Prijava

Auroro, cujes li me, Auroro....

ок, џони, ти ниси баш крено да фантазираш ко неки други, али чисто због осталих да поновим:

ми на вукајлији не глорификујемо насиље. ни у којем облику.

:)

Kad malo bolje razmislim kupio bih mu krampić i otvorio bolovanje. lolo

Stefan i m00t za sada imaju najsmislenije postove, po mom mišljenju.

Prvo da se ogradim, ne podržavam ubistvo, pogotovu ne podržavam ubistvo u ovom obliku u kojem su ga Holms i njegov prošlogodišnji "prethodnik" Brejvik počinili. Masakr.

E sad, traženje logike u svemu ovome. Holms je savršeno preneo Džokerovu misao u realnost, bilo to moralno - nemoralno, dobro ili loše, za smrtnu kaznu ili ne.
http://www.youtube.com/watch?v=pfmkRi_tr9c
Odgledajte, ako vas baš mrzi, m00t je na nekoj od prethodnih strana dao citat:

I took your little plan and I turned it on itself. Look what I did to this city with a few drums of gas and a couple of bullets. Hmmm? You know... You know what I've noticed? Nobody panics when things go "according to plan." Even if the plan is horrifying! If, tomorrow, I tell the press that, like, a gang banger will get shot, or a truckload of soldiers will be blown up, nobody panics, because it's all "part of the plan". But when I say that one little old mayor will die, well then everyone loses their minds!

Kao što reče Džoker za sebe u ovoj sceni, on je osoba koja ne radi po planu. Možda je bolje reći da radi po planu da nema plana kada treba da izvrši delo, ali je ovako jednostavnije i razumljivije, bez nekog daljeg komplikovanja.

Da li je Holms to isto uradio? Jeste. Naoružao se, upao, pucao, ubio i izazvao šok na globalnom nivou. Može se nazvati planom, ali je to onda veoma tanak i loše potkovan plan, i, možda najbitnije od svega, njegov lični plan. Dakle, samo znaju on i njegova "luda" glava. I šta ćemo sad? Kao što Holmsov idol reče, ljudi su u šoku, jer, jebiga, ta ubistva nisu bila po planu. Toliko ratova u svetu, toliko ljudi dnevno pogine, ali ljudi su na to navikli. Ta ubistva su bila u planu. Ovo nije, i desilo se upravo ono o čemu nam Džoker iz filma govori pa je zato Holmsovo lično poistovećavanje sa imaginarnim likom smisleno.

E sad, zamerka na boji kose, a mogao je i da se potrudi oko šminke, da bude teatralnije i "realnije", mada, već je u svojoj nameri i bez toga uspeo.

Šalu na stranu, bolje se zadubite i sve ima smisla. Kada bolje analiziramo situaciju zaista ne možemo tvrditi da je Holms lud. Nemoralan je svakako, ali da li je lud, niko ne može sa sigurnošću potvrditi. No, to već daje preveliku širinu ovoj temi, ne bih da je širim dalje.

I za kraj, manite se glupih postova u stilu:

BOLI ME KURAC ŠTA SE DEŠAVA TAMO KOD NJIH

Okej, produži dalje.
Takođe probajte bez:

AKO, I TREBA, PIČKE AMERIČKE, ONI SU NAS BOMBARDOVALI, NEK DOĐE ĐAVO MALO I KOD NJIH

Jel mislite vi malo o tome što napišete? Među žrtvama je bilo dece, nedužne dece, koja još uvek nisu u potpunosti upoznala ovaj svet, ista takva deca su umrla pod bombama bačenim na Srbiju. I ne mislim pritom samo na decu, dajem ih samo kao primer da biste shvatili suštinu. Kada ćete više naučiti da se ljudi ne vrednuju po tome da li su Ameri, Rusi, Srbi, Švabe, iz kog su roda, plemena...?

Tako, dug post vala.

EDIT:
Nema moralnog, postoji samo IDEJA, sprovedena kroz nemoralno.

Evo, ja pročitao celu temu i doš'o da serem k'o Šoker lolo.

Mislim da u svima nama cuci jedan Dzejms Holms i ceka strpljivo svoju priliku.

U pravu je Mađar.

Kako je on nabavio sve one materijale za sofisticirane bombe i ilegalno oružije onako poremećen

Dečko je bio asocijalan a ne retardiran, uostalom, ako imaš dovoljno para, na par si klikova od svega, pa čak i automatskih pušaka i svega ostalog.

Ti imaš te trenutke. Ali ti umiješ i imaš snage da se odupreš tom iskušenju jer znaš da je to nemoralno.

Ne, nego nema para da kupi pušku lololo.

Klasican kompleksas, retard, bas kao i Brejvik.

Taj retard je obrazovaniji, a verovatno i pametniji od tebe. A Brejvik je za razliku od tebe, zadao sebi cilj i svrhu, to je ono što ti nećeš imati sve dok prosipaš zlojave i pucaš nepostojeće pare na kladionici.

Брејвик изјављивао да му било криво што није то организовао пар дана раније јер је ту била нека позната цава, па тео о истом трошку и њу да скења,

Jok, Brejvik je hteo da uhvati ministarku, da je secka lagano, i sve to snimi, pa objavi snimak. Kad je shvatio da je to skoro nemoguće zadovoljio se sa ovim.

u Siriji koje se odigrava sad i koje sto posto prerasta u rat za neki dan?

Preraslo je u građanski rat pre par dana.

I Brejvik i Holms su se spremili za oružanu borbu sa policijom, obojica su imali punu ratnu opremu, ali su se opet predali mirno, pičke.

Razmisljam nesto, da se ne daj Boze, desi tako neko sranje kod nas, da li bi se drugacije zavrsilo... Sve mislim da bi se nasao neki ludak, drvoseca ili ratni veteran iz Hrvatskog Karlovca koji bi odgrizao grkljan tom psihopati. A mozda bismo i mi bezali kao ovce od vuka, dok bi mamlaz sa malim kurcem puc'o po nama, jebem li ga.

Kada bolje analiziramo situaciju zaista ne možemo tvrditi da je Holms lud.

http://i651.photobucket.com/albums/uu237/cgreggg/jags.gif

Očekivao sam ovo. Sve je to do ugla gledanja. I ja kad vidim "Pobio ljude u bioskopu na premijeri tek tako" pomislim "ludak". I onda probam da gledam na stvar iz drugačijeg ugla, i ne mogu da tvrdim da je lud.
Vratim se na ugao 1 - lud je, ugao 2 - nije lud.

Sjebano je sve to, samo neka dobije odgovarajuću kaznu i sve će biti dobro.

Džabe poistovećivanje ovog lika sa Džokerom, gledanje njegovih dela proizašlih iz Džokerovih ideja, ovo je jednostavno prešlo granicu koja zahteva dublju analizu i sagledavanje tog 'nije lud' ugla.

Neka je on imao pritisak 120 sa 80, bio 'ladan kao špricer i imao savršenu ideju da izazove šok na globalnom nivou ovako isplaniranom akcijom. Kada neko pobije ovoliko ljudi na ovaj način onda nema sumnje da je lud, a kad na to dodaš da je ideju dobio od fiktivnog lika i njegovih stavova, onda stvarno nema dileme.

A šta kažete na ovo

http://www.portalanalitika.me/region-svijet/svijet/68096-moskva-pijana-ruskinja-ubila-petoro-pjeaka.html

pa kaže dalje "Internet portal Vesti.ru je javio da je lokalna policija uhapsila djevojku i precizira da bi mogla da dobije kaznu od devet godina zatvora.".

Ajde sve, al što neparan broj godina zatvora, to ispada da je jedan ljudski život godinu i osam mjeseci ležanja u zatvor. Haha, bruka.

Iz tog ugla gledanja, tačno.

Momak je jednostavno bio previše nekritičan. Stopio je fikciju i realnost. To jest, dopustio je da fikcija bude njegova realnost. Da živi tu fikciju. Imao je ideju, misao, a jedini način da je sprovede u delo bio je nemoralan čin. Problem je što se nije zapitao da su ubijeni ljudi žrtva dostojna uspeha te ideje. I, jebemu mater, kad se nije zapitao "Šta će biti sa mnom? Da li je moja želja da zarad ideje imaginarnog lika ostatak života provedem u zatvoru?".

Opet kažem, ima logike, i Hitler je imao ideale u kojima je bilo logike, što ne znači da odobravam čin.

Sreća pa ovo nije uradio na američkoj premijeri "U zemlji krvi i meda" inspirisan Srbima krolocima.
Vjerovatno bi pukla priča da je i on sam Srbin i 'vamo bi poslali jednu mirovnu misiju.

a kad na to dodaš da je ideju dobio od fiktivnog lika i njegovih stavova, onda stvarno nema dileme.

Upravo si opisao svaki religijski rat koji je ikad vođen, a opet ne vidim da tvrdiš za bilo kog popa ili nekog kurca da je lud, iako su naređivali veće masakre i čuda. Ne, on se razlikuje od njih, zato što je utripovao da Džoker postoji, a ne tamo neka viša sila koja sve organizuje, on je monstrum, a oni su heroji!

каква црна смртна казна. крамп у руке и копај, сине. принудни рад јебе.

Prinudni rad je po meni isplativ samo kad su manji zločini u pitanju, racimo krađa, utaja poreza i sl... Kad se radi o ubistvima, pogotovo o masovnim ubistvima kao što je ovo, podržavam smrtnu kaznu, baš zbog ovoga što je Džoni rekao:

Svaki zatvorenik košta državu. Košta poreske obveznike. Nema ništa poremećeno u smrtnoj kazni. Još plus uživa, gleda filmove, čita knjige, ne razmišlja o klopi, vežba, ima i komp, pa i rad koji je ok stvar. Metak odmah.

Mislim da bi posle ovakvog masakra samo zatvorska kazna bila preblaga kazna. Sa smrtnom kaznom bi možda i porodice žrtava imale neku moralnu satisfakciju.

Не знам што хејтујете Вучицу без потребе, када су јој коментари скроз на месту. Да ли би амери дискутовали на некој тамо њиховој вукајлији да се нешто слично догодило у Србији ? Болео би их курац. Што се мене тиче сад да им баце бомбу и сви да изгину, само бих се почешао за мудо и наставио да играм кантер.

+1

Ne znam da li se neko od njih potres'o kad su nama ovde padale bombe i kad je malu Milicu iz Aleksinca pogodio geler 1999-te dok je sedela na noši. Šta ćeš, jedenje odmrzlog hleba, pisanje domaćeg pod svećom i svakodnevnog odgovora NEMA na svako moje pitanje je učinilo da me apsolutno briga za one preko bare čije sam face, imena i funkcije po tome kako su nam pored ovih naših dirigovali životima, znala još sa 7 godina.

Jedenje odmrzlog hleba, pisanje domaćeg pod svećom i svakodnevnog odgovora NEMA na svako moje pitanje je učinilo da me apsolutno briga za one preko bare čije sam face, imena i funkcije po tome kako su nam pored ovih naših dirigovali životima, znala još sa 7 godina.

Naravno, to ne podrazumeva i gubljenje svake trunke ljudskosti koja nas, na kraju krajeva, i čini najsavršenijim oblikom života na planeti. Ili, pak, ne?

Žao mi je ljude, sve napaćene ljude. Pogotovu one koji su izginuli zbog tudjih ludih mozgova, pa bio on Brejvik, Holms ili Buš.

Samo ne mogu da volim njih više od sebe. A i žalim, pogotovu Amere.

Aman ljudi, čoek je pokreno temu i ajd više da ubijemo skota, može i skrampom!