Prijava

Zabranit čestitanje a uves plaćanje piva mene.

sa koje strane kuće ti je prozor kupatila da ti ubačim nekoliko limenki?

Ne znam, Riho. Deluješ kao neko koga pogađaju odabrane definicije, obzirom kako ih dočekaš na nož.

I ti i drugi koji to pišu očigledno ne žele da vide kada ostavim pozitivan komentar. Normalno je da ću na ove defke koje ste odabirali po nekom, najblaže rečeno, čudnom sistemu ocijeniti kao loše. Nemoj da se pretvaramo da nije bilo loših definicija na naslovnoj.

Ako vec kajzen ima taj jak i neobjasnjiv bol u preponama sto se tice sajta, zasto svi ostali ne mogu da uzgoje taj isti jak i neobjasnjiv bol u preponama kada su drugi autori i njihove navike u pitanju?

Pošto je moj post donekle ostao nedorečen, želeo bih pojasniti šta sam hteo reći... Pre svega, možda to i nije toliko loše - podsticati dobre autore s normalnim ponašanjem, čak naprotiv, ali sam dao jedan banalan primer kako takvo ponašanje dovodi do, barem po meni, paradoksa. Ima još takvih primera, ali eto.. neko je morao biti odabran. Verujem da svako ceni minimum kakve-takve kulture i ne krije se iza činjenice da stoji iza monitora i da ima malu odgovornost za svoje ponašanje. Postoje ovde odlični autori s primernim ponašanjem, tipa: Kurajber, Agilni, Luks, Sharp, Nesss, Mile i još neki, neke sam i upoznao i sve najbolje mogu o njima reći; ali, opet, glupo je i stvarati neku lažnu sliku kako je ovo forum Srpske pravoslavne crkve i da se 90% ljudi gadi na eksplicitan rečnik u definicijama, jer ovo mora donekle ostati "underground" sajt. Naravno, mnogi pokušavaju samom frazom "kurcem u pičku" dobiti na glasovima, ali takvi uglavnom ne prolaze. Elem, verujem da sam jasniji sad...

:*

Sve što kaže ovaj čovek kanibalskog izgleda je istina +++
x puta sam video pozitivne komentare od njega... jedan od retkih, koji nosi etiketu HEJTER a nije, jednostavno svoj minus obrazloži i da mišljenje

@Riha Disident
Pičko jedna, mene ne zoveš u BL na zezanje!!!

Što se RD tiče, čovek je genijalac, treba onoliko defki smisliti...
Slažem se da su mu par zadnjih defki bezveze ali svakome može da se desi da okači nešto klfjsigsrgdjkbgvjd
Kad god sam ga video da mi ostavlja pozitivan komentar motivisalo me je da i dalje pišem... lepo je čuti pohvalu od autora koji je No.1!
Dogi car!!!

Ne zovem na zezanje nego na pivo, džok i ozbiljnu priču lolo
Dođite svi, eo ni cimeri se ne bune.

I ti i drugi koji to pišu očigledno ne žele da vide kada ostavim pozitivan komentar.

Ti pohvaljuješ nešto isto kao što i ocenjuješ - retko.

Normalno je da ću na ove defke koje ste odabirali po nekom, najblaže rečeno, čudnom sistemu ocijeniti kao loše.

Taj "čudan sistem" se zove "subjektivna procena" i veoma je slično tvojoj proceni da li je nešto dobro.

Nemoj da se pretvaramo da nije bilo loših definicija na naslovnoj.

Nemojmo se pretvarati da je mnogo toga predloženog, a kasnije i odabranog završilo na naslovnoj samo zato što je to neko predložio.

Ali, i dalje stoji da te definicje sa naslovne mnogo pogađaju. Pa, ti kada bi čitao malo više, bacio bi bombu na server kada bi pročitao sve ono što je pisano i obrisano brzom brzinom.

Taj "čudan sistem" se zove "subjektivna procena" i veoma je slično tvojoj proceni da li je nešto dobro.

U tom vašem čudnom sistemu trebalo bi da postoji više objektivnosti. Niste postavljeni da se služite subjektivnim procjenama za razliku od mene kojem to pravo niko ne može osporiti.

Nemojmo se pretvarati da je mnogo toga predloženog, a kasnije i odabranog završilo na naslovnoj samo zato što je to neko predložio.

Nemojmo se ni pretvarati da su neke stvari bile odabirane zbog nekih prijateljskih veza.

Ali, i dalje stoji da te definicje sa naslovne mnogo pogađaju.

Na osnovu čega si donio taj zaključak? Na osnovu toga što sam pisao komentare da na naslovnoj trebaju biti bolje definicije? Zar to nije normalno razmišljanje svakog autora koji želi da se Vukajlija što bolje razvija ili sam pogrešno shvatio.

U tom vašem čudnom sistemu trebalo bi da postoji više objektivnosti. Niste postavljeni da se služite subjektivnim procjenama za razliku od mene kojem to pravo niko ne može osporiti.

Ahahaha. Da, jesmo. Evo, na primer ovde se može naći deo odgovora. "Procena moderatora" je "subjektivna procena" moderatora. Ne znam samo kako dolaziš do tih zaključaka zašto je i ko postavljen?

Nemoj mo se ni pretvarati da su neke stvari bile odabirane zbog nekih prijateljskih veza.

Boli me racku ko je kada, kome i iz kojih razloga nešto odabirao, ja mogu za sebe da govorim da sam uvek odabirao ono što za šta procenio da treba odabrati, bilo zato što su se te definicjije svidele meni ili su to definicije koje su mi drugi linkovali i za koje sam procenio da treba da se nađu na naslovnoj.

Na osnovu čega si donio taj zaključak?

Zato što način na koji ti pišeš, i ti sami komentari se u najvećem broju slučajeva nalaze na definicijama sa naslovne. Kada odem u deo sa komentarima i kada vidim da ti nešto kritikuješ, u barem 90 posto slučajeva vidim da je to defka sa naslovne. Eto kako sam doneo zaključak.

Na osnovu toga što sam pisao komentare da na naslovnoj trebaju biti bolje definicije? Zar to nije normalno razmišljanje svakog autora koji želi da se Vukajlija što bolje razvija ili samo pogrešno shvatio.

E, vidiš, ovde dolazimo do onog subjektivnog stava. Tvoj subjektivni stav je da definicije treba da budu bulje. Stav nekog drugog je da su te definicije dobre. Stav nekog trećeg je da ima dobrih defki na naslovnoj, a da isto tako ima defki koje jesu dobre, ali da se nisu morali naći na naslovnoj, mada to i nije strašno.

Ti i tebi slični morate da shvatite da se na naslovnoj nalaze definicije koje tamo postavljaju ljudi različitih pogleda, koji imaju drugačije standarde za to šta je uber-dobro (ili baš kul) za njih i što bi moglo da krasi naslovnicu.

Treba shvatiti da ono što je dobro za tebe, nije dobro za druge i obrnuto. Ja sam mogu da kažem da od trenutka kada je naslovna uvedena, da sam možda samo za par defki izrazio neslaganje i to ako su baš, baš, baš bile (po mojoj subjektivnoj proceni) daleko od kvaliteta za naslovnu. Pa, opet je gomila njih imala drugačiji pogled.

I sada se ne slažem sa svime što se na naslovnoj nađe, kao što se i drugima iz mod tima ne svidi baš sve što sam odabrao. Ipak, i oni i ja, a i mnogi drugi autori pride, znamo da se ta neka definicija ili definicije sviđaju nekom trećem.

Čisto da znaš, za ubuduće, kada moram da se pozivam na to: ja sam ovde na saju veoma dugo, pročitao sam i ocenio gomile defki, tako da ja mogu da budem subjektivan kao i svako drugi ovde na ovom sajtu i zato ja, kad već imam tu mogućnost, mogu da stavim nešto u odabrane definicije. Baš zato što sam ja ispoštovao toliki broj autora i ocenio toliki broj definicija i jesam na ovoj funkciji. Niti sam ja bolji od tebe, niti si ti bolji od mene, ali ne možeš da se napraviš pametan i da pričaš kako ja ne mogu biti subjektivan prilikom izbora nečega za naslovnu.

Хаха, је л' неко после направио реакцију са оним Фациним гифом?

Ahahaha. Da, jesmo. Evo, na primer ovde se može naći deo odgovora. "Procena moderatora" je "subjektivna procena" moderatora. Ne znam samo kako dolaziš do tih zaključaka zašto je i ko postavljen?

Hoćeš da kažeš da ako se nekom od ondulatora digne kurac, da se tako duhovito izrazim, može izabrati neki šljam od defke čisto jer se njemu sviđa. Ovaj link što si ostavio se odnosi na brisanje definicija koje su loše i za taj segment vašeg rada nisam ni imao primjedbi.

Boli me racku ko je kada, kome i iz kojih razloga nešto odabirao

Jesam li ja i u jednom trenutku napisao da tebe krivim za odabiranje nekih defki. Govorim generalno, al' iskreno to je stav svakog moderatora - boli me kurac šta neko drugi odabire. Kajzena boli kurac, vas boli kurac... majka mu stara ima li neko da mu je stalo za dobrobit sajta.

Zato što način na koji ti pišeš, i ti sami komentari se u najvećem broju slučajeva nalaze na definicijama sa naslovne. Kada odem u deo sa komentarima i kada vidim da ti nešto kritikuješ, u barem 90 posto slučajeva vidim da je to defka sa naslovne. Eto kako sam doneo zaključak.

Aj pogledaj bolje i ovaj profil i komentare a pogedaj i dupli profil jer imaš mogućnost. Možda promijeniš mišljenje. Mada stojim pri svome da se definicija kojoj zamjeraš nešto napišeš to u komentaru. Mada to nije ni bitno.

ne možeš da se napraviš pametan i da pričaš kako ja ne mogu biti subjektivan prilikom izbora nečega za naslovnu.

EDIT: Pogrešno sam shvatio dio. Budi subjektivan ako misliš da na svojoj funkciji imaš to pravo... očigledno ne mogu ni zabraniti, ni ubijediti ni bilo šta slično.

Aj da ne pravimo spem. Odgovori ako imaš još nešto dodati i ja ću se pokušati suzdržati komentara vezanih za ovu tematiku.
Živ bio. Dođi i ti u BL na pivo i džok lolo

Hoćeš da kažeš da ako se nekom ondulatora digne kurac, da se tako duhovito izrazim, može izabrati neki šljam od defke čisto jer se njemu sviđa.

Uslovno rečeno - da. Na primer, "mali ker" i "plee" su bili na naslovnoj prošlog prvog aprila. Ljudi su šiznuli brzom brzinom, umesto da stanu i razmisle i da dođu do zaključka da je ipak prvi april svetski dan šale i da iščiliraju.

Hoću da kažem da ja mogu da odaberem šta god hoću za šta procenim da je za naslovnu. Prosto je.

Kajzena boli kurac, vas boli kurac... majka mu stara ima li neko da mu je stalo za dobrobit sajta.

Kaizena ne boli kurac, samo čovek nema više tog elana (a, tek vremena) da sređuje sajt. I nije mali broj defki koji je sklonio jer je njegov stav da "penetriranje kurcem u pičku" nije za naslovnu. Ovo "boli me racku" se odnosi na to da me ne zanima ako je to neko nekada radio - ja to niti sam radio, niti radim, niti ću raditi. Bitno mi je ono što ja radim. Ako stavim polu-plagijat, ja ću ga i skloniti kada ukažu na to, a isto tako ću ja skloniti drugi polu-plagijat ako neko priloži linkove. Meni je za dobrobit ovog sajta sigurno stalo mnogo više nego mnogima drugima.

Aj pogledaj bolje i ovaj profil i komentare a pogedaj i dupli profil jer imaš mogućnost. Možda promijeniš mišljenje.

Neka hvala - gledao sam dovoljno i nimalo mi se ne sviđaju ni original, a ni dupli (dupli pogotovo).

Mada stojim pri svome da se definicija kojoj zamjeraš nešto napišeš to u komentaru. Mada to nije ni bitno.

Ti zameraš to što su te neke defke na naslovnoj. To ja tako vidim i to tako deluje.

Nemoj da mi stavljaš riječi u komentar. Nisam rekao da nisi objektivan nego da trebate biti još objektivniji, mada nisam tebe konkretno ni pominjao već sam govorio generalno o vama ''gore''.

Nisam ti ja ništa stavljao u usta, već sam odgovorio na ovo:

Niste postavljeni da se služite subjektivnim procjenama za razliku od mene kojem to pravo niko ne može osporiti.

Mi JESMO postavljeni da se služimo subjetivnim procenama, nama je posao da se služimo baš tim subjektivnim procenama, a da smo zaista, zaista, zaista objektivni, gomila autora bi bila banovana trajno, zajedno sa njihovim duplim nalozima.

Na naslovnoj čestitam obično novim perspektivnim autorima i autorima koje pratim. Mislim da mogu da prepoznam kvalitetnog novog autora i bude mi drago kad mu DOBRA definicija završi na naslovu, a što se pratnje tiče, njima čestitam isključivo zbog kvaliteta defke jer kod mene u pratnju ne može svako. Nisam nešto pretjerano visoko rangiran ali sasvim dovoljno da ne moram nikome da se upucavam, pa to i ne radim iz tih pobuda.

Da se ne stekne pogrešan utisak, nisam nešto puno čestitao na naslovnoj, ali ću to i u budućnosti raditi KAD GOD MI SE ĆEFNE.

Haug!

Tresla se gora, rodio se miš...
Mada mi sada pade ideja na pamet da pored odabrane stvari (ili u slučaju banovanja) da pored stoji nik moderatora koji je odgovoran za taj akt. Smanjilo bi kolektivnu odgovornost a i samim time povećala bi se mogućnost da pojedinac odgovara za svoj rad pred masom.
Al' o tome drugi put jer rekoh da ću se suzdržati od rasprave.

Živ bio. Dođi i ti u BL na pivo i džok lolo

Риха прави масовно окупљање и није ни свестан колико ће да га кошта. лололо

Riha saziva sve, pa kad dođu krne neku bombaču ćaći iz rata što je ostala. JESAM VAM GOVORIO DA SU DEFINICIJE GOVNA?! TROLOLO

Mada mi sada pade ideja na pamet da pored odabrane stvari (ili u slučaju banovanja) da pored stoji nik moderatora koji je odgovoran za taj akt.

Hoćeš i muzičku želju? Za odabranu defku i đene-đene, ništa ne bi promenilo. A, za banovanje: ako se neko nekome najebe majke i svega ženskog, zar je bitno ko je banovao pametnjakovića?

Čuj, odgovara pred masom. Kojom masom? Pola njih bi se žalilo radi fore, druga polovina bi "okrivljenog" branila iz fore. Na kraju krajeva, ako neko odabere 20 vrh defki i jednu slabiju, a da je ta slabija dobro ocenjena, prvi pametnjaković koji bi optužio moderatora za odabir bi zaboravio sve dobro što je dotle taj moderator odabrao.

Smanjilo bi kolektivnu odgovornost a i samim time povećala bi se mogućnost da pojedinac odgovara za svoj rad pred masom.

Kurac bi smanjilo. Uvek će biti "oni moderatori", jer kada je jedan kriv, krivi su svi, jer su kolege. To ti je kao u vojsci - jedan zajebe nešto, svi cepaju strojaka pod zasštitnim maskama, a posle čiste toalet ćetkicama za zube.

Ovo "pojedinac odgovara pred masom" je u nekom maniru političara u predizbornoj kampanji.

Neću obajašnjavati zašto bi bilo dobro a imam koliko-toliko validne argumente. Znam da bi povuklo dugotrajnu konverzaciju.
''Pojedinac odgovara pred masom'' je najmanje u maniru političara u predizbornoj kampanji.