Prijava

Ako nekome treba radnik, tu sam. Berem šljive, kruške, jabuke i ostale voćke.

Zna li neko efikasan recept protiv slepih kučića?
Ceo red luka su nam već odvukli, prošle godine su nam sjebali svu boraniju, o sadjenju krompira sanjamo godinama. Pokušavali smo svašta, gurali smo mu čičak u rov, terali ga dimom, zatrpavali mačku da ga ulovi itd. ali džaba i idalje nas prcaju smradovi mali.

Champy, slabo je rodilo voće ove godine. Al zato povrće dere!

Zna li neko efikasan recept protiv slepih kučića?
Ceo red luka su nam već odvukli, prošle godine su nam sjebali svu boraniju, o sadjenju krompira sanjamo godinama. Pokušavali smo svašta, gurali smo mu čičak u rov, terali ga dimom, zatrpavali mačku da ga ulovi itd. ali džaba i idalje nas prcaju smradovi mali.

Jednostavno. Stavi veći kamen kraj svake lijehe i pobiberi luk. Kad dođe da cunja, od bibera će početi da kija i udariće glavom od kamen. Tu će biti hasta.

Champy, slabo je rodilo voće ove godine. Al zato povrće dere!

Normalno da nije rodilo kad nije još ni počelo da rađa. Čekaj malo, za jedno mjesec dana će biti posla na pretek. :)

Hvala na receptu, sutra će ga probamo. :)
A voćke računam da su rodile jer imaju plodiće koji su još mali i kojih ima malo, bar u mom selu.

digo sam ruke od poljoprivrede, mislim, svi moji ukućani. ne ispalti se brate. eo pre neki dan sam prodo uzkuruz za jedva iljadu i po evra, a uloženo bilo otprilike nešto preko 1200. pa dajebemu mater,el to ta zarada za celu godinu,plus cimanje i te pičke materine od kuruza? e pa jeste.

Имам дваес подебелих кокошака, раним их травом, старим лебом и концентратом, лепа јаја од њи, рентабилне нема шта

Pa to, nama je njiva već obrasla u bagrem pošto nam se ne isplati da je obradjujemo, ostala nam samo baštica za lične potrebe. Ko živi samo od poljoprivrede bez drugih primanja, taj je uglavnom najebao.

A voćke računam da su rodile jer imaju plodiće koji su još mali i kojih ima malo, bar u mom selu.

Ti mora da si daleko od Posavine. :)

digo sam ruke od poljoprivrede, mislim, svi moji ukućani. ne ispalti se brate. eo pre neki dan sam prodo uzkuruz za jedva iljadu i po evra, a uloženo bilo otprilike nešto preko 1200. pa dajebemu mater,el to ta zarada za celu godinu,plus cimanje i te pičke materine od kuruza? e pa jeste.

Zavisi u šta ulažeš. U paprike nemoj džaba, vreća paprika na Koridoru (pijaca Arizona) bude oko 1,5 KM (75 dinara). Pšenica bi mogla dobro da prođe ove godine ako bude horna godina.

Имам дваес подебелих кокошака, раним их травом, старим лебом и концентратом, лепа јаја од њи, рентабилне нема шта

Imam i ja, pa se ne hvalim. :)

Ја се бацио на шљиве, ове године ће бити прва родна година, нема још нешто; остало ми 180, 120 се осушило, јебем им зору... Орез'о сам их, кад раскрчим траву ћу да повежем младице да раширим крошњу, да могу са земље да убирам плодове.

Имам четир реда кајсија, пети ред сам пошјеко јер се осушио, таман кад казан будем потпаљивао, зовем заинтересоване да пробају, а по потреби да тргујемо

au drjankela, volim kajsijevaču. daleko ti taj futog ipak,dakbe.

Ћу седнем на бициклу па додем до НСа и да ти по возачу аутобуса пошаљем литар да пробаш

Ja imam pedes komada viljamovki. Al cu da se trujem za neku godinu...

Jedem more musli zdomaćim kozjim mlekom, spajam selo i grad.

Juče odn'o jaja i kajmak na pijoc u prestonicu, na zeleni venac. Slabo ide prodaja, kajmak ošo sav a jaja kažu skupa. Šta skupa!? Jaje k'o tri ona bela veštačka! Posle reko' da se provozam tim tramvajom kroz bulevar Revolucije. Upadoše mi neki traže kartu a ja otkuc'o! Tu ja snjima vodio komendiju što oni mene psuju sve nešto znači pa znači pa neki busplus koji đavo! Isteraše me taman kod Djerma, tu ti ja prodam jaja nekoj gopođi, fina gospođa zna znanje briga je što su jaja malo usrana, veli ona meni da zna ona da ne smeju da se peru jer se pokvare. Posle, nisam 'teo u taj nji'ov busplus nego peške, nisam ja od juče, armiju služio u prestonici, Titova garda, najlepši momci u Jugoslaviji. Dok sam prolazio pored skupštine umal mi ne krenu suza. Setih se Slobodana kako daje zemlju ovima. Zato sam i do'šo vamo juče, nisam teo da glasam, nemam za koga. 'oću ovi da mi zaštite šenicu od kukolja i malinu i šljivik od grada!? Neće! Pa molim lepo. I štono bi re'ko kolega - MUNEM!

Režem drva motorkom naplaćujem 20 maraka od rezervoara o svojoj rani inače dolazim svecom ne bi ni bratu rođenom radijo 5 godina iskustva u struki sa kombinovane 2 u poljoprivrednom kobminatu MZ Čović Polje. Broj moje Nokije 3310 je 066-36-25-472 (ne zovi ojtra tad krmke ranim ni u vreme dnevnika večernjeg)
Veresiju ne dam otkad me zajebo onaj gastarbajter Milojca jebemu sve od ženske čeljadi đeiđe imo i nemo

olololo Lukse, legendo!

Prodajem nersta 2 godine star, prasad jaja travu GLAMOČKI KROMPIR VREĆA 10 KM korito za šurenje krmaka i lance nema ljevkova trimer husvarna sa dve glave amper puljač za septičke jame

Deky, a koliko si tražio za jajo? Mene neka muka snašla, ranim koke živom decom, a od njiju neka nikakva jaja dobijam. Da l' me neko ureko il' šta je, ja ne znam. Prodajem ja ta jaja, više ja od muke onako živa pojedem nego što prodam. A ne mogu ih za džabe dati, skupa rana, skupo sve, ispod dvajes po jaju ne dam, a raji skupo. Eee...