Prijava

Е ко хоће кинту ево још један лак начин да заради, поготово ако је из БГ-а, треба за почетак да уложи 1000 динара, лепо одеш са тих 100 динара и купиш онај папир за саламу, има у књижари, јефтин је узмеш тога сад око пар метара, онда одеш и нађеш неки картон по кући сигурно имаш, и нађеш негде неку кутију парфема, и само их лепо направиш кутије, радио си на техничком, и ставиш у те кутије неки камен чисто да не буде толико лако, и упакујеш тим папиром, и онда идеш лепо по кућама и уђеш негде у неку зграду и гледаш где нико није код куће, и онда одеш код његовог комшије и кажеш му да је ваш комшија наручио неки парфем, али да није код куће и да ти не би враћао пошиљку без везе, ако би он могао да купи за комшију па после нека му прода, и сад ће већина Срба хтети да испадну добре комшије, тако да једино ти проблем само да провалиш где неко није код куће и онда му смараш комшију, ставиш да је тај пакет 500 динара, и да направиш од уложених 1000 бар 5 пакета у добитку си 1500, а тај посао буквално одрадиш за пола сата, нит си брао малине, нит те пијани грдосија покушавао убацити у мешалицу, а опет си зарадио 1500...

Chule, da l' se zajebavaš?

Bitno je da stavis kamen u taj paketič, jer je taj paketić sam po sebi suviše lagan i mekan da bi ti otvorio lobanju kada te navataju.

Има ли ко стручан да ми појасни шта све треба за отварање једне омладинске задруге? Почев од папира, инвестиција (највише ме занима који је минимум да се уложи за почетак), преко маркетинга (колико кошта рецимо израда сајта, флајера, и те муње) и свега осталог.

едит: океј, управо сам се упознао са тим шта је потребно, сад ме занима још финансијски аспект, колике су таксе за уписивање у привредни регистар, плаћа ли се какав порез, који су све ту трошкови побројани и колико би коштало то рекламирање које набројах горе.
неко с искуством?

Hehe, ti bi da zaradjujes na tudjoj muci k'o sav normalan svet. Ne razumem se, ali sigurno je komplikovana procedura i treba ti poveci kapital, da ne pricam o tome da nije bas ni lako probiti se. Na kraju krajeva, ne mozes sigurno ni sve sam da radis. Mani se corava posla.

Није нешто компликована процедура, упознат сам, треба ми десет људи само за почетак, а капитал би требао само у почетку за простор и рекламу. Што све заједно не прелази неких 500е у старту, рекао бих одокативно. А пробити се с тим овде, у крагујевцу, би требао да буде мали проблем, с обзиром на то како ови раде. Друго, не очекујем од старта неки плус, чак је и мали минус прихватљив, само да се крене са послом. Ал' добро.
Разрађујем само идеју још увек, не мора да значи да ћу да се упуштам у то, ал' ми је пало на памет да би могло.
Зато ме занима колике су таксе за пријаву задруге у привредни регистар, колико кошта израда сајта и флајера, за почетак.

Спрдам се бре, јебем ти ја то кад вам морам рећи да се спрдам, јер толико глупаве примере дајем да би дете провалило да то нема везе са здравим разумом...

Coa, ako ti treba sajt, mogu ti dati broj od jednog druga. Jako dobro radi. Nisam upoznat koliko idu cene, ali mi se cini da sajt bez foruma i tih zajebancija moze da se kupi za 50ak evra.

I ako budes dobro poceo i odlucis da siris fransizu u Vojvodinu, seti me se. Uvek sam raspolozen za neki bizMis. :)

Гледам нешто, имао бих неког да одради сајт и да га води такође, вероватно за џ, ал' бих му и дао нешто ако би ишло како треба. А флајери... јебемуматер, то не мож' да кошта више од 2-3 динара комаТ. Мораћу да се распитам. У сваком случају, идеја око оваквог посла делује далеко примамљивије од нечег што сам имао у плану.
Папите, цака је што ако се задруга отвори у кг-у, она може да ради само у оквиру општине, не даље. Дакле, тешко да може да се шири :) (суптилно сам ти рек'о да је'ш говна и да о'та посла нема ништа. :Д )

Mudi musko, dodaj me na skajpu i reci mi u lice! lololo
Taj sto ti radi sajt, ako nije neki kreten koji je to nastrebao napamet (sto iskreno sumnjam), treba da zna da ti napravi i flajere. Kad ti napravi jedan, to odnesi u stampariju pa se raspitaj.

A cekaj... Ako toliko ljudi muci muku da nadje neki posao, kako ces ti uspeti da nadjes posao za svoje uclanjene zadrugare? To ne kapiram...

То је још у фази разматрања, али имам неке опције како би макар мало кренуло у почетку, док се не пробије и док остали послодавци не чују за то.
Ево, да појасним:
У старту би се, по почетној, још сировој, идеји радило све укупно 8-10 послова, као што је пос'о конобара, на грађевини, у стругари, продавници и још пар ствари које могу да нађем код познатих људи.
Е онда, мање бих наплаћивао послодавцу време рада (јер то иде тако што он мени рецимо да 1300 динара за радника за један дан, од тога раднику иде 1000, задрузи остаје 300, па се од тога подмире и социјално и остале зајебанције, те имаш неких 150 динара дневно по раднику, ценим). То би у старту било спуштено чисто да задруга буде на нули, или у неком малом минусу, док се не пробије. А кад се пробије и кад послодавци почну да зову ако им зафали неки радник за дан-два-три (а то и њима одговара јер плаћају само ефективан рад, нема боловања, одмора и тих зајеботина), онда ће да шљака до јаја. Јебемлига, мора то још да се разради, и то добро.
едит: свакако, нећу само ја да јурцам и цимам послодавце за то, ваљда ће моћи и сваки од оних преосталих 10 људи да организује неког, што ће у почетку бити довољно, док се не прочује.

Zaboravio si na cimanje. Privreda funkcioniše bez prebijenog dinara. Zato što se likovi koji dobijaju na pokon državnu imovinu, kontrolišu monopole... znamo koji, daju živu lovu za audije, mercedese i BMWove, letovanja, školovanja svoje dece, crkvi, muzici, kurvama, švalerkama, kockarima, reketašima...
Evo i spiska delatnosti koje rade na dug i prebijanjem duga: sve ostalo.
Problem tvoje zadruge je čuvena rečenica : "Dođem ti!" Posle toga ti dođeš, onome što je radio. I onda ako ti svi sve potpišu, ti ćeš biti dužan državi za nečije zdravstveno i penziono.
Ima li smisla?

Тачно, на рекет нисам мислио, мада верујем да би се и то могло решити, има начина.
А ово друго са закаснелим исплатама ми је синоћ одма' пало на памет, и могуће да би представљало проблем, ал' мислим да не би долазило до тога, нарочито не у старту где би се радило са уским кругом познатих послодаваца, разумели би ситуацију ваљда. Да га јебем, сад бих волео да чујем још негативних коментара, не да одустанем, него да проширим мисли и у том смеру.

Ja sam jednom prilikom bio , da ga jebem, svedok, ili sta vec kad je neki lik u BG otvarao omladinsku zadrugu. Samo sto je on valjda trebao da dovede 20ak ljudi, i svi smo trebali da potpisemo neki kurac, za to osnivanje..
Reci cu ti samo da nije uspeo da otvori zadrugu :D

Nem pojma sta je bilo na kraju, ortakinja mi je samo rekla da je izduvao..

Nece ti niko traziti reket ne boj se, ali nece to ici ni bas tako glatko u smislu da ces imati posla... Ako ti trebaju radnici pravilo je da ih sam nadjes, a samo prijavis preko omladinske zadruge, za sta joj das neke pare. Osim ako nije u pitanju kresanje niskog rastinja i tako to...

Uporedivsi cenu moje ekskurzije i realnu cenu troskova koje agencija snosi, utvrdio sam da je najbolje otvoriti sopstvenu turisticku agenciju. Jebes mi sve ako im i pored njihovih troskova, ugradnje direktora i poreza i nekolicine poreza ne ostane makar cetvrtina od ukupne vrednosti ekskurzije. U mojoj skoli ce ici skoro svi na matursku, to je preko dvesta ljudi. Jebem ih usta!

Ortak i ja smo imali jedan genijalni plan kako da cornemo kintu u Atini prosle godine, u jednoj ulici poput knez Mihailove, samo nesto uza i manje prometna. Jedan lik je svirao na nekoj do jaja gitari i ispod je imao onu kutiju sa kintom i u njoj je bogme bilo nekoliko desetina evra, mozda cak i cela stotka. Plan je bio da ja kao brzi uhvatim zalet, sagnem se i pokupim tu kutiju i krenem da sturam. Gitarista bi garantovano krenuo na mene, samo je pitanje sa gitarom ili bez. Ako bi krenuo bez, ortak bi se prisunjao i mazn'o gitaru, a ja bih nakon nekoliko desetina sekundi spustio kutiju i krenuo da bezim koliko me noge nose. Ukoliko bi krenuo sa gitarom, sto bi bilo suludo jer je znatno sporiji, cenim da bih mu umakao.
Steta sto smo prevelike picke za tako nesto, rizicno je i zbog murije, a pronasli smo i gram morala :D

Grčka je čuvena pandurska država. Trebali ste zgrabiti gitaru.

Stalno vam nešto skačem po snešku.
Mogu da se srede papiri da se otvori zadruga. Nije to veliki problem. Treba samo da se uzme vremena i da budeš uporan i dosadan ovima iz APR-a. Jedne prilike sam saznao da mi nije prošla prijava u APR, kada sam pokušao da podignem potvrdu za tender. Službenik iz APR mi se službeno izvinuo.
Srbija zemlja izvrnuta naopačke. OBJAŠNJENJE:
Umesto da se skupi vas 20 ortaka (take sloge neće skoro biti). I kažete, idemo da osnujemo zadrugu. Pozajmićemo kapital. Za početak, da nađemo posao za nas 20, pa ćemo primiti još klanova. Ovako bi trebalo da bude.
ZAŠTO: Glavna namena tvoje zadruge, nije pronalaženje posla za mlade. Jok. Oni rade po 20 dana max, za neku sitnu kintu. Onda ti juri ovoga da im da pare, ispale te klinci, odu na more, povrede se, juri jebi.
OVAKO ĆE BITI: Gomila ljudi je uprcalo 55 godina i nisu ni za doktora, a kamoli da idu da rade. Slomila se kičma. Kako se zatvaraju preduzeća, tako oni dobijaju otpremnine. Ali im fali godina staža do penzije. Mislim da je to sada ojebalo na 65 ili 67 godina. Mnoto je to. Za žene 62.5. E onda oni podignu svoje otpremnine i odu sretni u agenciju za zapošljavanje (stari dobri biro) i tu mogu da provedu jedno 2 godine. Elem, dobijaju zdravstveno, ide im penziono. Niko ih neće zapošljavati. Kome treba mator čovek? Nema toliko portirskih mesta. A i matori ljudi nisu glupi da stave najku na B kategoriju vozačke dozvole, pa da ih zovu da budu taksisti.
Tu stupaš na scenu ti sa svojom omladinskom zadrugom. Dođe ti uplakan matorac. Ti mu kažeš nema problema. Treba ti još firma tvoje žene ili sestre, nekoga ko te neće zajebati. Matorac da u keš vlasniku firme, a ovaj uplati tebi preko računa, dnevnice i tvoj procenat i zdravstveno i socijalno. Ti onda zadržiš procenat zadruge, matorac dobije keš i stigne nekako do penzije. Svaki matorac ti je sigurica od 3 meseca do 5 godina koliko mu treba do penzije. Taman da protera tih 5 hiljada eura koje je dobio za otpremninu preko tebe.
I imaš stabilan biznis. Osim ako te ne izvali Dinkić i krene da ti pritekne u pomoć, novim zakonom i državnim omladinskim zadrugama. Jebi ga dešava se. A može i ne ka druga konkurencija da se desi. Zato nemoj ulaziti u kredit za nemački auto. :-)
U sledećem broju: Internet biznis.