Prijava

meni majka ličanka, otac crnogorac - sve vam jasno...

Само што су вегани ко секта, па ко не живи ко они, тај је кретен и мора да умре.

Ne, stvar je u tome da ljudi ne vole da ih drugi savjetuju pa makar to bilo i za njhovo dobro. To za sektu je samo odbrambeni mehanizam ljudi koji ne žele da promijene ništa.

ja sam na forumu sto puta pisala o mom dedi, pa ću sada sto prvi.

moj deda ima 94 godine (DEVEDESET ČETIRI), i potpuno je ZDRAV. ništa holesterol, ništa srce, ništa pritisak. jede isključivo MESO, i to što masnije, nikako ona bela mesa, pičke materine. jede salamure podriguše, šunke, pršute, slanine (uglavnom sapunjaru), jaja, mleko, krompir, beli hleb, uvek meso za ručak, i uvek uz ručak salata od sezonskog povrća, od voća jabuke, kruške, trešnje, šljive, smokve (uglavnom ono što mu raste u bašti). cepa pivo, rakiju, vino, do neke šezdesete je pušio. nikad se nije bavio sportom. ali se u životu nikad ni zbog čega nije nasekirao. životni moto mu je "lako ćemo". I živeće makar do 120. garant.

...nema šanse da se odričem klope koju volim. Odričem se klope koja mi ne prija.

ovo. slušaš svoj organizam i radiš kako ti nalaže.... ako traži pljeskavicu, pojedi pljeskavicu. ako traži salatu, pojedi salatu. zdrav život nije nikakva mudrost.....

ovo. slušaš svoj organizam i radiš kako ti nalaže.... ako traži pljeskavicu, pojedi pljeskavicu. ako traži salatu, pojedi salatu.

To ako ti je organizam pametan, štaš ako je glup pa traži pet litara kokakole dnevno? Isto ko kad bi precednik slušao biračko telo.

veruj mi grujane, organizam nikada ne traži 5 litara kokakole, to traži navučeni mozak.

Има неких дијета да се једе сирово месо, због већег трошења енергије током варења па се мање гојиш, ал' то само најгори сурвајвал фрикови ил' заговорници дијета покушавају... традиција на ражањ бре, ко пре милијон година!

moj organizam nemoz domane da mi ne zatrazi flasu zestokog na fortnight. i uvek mu uspeva. osim ako ga ja ne sjebem pa se alkoholisem ranie.
nisam pusio 2 meseca, i resio sam i da ne pijem u isto vreme da se ne dovodim u iskusenja. i nabacio 5 kila... ne mere dusa, pati...

nekad su gladne oči najveće zlo

Укиселиће ти се организам и умрећеш ужасном смрћу.

A? Brate, kod nas u kraju leti su sir, rakija i paradajz sveto trojstvo a ja to video od starijih ljudi. Nadam se da se zajebavaš.Dole u Grčkoj sam video da jedu onaj njihov sir sa uzom.

To za sektu je samo odbrambeni mehanizan ljudi koji ne žele da promijene ništa.

Uopšte.Još malo pa će i iz frižidera izlaziti sa žvakom da je zbog jedne slanine umrlo jadno slatko malo krme i da je mesto toga šangarepa mnogo zdravija.Uostalom nikad mi neće biti jasno nametanje i insistiranje da je tvoj način života zdraviji ili bolji od nečijeg drugog i onda besramno bodeš oči tom drugom izmišljajući da mu ti samo želiš dobro.Kurac moj.
http://vukajlija.com/vegetarijanci/244208

organizam nikada ne traži 5 litara kokakole, to traži navučeni mozak.

Samo primer, i to glup. Nego gledao par puta na poslu šta tetka moja rođena radi, kako prođe sat vremena a ona krene da zavija kako je ubi žgaravica i mora nešto da pojede kako bi joj se želudac smirio. Onda pojede nešto i posle sat vremena opet jovo nanovo, a još gricka nešto između a pauze za 'pao mi šećer, dajte nešto slatko' niko ni ne broji.

A jedva mrda, visoka metar i po a sto kila ima. Operisala jedan kuk jer joj je propao načisto od težine, pritisak povišen, holesterol, trigliceridi, šta god oćeš. A krka i dalje, baštu ima spstvenu, povrće ne voli, piletina joj suva, samo guda.

E sad, jebemliga da li je telo glupo ili glava luda.

Ja sam učio u čkole nekada da i biljke spadaju u živi svet? ZAR ONI MISLE DA JE BILJKAMA SVEJEDNO KAD IH ČUPAJU IZ ZEMLJE, CEDE, RENDAJU, SEKU U MILION KOMADIĆA I JOŠ STVARI O KOJIMA NE SMEM NI DA PRIČAM! MISLITE O TOME!

Još malo pa će i iz frižidera izlaziti sa žvakom da je zbog jedne slanine umrlo jadno slatko malo krme

Kad god pojedete okraj slan'ne crnče u africi umre od gladi, mwa.

sunce ti zarko, zadnji put kacam bio svi su samo pricali o trigliceridima. ja kacam napusto zemlju, nisam znao ni da postoje. mislio sam da je to modifikovana mast za rane, unapredjeni hidrociklin, kad jok.
sad svi pricaju o haarpovima i presnoj hrani. sta je sledece? zorica brunclik za ministra kulture?
edit: a da, i sve zene prave nakit!!!1234

Briši post Mile sunac li ti jebem, ne daj zlotvorima ideje.

a da, i sve zene prave nakit!!!

A ko brije berberina? :)

Malo je ta sva fama oko zdrave hrane, što reče mudra žena i nadasve iskusan seksolog lemaja, preuveličana. Vežbaj bar jednom sedmično, ako može nemoj pušiti i pij umereno, jedi koliko toliko u nekim razumnim granicama i da ne pliva baš u masti i to je to. Moja žena se previše tripuje oko toga, jede neke mekinje i čudesa od soje i zobi za doručak, pa da je maslinovo ulje ekstra virdžin, pa neke organske drangulije, pa natural kreme, pa da je ovo četvrt nijanse zdravije od onog... Kad počne o tome, ja se isključim. ;-) Ja srećan budem kad mi isprži troje jaja za doručak, malo kobasice i čašu mleka i bog da me vidi. Nisam komplikovat čojek. Gledam da ne jedem premasno, da se ne prežderavam, jedem raznovrsno, ne pušim, pijem (relativno)umereno, i fizički sam aktivan. Meni to dosta zdravlja, detaljnije da se drndam neću, nemam neke ambicije da budem neki metuzalem. ;-) Elem, danas imam odličan pasulj sa pikatnom kobasicom i suvim mesom. Narafski, ova moja neće to da jede, draže joj one njene pahulj'ce jebale je one lolo, ja ću zato pasuljče do četvrtka. ;-)

Eno moj ded, 75 godina, radi sve fizičke poslove na selu i ništa mu ne fali, ima i neku švalerku otkako je baba umrla. Bez problema sedne na biciklo i ode u susedno mesto 10 kilometara udaljeno. Ranije bio težak pijanac i pušač, sad zadnjih godina je prestao. On ti jede da je to strahota, npr. jedan njegov obrok: šepricu mleka od litar, litar i po sa hlebom zadrobi, posle dve-tri konzerve ribe sa dve glavice luka, četrvt do pola hleba uz to, i kao dezert par redova oblandi. :D

dabome!

inače, ne treba preterivati sa sojom, nije baš toliko zdrava. super je za žene u menopauzi, ali za mlađe i ne baš toliko...

a što se tiče tih žitarica (nije mi jasno kako neko može da jede ta govna) i onih bonžita fazon govnaca, samo pročitajte na pozadini koliko ima masti i šećera, i nikad vam više neće pasti na pamet da jedete to sranje. naročito što to samo trenutno zasiti, pa si posle dva sata gladan ko vuk...

Samo da napomenem vezano za dokumentarac iz uvodnog posta , terapiju vodi ljekar, a ne neki sektaš ...) ...Dakle nije propaganda ili nagovaranje na veganstvo. Veliki je broj onih koji su se izliječili od najtežih bolesti na vrlo jednostavan način, na prvi pogled možda jako težak i nezamisliv za sprovođenje. A sve je do volje, motivacije...

Zdravom pojedincu i ne treba 100 % sirovo da bi održao svoje zdravlje, ali svakako treba da ubaci koji procenat više sirovog povrća i voća više u svoj dnevni meni. To je i poenta ove priče. Uz izbjegavanje junk "hrane"
Npr. ja ne mogu bez 1kg voća na dan i kesice nekih sjemenki.

Moja baka i deda su zagazili u 9.deceniju duboko, uz domaće povrće, voće, ali i prasiće, koke hranjenje domaćom hranom što šetaju po dvorištu, a ne tove se u mračnim šupama, farmama... i ne kljukaju antibioticima, hormonima... ko zna čime sve ne.

Nije problem u mesu, nego je jedino problem sto se nepravilno odgajaju te zivotinje ...a to da je nesto zdravije od domace uzgojenog teleta, praseta okacite macku o rep...

Da pojedem kilo voća dnevno pola narednog dana bi proveo na vc šolji.