Prijava

Ja sam za covecanstvo. Pre svega sto ce se u buducnosti desiti nesto tipa asteroida iz "Armagedona", a mi imamo vece sanse da od toga odbranimo planetu nego muve i ajkule. Takodje mislim da je gotivnije covecanstvo jer cemo jednog dana moci da nastanimo i neke druge planete, tako da nam ova nasa nece biti jedina. Mankind FTW!

EDIT : A i u pravu je Jova za davanje smisla svemiru. Koji bi bio smisao svemira kada ne bi postojalo nista inteligentno i svesno da svemir uopste postoji?

Pff zene ce naravno biti protiv covecanstva jer covecanstvo ubija cincile, a cincile su tako male, slatke i flaficaste.

Planeta. A to što imamo problem sa planetom rezultat je ljudskog ponašanja.

mi smo ti koji svemiru dajemo smisao, jer se bez nas niko ne bi imao diviti njegovoj ljepoti

Znaš, neke lepe stvari postoje iako ih ne vidimo, tek tako postoje.

Tvoja dilema uopšte ne postoji. Dakle: čovek i planeta se svađaju prividno. Inače se vole.

Ovo mi se sviđa

I za tih milijardu godina, ako Zemlja bude spržena, a ljudi uspiju dotad da pobjegnu i prošire se po svemiru, onda će se vidjeti da su u kosmičkim razmjerama ljudi možda bitniji od same planete sa koje su potekli.

Ne znam da li vam je poznata Kardaševa skala civilizacija.

In 1964, Kardashev defined three levels of civilizations, based on the order of magnitude of the amount of power available to them:

http://en.wikipedia.org/wiki/Kardashev_scale

Type I: "Technological level close to the level presently (here referring to 1964) attained on earth, with energy consumption at ≈4×1019 erg/sec2 (4 × 1012 watts.) Guillermo A. Lemarchand stated this as "A level near contemporary terrestrial civilization with an energy capability equivalent to the solar insolation on Earth, between 1016 and 10 17 watts."3

Type II: "A civilization capable of harnessing the energy radiated by its own star (for example, the stage of successful construction of a Dyson sphere), with energy consumption at ≈4×1033 erg/sec.2 Lemarchand stated this as "A civilization capable of utilizing and channeling the entire radiation output of its star. The energy utilization would then be comparable to the luminosity of our Sun, about 4 × 1026 watts."3

Type III: "A civilization in possession of energy on the scale of its own galaxy, with energy consumption at≈4×1044 erg/sec."2 Lemarchand stated this as "A civilization with access to the power comparable to the luminosity of the entire Milky Way galaxy, about 4 × 1037 Watts."3

Mi još uvijek ne možemo da iskoristimo ni svu energiju sa Zemlje. Ako je tehnološki progres moguć do te mjere i ako se nastavi, možda ćemo jednog dana ovladati i energijom cijele galaksije.

mi smo ti koji svemiru dajemo smisao, jer se bez nas niko ne bi imao diviti njegovoj ljepoti

Misliš da smo sami?

Tako je. Covecanstvo je jedno, a nastanjivih planeta ce da bude brda.

nastanjivih planeta ce da bude brda.

Čisto sumnjam, moraju malo bolje da traže, planetu ne bismo mogli da naselimo ukoliko nije na istoj ili makar približnoj udaljenosti od sunca kao Zemlja, ukoliko nema vode, i još tih gluposti.

Gledao sam bas, kazu da je neki satelit Saturna ili Jupitera skoro pa pogodan za zivot nekih organizama. A on tako blizu, reci koliko ih ima van SS-a. Titan ili Europa cini mi se.

A i nasli su neku planetu udaljenih par hiljada svetlosnih godina sa slicnim karakteristikama kao nasa Zemlja.

nekih organizama

Nekih organizama, što znači da bi trebalo milijardu i milijardu godina da se čovek prilagodi, znajući da smo najsloženiji i najteže prihvatamo nove uslove za život.

A to je samo unutar naseg Sistema. Dakle unutar naseg Sistema postoje 2 tela koja su ili ce biti nastanjiva.

Samo nek opstanu rolovani ćevapi, krempita i burek pa ako trebuje i jedno i drugo da nestanu.

Cekajuci Vlasinara

Ako u NAS ubrojim i ostala potencijalna bića u svemiru, neke inteligentne vanzemaljce, ako takvi postoje, da, MI, mi svjesna bića, ljudi, i vanzemaljci (ako ih ima), mi smo ti koji svemiru dajemo smisao, jer se bez nas niko ne bi imao diviti njegovoj ljepoti, čuditi njegovim tajnama, uživati u njegovim čarima, i razbijati glavu pokušavajući da shvati njegova načela.

trivijalno jako gledaš, nema mi tu na čemu da se divimo osim nama samima, jer je lepota opet samo jedna od čovekovih fikcija, kao i te famozne 'tajne' i 'načela' i 'smisao'. svemir jeste besmislen bez čoveka, ali je podjednako besmislen i sa čovekom

i kako uopšte doprinosi svemiru to što mu mi dajemo smisao? ništa mu nije falilo 14 i po milijardi godina bez nas koji mu 'dajemo smisao'

a bas je zanimljivo

Kako kome, svakoga nešto drugo zanima.