Prijava

Hendrix je uzimo LSD, pjesma Purple haze je o tome, clanovi Pink Floyda su uzimali također LSD, sinoc sam sazno da je Jimmy Page bio na dopu. Ozzy je uzimo sve, od trave do heroina cudi me kako je uopste ziv, Lemmy je vuko spid i reko je da je završavo LSD Hendrixu, Carl Cox je prije uzimo eksere kad bi imao nastup ne znam da li uzima sada, Bob Marli je mnogo vario, vecina reggae pjevaca duvaju.
Ja mislim da pjesma Stairway to heaven je napisana na nekim drogama, jer ono se ne moze napisati kad si cist 100%. Mnogi su umrli od droge mnogi otisli u kurac a neki su stvarali magiju. Interesuje me da li vi mislite da li bi muzika bila drugačija da mnogi muzičari nisu uzimali drogu da li bila bolja ili lošija i koliko su droge uticale na muzičare?

лоло смапе о есиду а Прпл Хејз је маријана... зависи како гледаш на ствари ал дефинитивно је дрога донела бољу зику. осим код Бреге, жао ми је што му је помогла да настави да "ствара" и да прави много више и чешће "песме" него да је чист..

kontam da je imala uticaja dosta, ali nije sve u tome, ne mogu ja sad kao netalentovano govedo da se izdobijam i napisem neki 'it da mi jebes sve, talenat je opet bio presudan, ali da je droga pomogla- jeste. bar po mom misljenju.

Ози пошмрк'о више него што је 'леба појео.

kod nekih je pogurala talenat, kod nekih upropastila, ali da je uticala nego šta nego jeste, i to kod nekih (dosta velikih) muzičara i presudno. Bitlsi, Rolingstonsi,Dilan,Hendriks,Flojdi,Pištolji i ruže, i da ne nabrajamo dalje..

Мик Џегер!

i pogledaj onog nesrećnog Gileta iz Orgazma kakvo sranje od muzike je počeo da pravi kad je prestao da se roka.

Klepton, Ajdol, Bajaga, Kit Ričards. Svi su pravili bolju muziku nadrogirani.

А Неша галија?

kod nekih je pogurala talenat, kod nekih upropastila

ни код једног од њих није упропастила таленат, упропастила је физичко стање њихово. таленат не може да се упропасти. може само учинак

иначе највише ми жао што је Лејн Стејли оверио, он ми је некако баш тужан лик. Волео бих са се ископо из тих срања.

Певач Дипеш мода, Дејв.

Jimmy Page bio na dopu

Само на допу? :)

Interesuje me da li vi mislite da li bi muzika bila drugačija da mnogi muzičari nisu uzimali drogu da li bila bolja ili lošija i koliko su droge uticale na muzičare?

Не верујем у тај мит. Није се нико од њих дрогирао зато што му је не знам колико требало за стваралаштво, већ зато што нису знали шта ће од пара. А и оно, кад имаш турнеју 200 дана у години, треба ти нешто да те мало ретилилизује.

Дроге су можда утицале на стварање неких песама, ето можда Прпл Хејз што си поменуо, али целокупно стваралаштво је компликована ствар, јер се многе песме праве од фрагмената неких ствари које смишљаш као клинац, па их годинама у глави обликујеш.

http://www.youtube.com/watch?v=COTk-1A04rU&feature=youtu.be&fb_source=message

ova antologijska stvar nam govori mnogo o drogama i njihovim uticajima na ljudski organizam

Interesuje me da li vi mislite da li bi muzika bila drugačija da mnogi muzičari nisu uzimali drogu da li bila bolja ili lošija i koliko su droge uticale na muzičare?

Била би много лошија. Верујем да им је дрога давала инспирацију као данас већини вукајлијаша лоло.

Не можеш ништа паметно да урадиш надрогиран, а компоновање је најчешће доста компликован и дугачак процес.
Дрога је могла да утиче на музику тако што је утицала на живот музичара, па су они из тих неких осећања, у чистом стању стварали.

Само на допу? :)

Ma nije samo na dopu, bio je jos na Bog zna cemu, na ovom videu je sigurno na necem mozda je bio razvaljen od alkohola
http://www.youtube.com/watch?v=wKlEVtA_TGQ

Дрога је могла да утиче на музику тако што је утицала на живот музичара, па су они из тих неких осећања, у чистом стању стварали.

upravo tako... aj zivo me zanima kako ces da komponujes muziku ili bilo sta, ako si samo dobrano naduvan, a da ne zalazimo u to ako tripujes od pecurka i lsd-ja ili si na heroinu. mislim, ajd da ne kenjam, osim trave ne znam kako radi sve ovo, ali ne verujem da si nesto mnogo sposoban da pravis nesto.

ono sto moze da se desi jeste da te droge malo promuljaju po mozgu pa promene percepciju da posle toga mozes po secanju nesto da uradis.

sa druge strane, mozda nije ni to... mozda je jednostavno taj tip ljudi sklon opijatima, a kad imaju pare onda preteraju.

primetio sam i ja da inteligentniji ljudi moraju da budu necim zabavljeni (da rade nesto) inace poblenave i oce da zastrane u opijate i ostalo, kako bi malo drndali mozak...
kad si umetnik imas mnogo vise slobodnog vremena od "normalnog" coveka.