drzavni poredak..."

Бране своје интересе. Није му Снежана С. М. из свог џепа дала паре.