Prijava

Aca Lukas.

Је музичар који се надрогира да би стварао још гору музику него што је у ствари прави.

А Неша галија?

Онај се надрогира' или био чист, прави говно музику

Slažem se Šerloče, li Aca Lukas je prvenstveno metalac, vidiš mu kosu, kako se oblači, ponašanje, a i sama njegova muzika je prožeta hevi metal rifovima. Prije nekolko, čujem ja na televizor neki lik solažira nešto, razvaljuje, i ja bačim pogled, zainteresova me koji je to bend, kad poče Aca Lukas da pjeva! A i njegovi tekstovi nisu za bačit, al džabe kad mene ta turbofolk muzika ne radi. Ja ipak biram nešto ovako kad se radi o EKV-omaniji, pardon, narkomaniji:

http://www.youtube.com/watch?v=kJqRIKKOm3I

Jes' da je smorio sa tim kako je pojebao Kirkovu ribu kao i to da ih slabije slušam u poslednje vreme, ali za mene će uvek biti kralj.
http://www.youtube.com/watch?v=penfZb8FZfs

I Entoni Kidis se drogirao za sve pare (i to bukvalno), piše sve đe, kad i koliko u njegovoj autobiografiji. Mene samo jedna stvar nije jasna, čitao sam autobiografije raznih muzičara, i svi se oni skoro pa savršeno sećaju vremena kad su se drogirali i najsitnijih detalaj i pojedinosti. Ja kad sam gladan, ne znam đe udaram a kamoli što bih tek znao đe sam kad bih bio nadrogiran.

Ma da su se stvarno drogirali kao šuntavi pocrkali još u dvaes i nekoj i završili kao Mladenović.

A đe vam je Janis Joplin? Cura se pucala žutim dok se nije smrklo, ošla u legendu i zdrao.

Remcov avatar
Kolja je dosta stvari izbacio dobrih ali u offline modu.

Šaban Šaulić.

A ne, čekaj, on je bio pijanac, greška.

Не заборавите Куроњу Кобејна

А нијесам знао да се Пејаковић дрогира. Разочаро ме :(

Мастејн је алкос, гарант је минимум тону пива пропишо, али мислим да се није пуцао допом превише.
Фрушанте је, с друге стране, пример музичара који је, како је сам рекао, албуме издавао да би имо за жуто (да се не лажемо, јесте он добар гитариста али 3,4 његова соло албума су крш над кршевима..има и пар добрих).

Маријана је кева, неке од најквлтнијих мелодија и текстова су писане под њеним дејством или у њену част, али мислим да је чисто просеравање рећи да је неком трава или било која врста дроге ''помогла'' у писању музике у смислу ''био сам неталентовани курац, од како дувам правим бољу музику, прсти и мозак ми брже раде''.
Или имаш то у себи или немаш, психоактивне супстанце ти могу пружити неке трипозне идеје, ништа више.

Мени је та прича о дрогама и музичарима скрооз Дејан Цукић, из простог примера Френка Запе. Велики ум, велики музичар. Кад га видиш, реко би да се нагутао сличица и нашмркао спидине, да трипује богаоца на наступима, а он дроге без у крви. Условно речено, јер је пушио пљуге ко блесав, ал о томе није прича. Погледајте Озија. Он је прсо, био стрејт ил на дрогој. Мада морам признати да поједино биље може да те опусти, па мало слободније пребираш по жицама.

Жао ми Дина Дворника, брате. А не би требало да је био на пајду кад је снимио први албум, ипак му је било 18 година. А добар албум. :)

Мастејн је алкос, гарант је минимум тону пива пропишо, али мислим да се није пуцао допом превише.

Ma jooook, samo doživeo kliničku smrt od dopa.

Moskri, bogotac! :D
DMX - jedan od najvećih repera ikad, sjebala ga je droga. Nema šta nije probao.
Jodeci - najbolja R&B grupa '90ih, vjerovatno najbolja R&B grupa ikad, raspali se zbog droge, glavni pevači, braća KC-I i JoJo Haley otišli u kurac.
Bone Thugs n Harmony - poznati po pjesmama o drogama, najviše travi i ekserima (poslušati pjesmu Ecstasy). Takođe jedna od najboljih rep grupa ikada, nisu u problemima sa drogama, tj. samo je Bizzy Bone bio (ali šta je u životu pregurao, to mu je još ''mali'' problem). Kako oni glorifikuju drogu, dođe ti da se počneš drogirati.
Eminem - skucavao se sa metadonom, skoro mu karijera otišla u kurac. Nikad više neće biti kao nekad.

Što se tiče repera, mislim da nema koji ne konzumira vutru. Pogledajte Tupaca, kako je otvoreno pričao o tome, a kako je uticao na muziku, Big L, Big Pun, Eazy E... Ali ovi što pređu na žešće stvari od vutre, e oni najebu.

Moskrija je bas sjebala droga mogo je bas daleko dogurati.

"The Heroin Diaries: A Year in the Life of a Shattered Rock Star", басиста Мотли Круа, Ники Сикс. Све вам је јаасно. :)