Prijava

a to da je nesto zdravije od domace uzgojenog teleta, praseta okacite macku o rep...

Tele tovljeno prasićima?

Samo da napomenem vezano za dokumentarac iz uvodnog posta , terapiju vodi ljekar, a ne neki sektaš ...) ...Dakle nije propaganda ili nagovaranje na veganstvo. Veliki je broj onih koji su se izliječili od najtežih bolesti na vrlo jednostavan način, na prvi pogled možda jako težak i nezamisliv za sprovođenje. A sve je do volje, motivacije...

Zdravom pojedincu i ne treba 100 % sirovo da bi održao svoje zdravlje, ali svakako treba da ubaci koji procenat više sirovog povrća i voća više u svoj dnevni meni. To je i poenta ove priče. Uz izbjegavanje junk "hrane"
Npr. ja ne mogu bez 1kg voća na dan i kesice nekih sjemenki.

Moja baka i deda su zagazili u 9.deceniju duboko, uz domaće povrće, voće, ali i prasiće, koke hranjenje domaćom hranom što šetaju po dvorištu, a ne tove se u mračnim šupama, farmama... i ne kljukaju antibioticima, hormonima... ko zna čime sve ne.

Погледај документарац који сам ја постовао и видећеш да су све те статистике намештене и да када се стварно погледају не могу да дају било какве конкретне резултате у прилог веганштини. Да болестан човек треба да искулира са одређеним намирницама док му је организам слаб није откриће топле воде, ал нема озбиљног доктора који ће препоручити такав начин живота, јер организам тражи и супстанце које се налазе у производима животињског порекла, па онда веганима продају разне витаминчиће и таблетице и опет их шишају. Имаш и биље које се не препоручује људима који пате од одређених болести или стања (нпр. махунарке су забрањене у пост оперативном току јер надимају, банане се не препоручују дијабетичарима, итд.)

А то да овакав начин живота није секташки управо ти сам демантујеш кад нас све овде третираш ко будале зато што ти причамо да та твоја прича не пије воду, и зато што очекујеш да уважимо твоје аргументе кад ти нећеш ни да погледаш наше.

Уосталом, имаш сјајног и генијалног Мирољуба Петровића, који је ваљда једини лик код нас који је избачен и из Православне и из Адвентистичке цркве, који активно заговара овај стил живота, и још прича како ћемо сви који не радимо управо како нам он саветује да завршимо у паклу. Такође, још неке источњачке секте фурају овај начин исхране, а доста су допринеле популаризацији оваквог начина живота и исхране свуда.

Безвезе је да дођеш овде, поставиш се као неко ко све зна, и још пробаш да учиш све око себе, посебно ако је то нешто што уопште не пије воду.

Ne znam ko je ovo rekao, ali je istina.
"Statistika je lažni skup tačnih podataka."

Svako može da namjesti istraživanje po svojoj volji. Sva kojekakva istraživanja finansirana od strane Mc Shitta me ne zanimaju.
Nađi mi rečenicu gdje sam napisala da preporučujem vegetarijanstvo???
Niti sam spominjala religiju, popove ili još gore- sekte.

Umjesto prazne priče, daj kontraargumente na moju tvrdnju da

sirovo voće i povrće pomaže zdravlju i da liječi ljude

банане се не препоручују дијабетичарима

Mit :)

Је л' довољно сирово?
http://narodni.net/wp-content/uploads/2012/01/svinjska-mast.jpg

Елем, јебе ми се да се храним здраво. Шатро ракови и пичке материне. Знам бре људе од преко 80 година који су макар последњих 30 тешки алкохоличари, а и даље су до јаја витални. Исто тако знам људе који су живели здраво и све то и умрли у педесетој. Што се ракова, канцера и пички материна тиче, више ће развијању истог допринети нервоза, стрес и слична срања, него храна. Исто је и са свим осталим глупостима.
Јебига, ту вероватно генетика има већег удела у развитку тих гована него што има здрава/нездрава храна. Шта, дузмем да цепам салату па да се отрујем од мишомора и пестицида. Све ово би имало смисла кад би то поврће расло у некој дивљини где човек није крочио, овако, шта год да једеш, штетно је. А ти пробај да не једеш ништа.
Па нек ми неко каже да је здравије поврће из Максија, него домаћи кајмак, пршута или нешто друго. Јесте курац. Ако ћу да умрем, има да умрем задовољан.

Не јести оно што волиш јер можеш да умреш је исто као не јебати јер можеш да запатиш неку болештину. Благо ретардирано.

to što kaže reme. koliko primera znam da su ljudi živeli super zdravo, pa fasovali neke zajebane tumore...

al najsmešnije mi je što ovi koji su opsednuti zdravnom hranom zaboravljaju jednu krucijalnu stvar - vazduh. džaba ti organsko/vegansko/jebansko kada dišeš zagađen vazduh. PRC!

sirovo voće i povrće pomaže zdravlju i da liječi ljude

АЛИ...

Ако не конзумираш и осталу храну, пропашће ти организам. Такође, сирово воће и поврће не лечи људе, него им даје одређене витамине и храни организам. Уколико су им ти витамини потребни, излечиће их, уколико им је потребно нешто друго, могу до изнемоглости да једу воће и поврће, неће се излечити.

Такође, овде, као и код свих екстремних учења, постоји опасност у коју људи често падају, а то је да замене дијететске додатке лечењу са самим лечењем, што у највећем броју слуачјева има катастрофалне исходе.

Шарлатани, којих има у свим сферама, па и у медицини, су упропастили ко зна колико људи до сада, а многе и отерали у смрт, оваквим приступом. Није ово једино, има тих превараната који зарађују на туђој несрећи колико год хоћеш.

Уколико су им ти витамини потребни

A kome nisu potrebni? VITA + AMIN = amini bez kojih nema života
Druga stvar što se taj naziv još i danas zadržao, a oni kasnije otkriveni nisu amini, ali jesu neophodni za život.

Klinike koje liječe po Brojsu... Znam ljude iz svoje okoline, ženu koja se izliječila od raka samo na toj terapiji. Sokovi povrća. Svježi. Nikakva druga hrana. I živa i zdrava danas.

сирово воће и поврће не лечи људе, него им даје одређене витамине и храни организам

Ako ne jede voće i povrće razboljeće se sigurno, kad tad. Što po nekoj logici znači da IPAK liječi.

Spomenuo si dijetetske dodatke. Tu vladaju najveće zablude. Dijetetski dodaci niti su LIJEKOVI, a samim tim ne podliježu svim iscrpnim kliničkim i pretkliničkim ispitivanjima, a nisu ni HRANA niti mogu da je zamijene.

Mogli ste da nazovete ovu temu proseravanje

Реме
Је л' довољно сирово?
Елем, јебе ми се да се храним здраво. Шатро ракови и пичке материне. Знам бре људе од преко 80 година који су макар последњих 30 тешки алкохоличари, а и даље су до јаја витални. Исто тако знам људе који су живели здраво и све то и умрли у педесетој. Што се ракова, канцера и пички материна тиче, више ће развијању истог допринети нервоза, стрес и слична срања, него храна. Исто је и са свим осталим глупостима.
Јебига, ту вероватно генетика има већег удела у развитку тих гована него што има здрава/нездрава храна. Шта, дузмем да цепам салату па да се отрујем од мишомора и пестицида. Све ово би имало смисла кад би то поврће расло у некој дивљини где човек није крочио, овако, шта год да једеш, штетно је. А ти пробај да не једеш ништа.
Па нек ми неко каже да је здравије поврће из Максија, него домаћи кајмак, пршута или нешто друго. Јесте курац. Ако ћу да умрем, има да умрем задовољан.

Не јести оно што волиш јер можеш да умреш је исто као не јебати јер можеш да запатиш неку болештину. Благо ретардирано.

Reme, meščini da ćeš ti klepiti ne od nezdrave hrane, nego od nerviranja. Ti si verovatno najlakše iznerviranija osoba koju sam sreo u sajber svetu. ;-) P.S. A i slušanje Pantere loše utiče na zdravlje, naučnici sa Univerziteta u Masačusetsu dokazali.

Ako ne jede voće i povrće razboliće se sigurno, kad tad. Što po nekoj logici znači da IPAK liječi.

Нећу да будем безобразан.
Човек није суви месождер тако да је овај аргумент дебилан. Свакако да човек у свој организам уноси намирнице и биљног и животињског порекла. Без једног од та два квалитет живота би био слабији него са оба. Тако да свака исхрана која искључује било шта је лоша исхрана и лакше доводи до болести него исхрана која укључује оба.
Зајеби искључивост.

Dokle će se više ljudi zgrožavati kada navedem da ne jedem meso!

Reme, meščini da ćeš ti klepiti ne od nezdrave hrane, nego od nerviranja. Ti si verovatno najlakše iznerviranija osoba koju sam sreo u sajber svetu.

Брате, ја се у сајбер свету уопште не нервирам. Само волим да објасним. Тотално сам равнодушан овде, али кад се већ прикључим теми, онда ћу лепо да испричам оно што имам. :)
Мислим, не капирам зашто икоме делујем као нервозна особа у интернет свету. о.О

Расправа = релаксација. Макар овде. Не свађам се ја ни са ким. Нити имам жељу да се свађам. А што други то тако доживљавају, није ми јасно.

Dokle će se više ljudi zgrožavati kada navedem da ne jedem meso!

Што бих се згражавао. Твој избор. Знам и вегане. Боли ме курац, нек раде шта они мисле да је ок. Без меса је и ок. Али ако отпишеш све животињског порекла, то сматрам нездравим.

Eto, opet si se iznervirao trololo
(turiram te malo, mrsko mi da čitam neke radove, pa prokarstini... karstišem... ovaj zajebavam po internetu :D)

Ja gotivim sirovu ranu. Uglavnom kada mi se ne da da spremam.

Вегетаријанство и веганство је измислила сиротиња која нема за месо и сира.

Najedem se zelenog i nogama merak. Kradem divljači prehrambeno zeleno.