Prijava

torazulu
Ma bre ja dao, nisam u zivotu uzeo pare na zajam, nisam lepo napisao...

Nisi ti glup, ti si idiot. Izvini, brate, al' de ćeš pozajmljivati na ovu skupoću? xD

...I to jos zenskoj osobi koja nije vredna naplate u naturi, a zene ne bijem, tako da se slazem sa dijagnozom... Mogo sam ih isto bacim u bunar.
Al nema veze, da smo zivi zdravi, bice para jebes pare, buhuauauaha mojeeee paaaaaaare!!!

Odgovor na ovo pitanje leži u daleko dubljim razlozima od onih koje mi pokušavamo da iskopamo. Već sam naslov ove teme donosi jednu indoktriniranu predrasudu, verujem, tu sasvim nenamerno i podsvesno unetu, tako da je teško govoriti o ovome kada je već određen pravac koji eventualni odgovori trebaju da slede. Jevreji su narod kao i svaki drugi, ima dobrih, ima loših ljudi. Sudbina je tako htela da pođu jednim putem za koji se ne bi opredelio baš svaki narod a razlog za to leži u činjenici da oni sami veruju da su THE CHOSEN ONES, i to po svaku cenu. Ja, lično, poznajem mnogo Jevreja, sa nekima sam prijatelj, sa nekima samo u poslovnim odnosima ali ni jednog od njih ne mrzim. Nisu mi učinili ništa nažao. Ovde u Nemačkoj ih, razumljivo, ima kol'ko oćeš. Neki su na pozicijama, a neki čiste kavez sa Pandom u Zoološkom Vrtu. Kada bi svaki čovek individualno razmislio o tome i ne dozvolio da mu neko natura svoje mišljenje, mnoge stvari na ovom svetu bi bile drugačije. No, kasno je za to, čini mi se...

Jevreji su narod kao i svaki drugi

Pa nisu baš. Samo nad njima su se sprovodili dobro planirani genocidi, samo prema njima skoro svi svetski narodi imaju neki procenat stanovništva koji ih baš ne obožava...da se tako blago izrazim.

Onda ta fora sa rasizmom. Kako je postalo "in" da rasista mora da mrzi Jevreje koji su isto beli, da ga jebeš?
Kako to da su Jevreji druge rase, a izgledaju isto ko i Mađari, npr? Nisu crni, nisu žuti, nisu ni braon...a nisu ni nešto napola, znači nisu ni Arapi, a ni Cigani.

Kako su onda druge rase?

Неко је малопре линковао ка "Шиндлеровој листи"... Ово је у "тривиа" чланку:

In reality it was not Itzhak Stern who helped Oskar Schindler put the list together, but Marcel Goldberg. Many survivors who speak of Goldberg do so with disdain, as he was unscrupulous in deciding who ended up on the list, reportedly accepting bribes from some Survivors, taking names off the list to add theirs instead.

Када неко каже да су добри трговци и банкари, то ми је потпуно исто као да каже да је Дачић мудар политичар или да је Шарић успешан трговац дрогом.
Јевреје не мрзим, не познајем ниједног. Друго је то што ми смета кад на православној свадби чујем трубаче како свирају Хава Нагила, али то су већ наша посла.

Друго је то што ми смета кад на православној свадби чујем трубаче како свирају Хава Нагила, али то су већ наша посла.

Prijatelju, venčanje je pravoslavno, a svadba je već fri stajla.

ima crnih jevreja. to su oni ciji su preci i oni odrasli u palestini.

Prijatelju, venčanje je pravoslavno, a svadba je već fri stajla.

Прошле године сам био на венчању, ту ствар су свирали у црквеној порти. Не кажем, песма је евергрин, али што је много - много је.

Па јебига, и Исус је био Јевреј, неће му сметати.

Mene stereotipni američki filmovi naučili da mrzim židove iako nemam dodirnih tačaka s njima.

Jevreji su narod kao i svaki drugi
Pa nisu baš. Samo nad njima su se sprovodili dobro planirani genocidi, samo prema njima skoro svi svetski narodi imaju neki procenat stanovništva koji ih baš ne obožava...da se tako blago izrazim.

Onda ta fora sa rasizmom. Kako je postalo "in" da rasista mora da mrzi Jevreje koji su isto beli, da ga jebeš?
Kako to da su Jevreji druge rase, a izgledaju isto ko i Mađari, npr? Nisu crni, nisu žuti, nisu ni braon...a nisu ni nešto napola, znači nisu ni Arapi, a ni Cigani.

Kako su onda druge rase?

Jesa is a state of mind...;)
Ja sam hteo da kazem da mozes opusteno da se podovatas sa jevrejkom, naocigled ostalih jevreja i da niko nece da upali sirene za vazdusnu opasnost, isto ko sto se mozes napijes sa jevrejinom, malom broju njih je to sto su Jese Big Deal, nemaju nekih ogranicenja. A to kako se postaje Jesa ima opisano u ovoj knjizi sto navedosmo, Dr.Mr. Krasnosibirsk kaze da je njima bitna ZENSKA linija, tj. ako te je rodila Jevrejka ti si njihov, i zato vole i hoce da udaju svoje zene za druge narode.

Pa i Srbe skoro svuda mrzi jedan procenat naroda odredjene drzave, bili su zrtve vise genocida... Propaganda, i ono, sto svi kazu, nije istina...

Zašto Jevreje mrze to smo već manje-više ustanovili, vjerovatno se radi o nekoj kombinaciji pomenutih faktora u raznim količinama (kako kod kog mrzioca) - dakle zelenašenje, izdvojenost, "izabrani narod", zavist na uspijehu, povezivanje sa razapinjanjem Isusa, itd.

Ja se lično slažem sa Warnerom von Latinsche kada kaže da bi svi hrišćani trebali imati određeno poštovanje prema Jevrejima, jer i hrišćanska vjera proizašla iz Judaizma.

Inače, ne mrzim Jevreje, poštujem ih kao narod, smatram ih inteligentnima i žilavima. Nisam ni neki njihov pretjerani ljubitelj, ali poštujem ih ako ništa drugo iz dva razloga:
1. iz njihove vjere su proistekle i hrišćanstvo i islam, trenutno dvije najdominantnije monoteističke religije
2. zbog ogromnog broja velikih naučnika, pisaca, uopšte intelektualaca i uticajnih ljudi Jevrejskog porijekla.

Pa i Srbe skoro svuda mrzi jedan procenat naroda odredjene drzave, bili su zrtve vise genocida

pam pa pa pa pam pam pam pa pa pa pam pam

Alkaloid

Baš me interesuje koliko učesnika diskusije poznaje uživo nekog Jevreja i koliko su uopšte na bilo koji način bili u dodiru sa njima.

pa eno ja na drugoj strani napisala, cirka troje, svo troje degeni... znam da ne mogu o čitavom narodu da sudim na osnovu to troje, ali eto, to je moje lično iskustvo. isto kao što sam upoznala gomilu indusa, radila sa njima, pa mogu da kažem da su većinom (kažem većinom, NE SVI) pomalo retardirani...

1) Јевреји су радан народ, чему год да се посвете они се посвећују са циљем да успеју у том послу, били уметник, научник или просто зеленаш... Сви остали им због тога завиде ,а они се никад не опуштају у свом послу, тако да кад удари криза они су лепо обезбеђени од зиме..

2) Они су 2000 година били увек мањина, али су се увек држали скупа без обзира на околности, па су заједничким снагама и везама доспевали до врха, проблем је што чим би настао хаос они би први страдали јер су били мањина...

ima crnih jevreja. to su oni ciji su preci i oni odrasli u palestini.

Šta im je to trebalo, kao da im već nije dovoljno to što su crni...

Pa nisu baš. Samo nad njima su se sprovodili dobro planirani genocidi, samo prema njima skoro svi svetski narodi imaju neki procenat stanovništva koji ih baš ne obožava...da se tako blago izrazim.

Није само над њима. Сваки геноцид је планиран, и до сада је, према дефиницији геноцида (предугачка да бих је цитирао, ал има да се нађе), било много геноцида, него су они били довољно способни да геноцид над њима поставе као мерило свега (и на томе им свака част). На сваком кутку планете се дешавао неки геноцид, на сваком кутку планете постоји мржња према некоме, нису они изузетак, али су били довољно паметни и способни да мржњу према њима и геноцид према њима ставе у први план.

Прочитао сам свега пар постова са почетка и пар постова с краја и имам неки утисак да се иста прича врти већ неколико пута на ових 7 страна. Укључио бих се у дискусију, ал све је мање-више већ речено.

ja nisam pre imao nikakvo mišljenje o njima, mada nemam ni sad...Imo sam priliku da upoznam jedno desetak jevreja, sve je tačno...svi ti stereotipi. Ljudi pa ja svojim očima nisam mogao da verujem...da devojka iseče nožem limenku piva onako pri dnu da popije sve što je ostalo u limenci i tek je onda baci.
Koliko oni štede, al ne u smislu da na primer odvoje deo plate na stranu nego mislim na to kako na svaki cent gledaju. Od tih deset koje sam upoznao najviše sam vremena provodio u društvu jedne devojke i delimično njenog dečka. Posle jedno 3-4 dana baš je jako počelo da mi smeta to sitničarsko ponašanje....Baš kod te devojke sam bio u stanu spavao nekih desetak dana i nema šanse da slučajno može da se desi da je upaljeno svetlo u prostoriji u kojoj se ne nalazi ili da se greje bilo šta osim sobe gde se nalazi. Ne daj bože da je tv uključen ako se ne gleda nešto konkretno.
U radnji se čeka kusur bukvalno do poslednjeg centa. A pritom ista ta devojka zarađuje u proseku oko 3 do 4 hiljade evra mesečno...al u životu njenom se nije desilo da obrne neku turu. Ako se desi i da pozajmi evro-dva bez po blama će da traži i podseća da treba da se vrati.
E sad, sve je to super, treba da se ceni svoj novac, problem je što su bar ovo dvoje koje sam upoznao malo bolje izuzetno veliki grbavci...kad odeš na kafu sa njima obavezno su ili zaboravili novčanik, ili nemaju sitno ili im se razmagnetisala kartica. Kad god mogu da uzmu oni će da uzmu.
Može biti da su samo njih dvoje takvi, al svi koji se druže sa njima kažu da su upravo takvi....a ovde u srbiji ne poznajem nijednog jevreja tako da ne znam dal imaju zmije u dzepovima i to.

e da, još jedna scena sa tom devojkom koja mi se baš zabola u sećanju. Naručujemo mi u meku da jedemo i naručuje ona pomfrit i ova devojka joj naspe u onaj kartončić, a ona mrtva hladna ga vrati i kaže joj ''naspi mi još do vrha, ja sam platila veliki pomfrit tako da hoću da bude lepo popunjen a ne da ima još prostora''. Bez po blama, kad daje svoje pare onda traži, a sledeći put kad ''je zaboravila novčanik'' onda joj nije smetao polu prazan kartončić.