Prijava

Daklem,

Nisam video temu sličnu pa da otvorim.

Tema za korisne stvari zaukuću, kućnu radinost, opravke, majstorije, saveti za pečenje rakije, opravke automobila i bicikala, pravljenje nakita (za žemski deo Vukajlije, ali ni muške nećemo diskriminisati) i umetnina, pravljenje sportskih rekvizita u kućnoj radinosti, saveti za izbegavanje skupoće na ovu skupoću, zanimljivi linkovi, vaša iskustva, pitanja i potpitanja. Možete kačati fotografije svojih majstorija, ako imate. U svakom slučaju, ne može da škodi tema, a i da objedini pitanja, i da ljudi ne otvaraju zasebne, slične teme.

Da podelim skorašnja svoja iskustva:

1. Pazario sam Filipsovu mašinicu za šišanje od 20 € pre pola godine, uz garanciju od dve godine. Kod mene je šišanje 7 evra, pošto se šišam svaki mesec, već se do sada isplatila više nego duplo. Procenjena ušteda za dve godine garancije samo da se ja šišam: 24 x 7 - 20 = 148 €. Nije malo. Da ne govorim da izgubim u proseku svaki put kad idem kod frizera u proseku 2 sata.

2. Imam protočni bojler na gas za toplu vodu za čitav stan, i gas takođe koristimo za šporet. Kad ne radi aktivno, samo gori "mali plamičak" da održava bojler upaljenim. Otkako smo počeli da palimo bojler samo kad nam treba, 15 € gasa u proseku manje dolazi na račun za dva meseca. Procenjena ušteda za godinu: 6 * 15 = 90 €. Nije malo.

Žena mi pravi nakit i umetnine, pa kad budem imao više vremena možda podelim i te stvari.

Cenio bih ako mogu ljudi da se zadrže od spemovanja, možda nekome slična iskustva mogu pomoći. Hvala.

1. Koristiti kondome, jer mnogo su jeftiniji od pelena, mleka i plazme...

2. Dok sam išao u školu, pravio sam sendviče kod kuće. Velika ušteda - pola leba 25 dinara, i bilo šta što padne pod ruku iz frižidera. Dal je to šnicla koja je ostala od ručka, kriška sira, pršuta, salama, il slaninica, nebitno... Može da se doturi i nešto sezonskog povrća, npr zelena salata, kupus ili paradajz... ako nema ništa od toga, može da prođe i sa džemom, ajvarom ili medom, ne pravim pitanje...
Sve u svemu, najedem se, a znam šta sam pojeo, da nije pokvareno, a dosta se i uštedi...

3. Ima i krš onih sitnih saveta za uštedu - NE gasiti bojler (znam da svuči apsurdno, ali kod mene read 24h dnevno), pokopiti šerpu/đerzvu prilikom kuvanja, istiskati pastu uvek sa dna...

e ovako svaki put kad ides negde gasi produzne kablove i pre spavanja sve aparate u kucu gasi na dugme tako mozes ustedeti30 evra godisnje

2. Dok sam išao u školu, pravio sam sendviče kod kuće. Velika ušteda - pola leba 25 dinara, i bilo šta što padne pod ruku iz frižidera. Dal je to šnicla koja je ostala od ručka, kriška sira, pršuta, salama, il slaninica, nebitno... Može da se doturi i nešto sezonskog povrća, npr zelena salata, kupus ili paradajz... ako nema ništa od toga, može da prođe i sa džemom, ajvarom ili medom, ne pravim pitanje...

http://www.youtube.com/watch?v=sCIukFS6bpA

Moji kući na selu u Republici Srpskoj imaju sledeći metod grejanja, jeftin, a eko-frendli. Naime, kod komšije na pilani ostaje piljevine na prikolice, on ne zna šta će pa pali. Već duži niz godina moji odu i dovezu nekoliko prikolica, za džabe, i ostave u magazu da se dobro osuši. Ako je neko pedanterija (:diže stidljivo ruku:), popakuje se piljevina u obične plastične kese, čistije je i modularnije. Najčešće u toku noći se ubaci zdrv'ma da gori, u toku dana nije baš zgodno, jer kad otvoriš zna ponekad dobrano da zadimi. Nije pogodno za Smederevce i slične modele šporeta, mada kad je čovek vispren, muka je majka inovacije. ;-) Ovo je doduše pogodnije za seoska ili prigradska domaćinstva, ali jebiga ima nas seljaka na Vukajliji, ne manjka. ;-) U proseku ušteda za zimu manje 100-150 evra od komšija koji se greju sa kombinacijom drva-ugalj.

Kad smo imali plastenike, kompletno 500 kvadrata plastenika smo grejali na piljevinu, u pećima koje smo stari i ja povarili od metalne buradi. Nabiješ piljevinu, naložiš peć, i nekoliko sati si miran, a gori kao ludo.

Е јебему матер, имам ја бансек за дрва и било пун курац пиљевине и прекјуче дошо неки и отеро, дао му ћале брдо онога јебем га уста.

sasvim nebitna jel lepo covek zamolio bez spemovanja

e vako kod mene u rs posto zivim na planini bez 20 metara drva nema nista ali dobro je na proljece kupiti brikete (stisnjenu pilotu) na dzakove pa se tako u prolecnjim danima moze dobro zagrijati a jeftino

2. Dok sam išao u školu, pravio sam sendviče kod kuće. Velika ušteda - pola leba 25 dinara

U pravu si i ja sam jeo ovakav sendvic redovno lololo
http://www.youtube.com/watch?v=V9WwTb91ybY

@jebe ti se za nick, morala sam.. Evo jedan koristan savet za štednju. Umesto da svaki put kupujete onu malu flašu tečnog sapuna jer ima praktičnu pumpicu, kupute jednom, a nakon toga tu flašicu dopunjavate iz one dvolitarske, jer koštaju približno isto, a ovde dođe litar i po više.

Umesto da svaki put kupujete onu malu flašu tečnog sapuna jer ima praktičnu pumpicu, kupute jednom, a nakon toga tu flašicu dopunjavate iz one dvolitarske, jer koštaju približno isto, a ovde dođe litar i po više.

Da me ubijes, streljas, zakoljes, ustrojis i spalis ja blage veze ne'am sta ti rece lololo
Ja rekoh o sendvicu, a ti mi pricas o sapunu??? :))

pa misli ako sipas sapun po sendvicu

Sto bih to radio kad ne'am sapun, a pogotovo tecni, a da upropastim prazan sendvic ne ide, na ovu skupocu.

1. Ako se ne grejete na centralno uložite u kvalitetnu izolaciju, trošak je al se i isplati. Može i ako se grejete na centralno, opet je korisno al se ne isplati.

2. Grejte se na drva, metod nema mane. Najjeftiniji je, nema ugođaja ko vatrica zimi, rekreiraš se onda kad ti najviše treba cepajući drva i prinoseći ih šporetu, uštedi se i na kuvanju ako koristiš šporet umesto kamina, krompir u pepelu jebe, a da ne pominjemo i da se osećaš bar kao ber grils kad ti uspe da upališ iz prve.

3. Pravite svoj kikiriki puter, jedno pet puta je jeftiniji od kupovnog, ukus isti, nema aditiva a umeo bi da ga napravi i dresiran majmun.

4. Perite guzicu bili muslimani ili ne, wc papir je skup, komplikovan za upotrebu a često i ne obavi posao kako treba ako je čmar od onih dlakavijih.

pa da ne bi kupovao pastu za zube i cetkicu na ovu skupocu fino uzmes i zalijes sendvic sapunom i eto ustede

Žena mi pravi nakit i umetnine, pa kad budem imao više vremena možda podelim i te stvari.

Pratim temu. Voleo bih ovo da pročitam.

Hah. Mislila samsledeće: Umesto da svaki put kupuješ ovakav.:
http://rs.oriflame.com/catalog-images/product/global/24367_1.png
Kupiš ga jednom, a onda ti flašicu dopunjavaš iz ovog:
http://www.mitesm.com/slike/tecni_sapun.jpg
jer je ovaj veliki jeftiniji. :) I moj savet nema nikakve veze sa sendvičima. :)

SasvimNebitna

Hvala na savetu, mada ja ne koristim sapun al ajd' lolo
Ovaj rasan me zbunio pa sam povezao sapun sa sendvicima ccc