Prijava

Како сам знао да ће тема да оде у смеру Џинџич издајник или Зоран спаситељ.

Kurd, jebem li ga. Ali lepo razmišljaš :D

Komunizam je dosta uticao na Srpski mentalitet. Prvo, glava ti ne treba. Ima ko će da misli za tebe, tvoje je da radiš i da ćutiš i da veličaš ćopavca i sve će da bidne oke. Drugo, korupcija je ukorenjena u srpsko društvo ponajviše zbog komunizma i njihovih malverzacija.

Posle 2000'te stvorilo se opšte mišljenje da je sramota raditi, baviti se nekim fizičkim poslom, da smo se rešili komunizma na taj način. Sad svi treba da ispijamo kafice i uživamo a država će d'uradi nešto. Oće kurac, zato smo tako i nezadovoljni sobom. Prvi stepen razvoja svake demokratske države je visok stepen korupcije, koji nestaje odabirom pravih ljudi na pravim mestima koji imaju KOHONES da se bore sa njom.

Inače, uvek smo bili opčinjenim Vodjom kao što kaže Radoje Domanović, koji će nas izvesti na pravi put i čim ne dodje neko savršen (a nikad neće doći) ili neko ko ne može da nas bije (ove nove vlasti) odma nam ne valja. Evo u Srpskoj se jasno vidi koliko se narod boji Dodika, jer ko će da vodi državu ako on ode. Jes da je govedo al mi boljeg nemamo, lafo demokratija. Tako i u Srbiji, Šešelj, Sloba i ostali..

Polazna tačka u razvijanju hipoteze: Trebalo nam je 400 godina da se pobunimo protiv Turaka.

Ti si bežao sa časova istorije?

EDIT: @perinho

A imaš i odličnog političara na avataru, koji te đavo spopada da hvališ Đinđulu nemam pojma. Nego, šta je sa pola miliona neprijavljenih Kineza?

sunshine, slažem se.
I ne, ovde nije reč o Đinđiću. Reč je o tome zašto Srbi, kada ih neko tovari u rč, samo se nasmeju i dodaju vazelin

Kurd, jebem li ga. Ali lepo razmišljaš :D

Nekada se u nedemokratko vreme(ono kad smo bili SFRJ i imali šta da jedemo), u SDB-u radila provera ljudi koji se kandiduju na funkcionerske pozicije.

Ljudi koji su bili u stranim predstavništima nikada nisu dolazili na takva mesta zbog toga što je postojala opasnost da su bili vrbovani od neke strane službe
za to vreme dok su bili u inostranstvu. Naravno, tu se mislilo na naše firme, banke i sl, a ne na ambasade.

Milošević beše direktor banke u Njujorku koliko se sećam..?

Ај да ми неко објасни добре и лоше Ђиђнићеве стране, дакле шта је добро било, шта лоше, јербо ми ту неке ствари нису јасне...

Дрогирана Веверица

Нисмо ми пичке, само смо уморни.

+1

Kurd

Mislim da smo mi malo debilan narod. Ozbiljno.

i ovo +1

što se tiče turaka, nismo mi 400 godina ćutali, nego je otomansko carstvo bilo kanda malko golemo i snažno, pa nismo baš mogli tek tako da ih skenjamo, a nije bilo nuklearki u to vreme... po toj logici moš pljuvati škote, velašne i irce što su dozvolili da ih englezi jebu....

Reč je o tome zašto Srbi, kada ih neko tovari u rč, samo se nasmeju i dodaju vazelin

vidiš iskustvo kako poduči čoveka, što da boli ako ne mora...

дакле шта је добро било, шта лоше

Dobro je bilo što su ga Nemci voleli, a nije bilo dobro što je on voleo Nemce.

Da je Đinđić uradio što je hteo, srpske opštine bi živele pod okriljem Srbije, srpski manastiri bi bili pod okriljem UNESCA, a srpske manjine u ostatku Kosova bi bile koliko-toliko sigurnije nego danas.
U ovom trenutku, Kosovo je država, srpski manastiri se lome i ruše, na Srbe se bacaju bombe, a mi i dalje vičemo "Kosovo je Srbija"

Da su meni muda ispod miške šta misliš koliki bi mi kurac bio?

Mislim da smo mi malo debilan narod. Ozbiljno.

Juče sam čitala neki tekst o tome kako su Poljaci, žrtve gvozdene zavese, raseljivani, ubijani, kao i da su sami ubijali, poljski katolici su nazivani nacističkim svinjama, pa su uprkos tome uspeli da budu normalni, a Srbi ne. Razlog je u našem hroničnom doživljavanju sebe jadnima, mi to volimo, osećamo se tako važno jer smo žrtve. Žrtva stalno misli o svojim povredama i gleda da se osveti krvniku, žrtva ne ume da napreduje, ispravlja svoje greške, žrtva nije dobra za svoju decu.
Ovaj deo mi je posebno bio zanimljiv: "Jer što je i mogao učiniti jedan poljski liječnik, u Lavovu, u Sovjetskom savezu, nego se ubiti, nakon što mu je obitelj završila s druge strane željezne zavjese? To je, valjda, jednako normalno kao što je normalno biti likvidiran kao Armenac u Turskoj dvadesetih godina, kao Židov u Njemačkoj tridesetih, kao Srbin na Kozari četrdesetih, kao Nijemac u Vojvodini godinu ili dvije kasnije, kao Bošnjak u Srebrenici, kao Hrvat u Vukovaru, kao Sarajlija srpskoga imena i prezimena na Kazanima... Razlika je samo u tome, važna razlika, što Poljacima raseljenim iz Lavova nije bilo dato da poslije žive od svojih funeralnih sentimenata. Nije im bilo dato da viktimiziraju svoju ličnu, porodičnu i nacionalnu sudbinu. Poljak je stekao pravo da se svega sjeća, ali ne i pravo da bude žrtva."

Znači, debili, jer smo žrtve. Pardon, pičke.

Па по ономе што сам ја чуо из његових интервјуа (на које док је био жив нисам обраћао пажњу), питање је да ли би било независног Косова уопште. С обзиром да је навео тачно све шта се и како дешавало после. Е сад, колико би га болео курац да нешто решава не знам... Нити ме занима, мртав је, зар не? олол

što se tiče turaka, nismo mi 400 godina ćutali, nego je otomansko carstvo bilo kanda malko golemo i snažno, pa nismo baš mogli tek tako da ih skenjamo, a nije bilo nuklearki u to vreme... po toj logici moš pljuvati škote, velašne i irce što su dozvolili da ih englezi jebu....

Srbija je pala u 15. veku. Jedan deo 17. i ceo 18. vek Srbi su se borili protiv Turaka u sklopu austrijsko-turskih ratova, kao glavnina austrijskih vojnih snaga.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ottoman%E2%80%93Habsburg_wars#Thirteen_Years.27_War_1593.E2.80.931606

Контам да су се Срби још и опаметили, јер ове протесте које сад праве ови несрећници по ЕУ, Срби су правили још у време Милошевића. У међувремену су сконтали да рушењем својих градова зарад довођења неког на власт не решаваш ништа. То тек ови што данас протестују треба да сконтају. Срећно им било да то сконтају раније и на мање болан начин него ми.

Што се тиче тога ШТА треба урадити, рецепт је врло прост: промени пар закона, стрпај у бајбок сто људи, отвори границе за робу коју не производиш у потпуности да разбијеш монополе, и да виш како би кренуло на боље. Што се тиче тога КО то треба дуради, то питајте неког другог, од мене и оволко доста.

Што се тиче ове приче око Ђинђића, манте се ћорава посла...

Дрогирана Веверица
Нисмо ми пичке, само смо уморни.

+ 15451

A što se Đinđića tiče, ja mislim da je još rano govoriti da li je on bio dobar ili loš za Srbiju. Nisam neki ljubitelj dela i lika, ali me užasno nerviraju oni koji ga dižu u zvezde.

Uvek ga povežem sa onim stradanjem vojnika u kamionu kod bolnice na dedinju...

Pa ovo što se sad radi je samo realizacija njegove politike. Normalno, drugačije nije ni moglo biti jer je ta politika započela još u Titovo vreme i nastavila sa Slobom i ostalim proevropskim liderima savremenog kova. To ne menja činjenicu da je žena nekog političara najbogatija osoba u Srbiji.

Јеботе, ал сте се примили на Џинџича, невера. :Д