Prijava

Šta je to ustvari? Ko je napravio? Čemu služi? U ovom klipu je čovek objašnjavao kako funkcioniše. Koliko su te stvari tačne? Da li postoji kod nas u Srbiji ili je to samo jedan od onih glupih članaka u novinama?
http://www.youtube.com/watch?v=X_M6bo6Fu08

Šta vi mislite o tome?

Jos jedna tema za trolovanje...

ја сам чуо свакакве приче типа зрачења лудила, ал нисам се удубљиво неам појма шта је уствари.

Тачно сам знао да је Вучица отворила ово, тролололо.
Ко ће га знат, могуће да је истина. Јебеж га, има она реченица "Завера није теорија, завера је пракса." А Амери су достигли врхунац моћи и полако кренули да падају, на крају сваког пада иде распад, а да им се то не би догодило, могуће је да прибегавају свакојаким курцима, чисто да им остане колико-толико контроле у рукама.

Ameri su sa teorije zavere prešli na lupetanje. Uopšte mi nije jasno zašto se ne drže činjenica i realnosti. Možda zato što je narod previše maštovit pa da im malo raspiruju maštu. Svejedno, njihovo lupetanje je dostiglo vrhunac.
Kelte, čekam te da mi odgovoriš na pitanja. :)

Mozda malo preuvelicavanje dejstva HAARP-a, al sigurno je da postoje, i da ne sluze nicemu plemenitom. Kao ni genetski modifikovana hrana za koju se takodje porice da je u Srbiji a svako ko se imalo udubi u pricu vidi da je ima, i da je siroko rasprostranjena.

Evo ovaj snimak je recimo zanimljiv (ako izuzmemo morona koji ga je snimio)
http://www.youtube.com/watch?v=3m0d15kNAvk&feature=related

Гледај досије икс. Ту је све објашњено.

Jezivi zvuci. 1:30 kao roj pčela da je.

U gornjem delu atmosfere postoji sloj cestica koje su jonizovane (naelektrisane), koji se zbog toga zove jonosfera.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ionosphere
Taj sloj je ko sto pomenuh vrlo bogat naelektrisanim pokretnim cesticama, sto znaci da se sveobuhvatno moze posmatrati kao veliki provodnik (struje) ono zemlje.
Za njega se primetilo (mislim) kad su ljudi poceli da salju radio signale, za koje se zna da idu pravolinijski, a ono moze da se prime i oko zemlje. Naucnici rekli "koj kurac sad" i dosli do zakljucka da oko zemlje mora da postoji neki stit koji odbija te talase nazad. Taj stit je obicno provodnik.

mala digresija...

Tesla je onomad shvatio da je rezonanca jebena stvar, kojom cuda mozes da napravis ako samo nadjes prirodnu frekvenciju necega. Ta jonosfera ima svoju frekvenciju na kojoj ne da je provodnik, nego je provodnik u picku materinu (za naizmenicnu struju te frekvencije). Samim tim je pokusavao da napravi toranj koji bi stvorio vertikalan talas koji bi rezonirao sa jonosferom, i tako, sa vrlo malim gubicima "upumpavao elektricnu energiju", dokle god bi imao neki drugi toranj da istu ispumpava iz jonosfere.
http://en.wikipedia.org/wiki/Wardenclyffe_Tower
To je teorijski mislim moguce izvesti, ali je prakticno nemoguce zbog teznje ljudi da naplate energiju, a ovako ne moze bas kontrolisati ko je trosi.

aj dalje...

Haarp nema veze sa ovim, ali, primetili su ljudi da kad zvizne neka solarna oluja ovu jonosferu, moze joj poremetiti strukturu, tako da umesto da odbija radio talase, na kojima se zasnivala stara radio komunikacija oko zemlje, uzme pa pocne da ih propusta. Samim tim, radio Amerika se ne moze cuti u beogradu.

HAARP projekat je jedan veliki predajnik (mora da bude veliki, kako bi mogao da salje talase i velikih talasnih duzina-niske frekvencije), koji nekako pokusava da usmeri te talase na gore prema jonosferi, i da detektuje kako su se odbili, ili kako je jonosfera reagovala ili statijaznam, a sve da bi se doslo do nekakavog zakljucka kako da se naprave sistemi koji bi bili malo sigurniji u slucaju solarnih eksplozija, ili bar predvidelo koja ce eksplozija sjebati sistem komunikacija, kako bi se pripremili ili stagaznam.
http://en.wikipedia.org/wiki/Geomagnetic_storm

Na zalost, ovako se ne moze uticati na mozak ljudi koji veruju da moze (zato sto isti taj mozak i nemaju), kao sto ne moze ni da se utice na klimu, posto je efekat kao kad bi duvanjem u antenu na televizoru probao da pokvaris sliku (samo obrnuto).

Jos da dodam, kod nas je postavljen PRIJEMNIK. Pasivna zica koja PRIMA talase. Jebena antena, koja ne salje talase. Efekat toga na vas mozak je kao efekat koji ja sada proizvodim da promenim ukus toga sto sad jedete ili pijete, tako sto slusam kako prolazi autobus.

Ko god veruje u ovo, ne mora da se brine, nema on mozga da bi mogo bilo ko da ga cacka tu :)

A to li je to o čemu razglabaju oni moji rođaci u Barajevu? Hahahha, moram da im odštampam ovo Keltovo sažeto objašnjenje, mada već vidim reakcije tipa:
"Taj ko ti je to napisao neki mLogo pametan, a? Što ne dođe on ovde da živi, viš kako to zrači? Paradajz k'o dinja, a nikake slasti nema...."

Lepo sam rekla da nema šanse da deluju na mozak ljudi, automtski bi i oni bili izloženi tom delovanju. Ta teorija je glupa sama po sebi.

Hvala Kelte. Zadovoljna sam odgovorom. Možeš zaključati kad god poželiš. :)

Lepo sam rekla da nema šanse da deluju na mozak ljudi

ima, ima... samo se to radi pomocu televizije, interneta, medija, crkve stagaznam. tesko bi to radili antenom.

(mada sad se nesto mislim, suplje glave verovatno fino rezoniraju) :)

Hahahahahahahaha a kad otvoriš glavu, nađeš neku žicu i kad je presečeš ispadnu uši. :)

Ma mi smo robovi medija, nije ni čudo što tripujemo neke stvari. :)

Celte, hvala na informacijama. Prilicno si promenio moje misljenje u vezi ovoga.
Ali, ti si nama pricao o jonosferi, i o Teslinom tornju kog nije stigao da napravi i koji bi mogao da pravi elektricnu energiju iz jonosfere al koji naravno nikad nece biti napravljen, al sta je konkretna funkcija HAARP-a?
Hoces da kazes da se citava ona ogromna postrojenja sirom sveta prave da bi saznali unapred koja ce solarna oluja da nam razjebe sve sisteme a da pritom mi tu ne mozemo nista?
I jos mi ovo nije jasno. Ako se odnekle emituju TALASI u jonosferu,kako to da je kod nas PRIJEMNIK, odnosno sta on radi na zemlji ako je jonosfera visoko gore?

al sta je konkretna funkcija HAARP-a?
Hoces da kazes da se citava ona ogromna postrojenja sirom sveta prave da bi saznali unapred koja ce solarna oluja da nam razjebe sve sisteme a da pritom mi tu ne mozemo nista?

Kao i sve, ne mozemo nista dok ne nadjemo kako se moze to razjebavanje spreciti. Za to sluzi HAARP.

I jos mi ovo nije jasno. Ako se odnekle emituju TALASI u jonosferu,kako to da je kod nas PRIJEMNIK, odnosno sta on radi na zemlji ako je jonosfera visoko gore?

cekaj, a kako zamisljas da se gledaju efekti emitovanja talasa u jonosferu? Neko gleda durbinom, pa kaze, "Eno, vidim talas... oooo, kako je udario sad u jonosferu, aj opet" ?
Kod svakog predajnika mora da postoji i prijemnik :)
Ovde se samo citaju neke informacije koje dolaze usled udaraca normalne komunikacije u jonosferu i manjih solarnih eksplozija. Mislim da je to, al mozes svasta da cujes ako pazljivo slusas, da se tako duhovito izrazim :)

posto je efekat kao kad bi duvanjem u antenu na televizoru probao da pokvaris sliku (samo obrnuto).

Kvarenjem slike na televizoru pokušavao da duvaš u antenu?