Prijava

ne, slanjem televizijskog signala pokušavao da uteraš nekome vazduh u pluća.

SKeptik sam po tom pitanju da se trose toliki resursi i energija , i da u najboljem slucaju saznamo kad ce nam otkazati sistemi.
Zar nije bolje taj novac i vreme uloziti u reicmo pronalazenje novih nacina komunikacije koji nece zavisiti od milosti i nemilosti solarnih oluja?

To isto ko da 20 godina zivota posvetis resavanju formule koja ce ti reci kad ces da umres.
I na kraju resis, al jebiga,nemas vremena da bilo sta promenis.

A slanje talasa zamisljam ovako. Posaljes neki kurac na ivicu jonosfere. Uperis talas u njega, i on ti kaze koliko je putovao i sta ti ja znam jos. Ako mi emitujemo sa zemlje, i cekamo rezultat na zemlji to znaci da se odbija od nesto gore. A ako se odbija od nesto gore,sta onda koji kurac vise istrazuju kad su uspeli?

celt

U gornjem delu atmosfere postoji sloj cestica koje su jonizovane (naelektrisane), koji se zbog toga zove jonosfera.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ionosphere
Taj sloj je ko sto pomenuh vrlo bogat naelektrisanim pokretnim cesticama, sto znaci da se sveobuhvatno moze posmatrati kao veliki provodnik (struje) ono zemlje.
Za njega se primetilo (mislim) kad su ljudi poceli da salju radio signale, za koje se zna da idu pravolinijski, a ono moze da se prime i oko zemlje. Naucnici rekli "koj kurac sad" i dosli do zakljucka da oko zemlje mora da postoji neki stit koji odbija te talase nazad. Taj stit je obicno provodnik.

mala digresija...

Tesla je onomad shvatio da je rezonanca jebena stvar, kojom cuda mozes da napravis ako samo nadjes prirodnu frekvenciju necega. Ta jonosfera ima svoju frekvenciju na kojoj ne da je provodnik, nego je provodnik u picku materinu (za naizmenicnu struju te frekvencije). Samim tim je pokusavao da napravi toranj koji bi stvorio vertikalan talas koji bi rezonirao sa jonosferom, i tako, sa vrlo malim gubicima "upumpavao elektricnu energiju", dokle god bi imao neki drugi toranj da istu ispumpava iz jonosfere.
http://en.wikipedia.org/wiki/Wardenclyffe_Tower
To je teorijski mislim moguce izvesti, ali je prakticno nemoguce zbog teznje ljudi da naplate energiju, a ovako ne moze bas kontrolisati ko je trosi.

aj dalje...

Haarp nema veze sa ovim, ali, primetili su ljudi da kad zvizne neka solarna oluja ovu jonosferu, moze joj poremetiti strukturu, tako da umesto da odbija radio talase, na kojima se zasnivala stara radio komunikacija oko zemlje, uzme pa pocne da ih propusta. Samim tim, radio Amerika se ne moze cuti u beogradu.

HAARP projekat je jedan veliki predajnik (mora da bude veliki, kako bi mogao da salje talase i velikih talasnih duzina-niske frekvencije), koji nekako pokusava da usmeri te talase na gore prema jonosferi, i da detektuje kako su se odbili, ili kako je jonosfera reagovala ili statijaznam, a sve da bi se doslo do nekakavog zakljucka kako da se naprave sistemi koji bi bili malo sigurniji u slucaju solarnih eksplozija, ili bar predvidelo koja ce eksplozija sjebati sistem komunikacija, kako bi se pripremili ili stagaznam.
http://en.wikipedia.org/wiki/Geomagnetic_storm

Na zalost, ovako se ne moze uticati na mozak ljudi koji veruju da moze (zato sto isti taj mozak i nemaju), kao sto ne moze ni da se utice na klimu, posto je efekat kao kad bi duvanjem u antenu na televizoru probao da pokvaris sliku (samo obrnuto).

Jos da dodam, kod nas je postavljen PRIJEMNIK. Pasivna zica koja PRIMA talase. Jebena antena, koja ne salje talase. Efekat toga na vas mozak je kao efekat koji ja sada proizvodim da promenim ukus toga sto sad jedete ili pijete, tako sto slusam kako prolazi autobus.

Ko god veruje u ovo, ne mora da se brine, nema on mozga da bi mogo bilo ko da ga cacka tu :)

pre 39 minuta

Ма како да не, зајеби ти те приче, сви знамо да си страни плаћеник који само лаже овај народ, оћеш да сакријеш истину.

SKeptik sam po tom pitanju da se trose toliki resursi i energija , i da u najboljem slucaju saznamo kad ce nam otkazati sistemi.
Zar nije bolje taj novac i vreme uloziti u reicmo pronalazenje novih nacina komunikacije koji nece zavisiti od milosti i nemilosti solarnih oluja?

aaaaa jebote :)
pa kako ces u tri lepe da saznas kako da pronadjes novi nacin komunikacije koji ne zavisi od milosti i nemilosti, ako pojma nemas kakva je milost i nemilost tih oluja

To isto ko da 20 godina zivota posvetis resavanju formule koja ce ti reci kad ces da umres.
I na kraju resis, al jebiga,nemas vremena da bilo sta promenis.

A slanje talasa zamisljam ovako. Posaljes neki kurac na ivicu jonosfere. Uperis talas u njega, i on ti kaze koliko je putovao i sta ti ja znam jos. Ako mi emitujemo sa zemlje, i cekamo rezultat na zemlji to znaci da se odbija od nesto gore. A ako se odbija od nesto gore,sta onda koji kurac vise istrazuju kad su uspeli?

trol si :)
kazi da si trol. nadam se da si trol. nema sanse da nisi.

L@ki, jesi li se preselio u Barajevo, pa ti frka?

mora da odgovorim iako si ocigledni trol

Uperis talas u njega, i on ti kaze koliko je putovao i sta ti ja znam jos.

ko ti kaze? talas?
ako talas, kako ti kaze? jel sapne il se prodere, il posalje imejl?

Nisam trol. Samo se ne razumem bas u to oko talasa pa zato ispadam budala jer numem da strucno formulisem ono sto ocu da kazem.
U svakom slucaju, zahvaljujuci tvojim odgovorima promenio sam misljenje. jes da necu mocu da objasnim ovako nekome ,al poslacu mu link pa nek se edukuje.
Fala na kvalitetnoj pisaniji, od danas sam bogatiji za jos jedno saznanje.

I na kraju da te pitam, sta je sa 500 000 000 neprijavljenih kineza?:)

I na kraju da te pitam, sta je sa 500 000 000 neprijavljenih kineza?:)

pojma nemam, al sam se pitao neko vreme otkud onoliko kineza, a nigde kineskog groblja. posto valjda i oni umiru.

najzad sam se setio odgovora skoro. kremiraju ih. ili ih jedu. u svakom slucaju zavrse u pecnici negde a ne na groblju

ko ti kaze? talas?
ako talas, kako ti kaze? jel sapne il se prodere, il posalje imejl?

Ma za ovo sam mislio vako.

Masina A salje talas uperen u masinu B koja se nalazi na ivici jonosfere.
Nakon sto talas stigne od A do B, masina B ti govori koliko je talas putovao, i sta sve vec treba. Ko GPS valjda.
Al nebitno, skapirao sam.

u masinu B koja se nalazi na ivici jonosfere.

Aha, da.

masinu B koja se nalazi na ivici jonosfere.

ne moze. visoko mnogo.
masina A salje talas, koji se odbije od jonosfere. Masina B ga pokupi na zemlji, u barajevu npr. :)
na osnovu toga koliko se vratilo, kakvo se vratilo itd, moze dosta toga da se zakljuci.

recimo odbijes jedan kad je sve normalno, a jedan kad je sunce aktivnije, pa gledas koliko se razlikuju kako se razlikuju itd.

Kifla i šećer
u masinu B koja se nalazi na ivici jonosfere.

Aha, da.

Pa pise da se jonosfera prostire od 85km do 600km od zemlje. Znaci postavis u taj region masine B, i cica mica i gotova prica.

EDIT: Kako bre visoko, pa na koliko lete sateliti? Poslali smo masinu na Mars a ne mozemo da je posaljemo u jonosferu da bleji?

recimo odbijes jedan kad je sve normalno, a jedan kad je sunce aktivnije, pa gledas koliko se razlikuju kako se razlikuju itd.

Pa vako nesto sam i ja zamisljao.

Kelt 100%
Laki 80%
natnat, ne verujem
Gizmundo nije
Ja, spavala sam za tastaturom.

HAARP je finta glavom. Pitajte bilo koje levo ili desno krilo kako se bek baca u pogrešnu stranu i sve će vam biti jasno. Upumpaš sto milijardi dolara u projekat koji skoro niko ne vidi, a onaj ko vidi ili nema pravo glasa ili ne razume o čemu se radi. Posle lepo uzmeš 90 od tih sto milijardi i napraviš vikendicu na Rudniku jer je opšte poznato da će posle smaka sveta opstati samo Šumadija.

Milošević je odbio postavljanje HAARP antena u Srbiji i zato je Srbija bombardovana. UA DEMOKRATIJA!

Jeste, ovo je jedino logicno objasnjenje zasto i mi inzinjeri nekada pojebemo nesto. Nismo ni sami svesni toga da smo ovako efikasni.