Prijava

E da... kad vec spomenuh uzrok i posledice....

Jedan lik, malo stariji, koji zivi i radi u nemackoj vec nekih dvadesetak godina je u pitanju. Ima svoje prodavnice sportske opreme, zastupa xbox i tako neke stvari. Lik ima ozbiljne prihode.
Pitao sam ga - gde si prijavljen, tj. gde placas porez?
Rekao mi je da je, naravno, prijavljen u Nemackoj i da tamo placa porez.
Zatim sam ga pitao zbog cega nije prijavljen negde drugde, jer zbog cega bi bio budala i davao tolike pare na porez.
Lik mi je rekao sledece:

"Zasto bih placao manji porez. Zbog cega sam budala ako placam porez u drzavi koja mi je omogucila da napravim dobar posao i koja mi omogucava da se dalje razvijam kao kompanija? Meni je zadovoljstvo da se oduzim drzavi koja me je izgradila kao privrednika"

I to je to. Stvar je u svesti naroda. Kada drzava stoji iza svog naroda, onda vecina tog naroda (naravno ne svi, jer svuda ima korumpiranih glava u biti) u svesti gaji i privrzenost drzavnom sistemu. Kada ti sistem omoguci da svoj trud, rad i svoju pamet naplatis, ti ces biti dovoljno odgovoran da u toj zemlji i platis porez. I to je uzrocno posledicna stvar.

Sa druge strane, kada te drzava arci, mrcvari i maltretira, kada ti pakao pocinje onda kada ti firma udje u PDV, kada imas milion nameta kojima te sputavaju da uopste pocnes da zaradjujes u svojoj firmi, kada ne mozes da se zaposlis sa diplomom Oksvorda jer si "prekvalifikovan" (tru stori) itd. , onda naravno da se svest naroda drasticno menja i da samo pojedinci ostaju posteni i nekorumpirani (znaci opozicija prethodnom primeru).

Бране своје интересе. Није му Снежана С. М. из свог џепа дала паре.

Naravno da nije. Finansiran je iz budzeta koji se puni tako sto im ti ne dajes pare placajuci legitiman porez, vec tako sto ti otimaju bukvalno sve i minimalizuju ti zaradu.

Bushido, sistem se kod nas Balkanaca nikd neće promijeniti jer smo mi stoka.

Svi ti koji tako zdusno brane sistem i drzavni poredak, ni za sekund ne postave pitanje - zbog cega je lik koji je polozio sedam ispita u roku sa desetkama odlucio da ubrza proces i falsifikuje diplomu?
Da je lenj, ne bi bio dobar student u pocetku. Zasto je onda promenio kurs?

а откуд теби то да је он добио баш десетке из тих 7 испита које је положио, и да их је положио у року? ја не наиђох на ту информацију, бар не у линкованим чланцима.

а ово што питаш зашто "доказујемо" да је то лоше - па погледај наслов теме и прве коментаре - потпуна афирмација његовог поступка. а има и таквих који тако мисле иако то нису изрекли.

"Naravno da nije. Finansiran je iz budzeta koji se puni tako sto im ti ne dajes pare placajuci legitiman porez, vec tako sto ti otimaju bukvalno sve i minimalizuju ti zaradu."

А Немачка не "отима" паре? Докле би само они догурали да су пре 90 година имали став "ајде да зајебемо "државу"", која им није баш нарочито функционисала. Не стварају се средства ни из чега. Шта је ту толико добро по тебе ако твоје "отете" паре дају неком социопати? Шта мислиш ко ће да надокнађује тај губитак? Функционери? Госн. Млади Таленат? Неко је већ спомињао и девалвацију диплома оних који су поштено завршили. И онда треба још да му се дивим што ме зајебао.

е, а што се тиче оног ремеовог

Тужно је што нико од вас није коментарисао вест да је НАСА одлучила да подржи његов пројекат

- ко гарантује да је он заиста убиједио насу да направи "српски сателит"? само он?

иначе, и он сам је рекао, у чланку који је о томе извијестио (http://trojka.rs/vesti/25165-nasa-pristala-da-lansira-satelit-made-in-serbia.html) да за то "постоји велика шанса" и да је поводом тога "оптимиста", а и треба још држава да учествује финансијси. хм.

а ово

Није факултет са 200-300 студената крив што им се десио такав пропуст. Као ни професори. Једноставно, факултет је таква установа да није нужно познавање студената, поготову ако се већи део испита ради писмено.

исто нема баш много смисла. студента који је добар, а још ако је овако одличан како се представио, професори морају да запамте.

Ovaj momak nije normalan. To odmah pod hitnom postupku uhapsiti i žegnuti kaznu da mora 20 godina za nju raditi na mješalici... Dok pošten svijet uči i radi, on našao da bude frajer da falsifikuje... Kako ne volim ovakve diplomaše...

а откуд теби то да је он добио баш десетке из тих 7 испита које је положио, и да их је положио у року? ја не наиђох на ту информацију, бар не у линкованим чланцима.

Procitah juce u novinama. Jedino ako je dezinformacija. Sto, naravno, nije nemoguce.

А Немачка не "отима" паре?

Upravo sam ti na primeru objasnio razliku gore.

Докле би само они догурали да су пре 90 година имали став "ајде да зајебемо "државу"", која им није баш нарочито функционисала

Zasto si tako siguran da nisu?

Шта је ту толико добро по тебе ако твоје "отете" паре дају неком социопати? Шта мислиш ко ће да надокнађује тај губитак? Функционери? Госн. Млади Таленат?

Gde sam ja rekao da je tema razgovora dobra po mene, ili po tebe, odnosno po nas?
Nisam ni malo podrzavao gospodina, vec sam govorio o tome kako je stvar uzrocno-posledicna.

Problem je o tome sto se o nekim stvarima sere, neki ljudi se osudjuju, prave se debate, a da niko nije postavio pitanje zbog cega su stvari kakve jesu.
Znas koliko mi puca kurac za Mladog Talenta i njegovu malverzaciju? On je jedan od mnogih koji su to uradili i svakako nije zadnji koji ce to uraditi. Problem je u svesti narofda. A svest naroda u mnogome zavisi od sistema u kome zivi.

Опет водите расправе које нигде не воде и у којима имате потребу да употребљавате неке речи које никада нигде нисте употребили пре тога...

Problem je u svesti narofda. A svest naroda u mnogome zavisi od sistema u kome zivi.

тачно. али и систем у многоме зависи од свијести народа.
а ако се овакве ствари и особе не осуђују, него им се (јавно или потајно) дивимо и завидимо им, онда неће да буде много боље, зар не мислиш?

да, систем је поприлично лош. јебига. али нисмо ни ми цвјећке нити радимо нешто да га поправимо. важно је да га барем не урушавамо још више.

Опет водите расправе које нигде не воде и у којима имате потребу да употребљавате неке речи које никада нигде нисте употребили пре тога..

I to sto kaze moj brat Buksnavante Navaro, spanski internacionalac.

Опет водите расправе које нигде не воде и у којима имате потребу да употребљавате неке речи које никада нигде нисте употребили пре тога...

пусти нас да вјежбамо како се употребљавају, ко зна можда некад затреба и у РЛ да бацим коју квазипаметну! :Д

тачно. али и систем у многоме зависи од свијести народа.
а ако се овакве ствари и особе не осуђују, него им се (јавно или потајно) дивимо и завидимо им, онда неће да буде много боље, зар не мислиш?

Samo odgovornost moze da utice na svest. Dakle zakon koji ce te razapeti za svaku malverzaciju. Ali, to sad vec vodi u mnogo duboke rasprave i tema se time siri previse po meni.
Mnogo faktora je tu koji uticu na svest pozitivno ili negativno. A sve su to faktori koje sistem moze da diktira i diktira, opet pozitivno ili negativno.

I to sto kaze moj brat Buksnavante Navaro, spanski internacionalac.

Worldwide.

пусти нас да вјежбамо како се употребљавају, ко зна можда некад затреба и у РЛ да бацим коју квазипаметну!

Ја углавном због тих речи и читам ове теме, никад се не зна кад ће ми затребати нека таква реч, за коју нико други не зна шта значи, а могу сам додредим значење истој у секунди.

Samo odgovornost moze da utice na svest. Dakle zakon koji ce te razapeti za svaku malverzaciju.

јес!
па зато сад и треба да разапнемо овог младог научника, што законски што постујући ватрено на интернету! :)

искрено, надам се да ће да плати за ово. не мислим само да врати паре него да сноси законске посљедице, и он и они који су направили овакав пропуст. али неко већ рече да од тога нема ништа.

а откуд теби то да је он добио баш десетке из тих 7 испита које је положио, и да их је положио у року?

http://www.gdeinvestirati.com/ostale-teme/politika-i-drustvo/srbija/7834-stefan-vlajkovic-obmanuo-fond-za-talente-univerzitet-i-nasa

"Pogledao sam njegov dosije i video da je položio svega sedam ispita. A još je zanimljivije što je bio odličan student. Na svih sedam ispita dobio je desetke", kaže on.

е, хвала сосе.
значи да је буш био у праву што се тиче његове способности/талента.
ево и овдје више о томе.

Nikog on nije zajebo osim sebe. Da prevara nije otkrivena, tada bi zajeb bio uspešan. možda bi bio i neki uspešan politikant sudeću po odvratno sugestivnom i providnom govorništvu. Ovako će samo nositi beleg prevaranta do kraja karijere. Mada, ko zna, evo ovaj Dinkić će izgleda opet preko cenzusa, jes da njegove prevare nisu tako sirove, al opet, izgleda da ljudi kratko pamte...

Sose, brate, al' ti svršavaš na ovog Indijanca. Em je isp'o teški seljak (retko veoma retko koristim ovu reč u ovoj konotaciji, ali eto neka bude ovo taj put), em' da je bar prosečno pametan ne bi se uvalio u ove pizdarije. Elegantnost njegove "prevare" je merljiva jedino sa sofisticiranošću udvaranja pripitog mrkonjičkog drvoseče krezavoj četrdesetogodišnjoj konobarici ispod vašarskog šatora.