Prijava

za piljevinu uzmeš pola metra plastične vodovodne cevi preseka 10 cm ili više pa je nabiješ dobro u tu cevku, a posle istisneš u onu lepljivu foliju kuhinjsku - dobiješ dobar briket jeftino

najbolji savet koji ja znam zaukuću je da napraviš malo veću tuš kabinu pa koristiš zajedno sa ženom u isto vreme - potrošite manje vode za kupanje, a natalitet raste...

Чини ми се да сам давно отворио сличну тему, ал' се изгубила у маси.

Што се тиче скупоће, имам решење по питању фотографисања за документа.
Углавном за разна документа траже пар фотографија димензије 4,5 х 3,5 цм, које у оближњој фото радњи коштају око 400-450 динара, а добијете 4 комада. А за 25 динара можете добити 8 комада. Сви углавном имају фотоапарате или добре камере на телефону, и само треба неко да вас услика са белом позадином иза (ваљда сви имате неки бели зид), а затим да кропујете слику у било ком програму за обраду фотографије, с тим што је битно да код сецкања изаберете опцију која се отприлике зове "стварне димензије за штампу" и онда исецкате главу и део до рамена у пропорцији 4,5 х 3,5 цм. Сачувате то, и таквих 8 комада налепите једну поред друге (2 реда по 4), баците на флеш и одете у фото радњу и урадите то као обичну фотографију димензије 9х15. Слика буде готова за пар минута, око ње вам остане мали бели рам, који треба исећи маказама и исецкати готове слике и то је то. А пошто за сваку исправу треба по 2-3 слике, верујем да је ово ситна, али ипак корисна уштеда.

Ja imam savet za pečenje rakije: NE STAVLJAJTE LJUDI ŠEĆERA!!! JEBEŠ KVANTITET BITAN JE KVALITET!

Biće ih još.

Savet za kupovinu drva za grejanje. Ako imate u sredini gde zivite, ili negde u okolini, neku firmu koja se bavi obradom drveta, pravi namestaj, sta god, oni imaju drvni otpad koji moze da se koristi za grejanje. Kod mene u okolini ima za, cini mi se, 20e po kubiku, i cale je vec nekoliko puta uzimao. Od drveta ima svasta, i nije potrebno cepati posle jer je vec u komadima. Ima i vecih komada ali to se na cirkularu isece do velicine koja vam odgovara. Samo ga naslazes, do zime se osusi i bude taman.
Raspitajte se ako imate nesto ovakvo u okolini. Stavite na papir i preracunajte se da li vam se isplati vise to ili da kupujete drva ovako, da placate da vam ih iseku, eventualno jos i cepanje ako ne cepate sami.

Evo par saveta za one što su štedeli na kondomima in the first place:)
Prvo, pelene. Pampers je izvikan brend i skupe su. Postoji po prodavnicama sasvim OK pelena "levih" proizvođača, jeftinijih za bar 30-40%. Pošto beba koristi po nekoliko kilopelena, izađe fina ušteda.
Drugo, odeća. Nema razloga femkati se oko korišćenja odeće od dece kumova/brata/šuraka/prijatelja iz Njemačke. Klinari brzo izrastu i mnoge odevne predmete stignu da obuku samo jednom-dvaput, te se puno toga može koristiti ponovo, a ko novo je. Posle forvarduješ dalje.

Prosečni Vukajlijaš se sad pita "koji će mi to kurac, kad em što punim 20 tek u decembru, em što svakako ne jebem", ali polaaako, biće (ono ne-kajzenovo biće).

Ja sa posla nosim palete kući za loženje. One koje nisu EURO naravno, te prodajem.

Prosečni Vukajlijaš se sad pita "koji će mi to kurac, kad em što punim 20 tek u decembru, em što svakako ne jebem", ali polaaako, biće

A da ne bi bilo, a jebete i hocete da ustedite, kupujte romed kondome. Imate ih u apoteci za 15 kinti (mislim da su ustvari 13:D). Malo su uzi od dureksa, ali rade poso. Tj. vi radite poso, ali oni ono, xexe, razumete, xexe.

kako napraviti prekaljeni domaći liker od višnji:

ubaciti očišćenje višnje oko 2 kg u staklenu teglu, sipati kilo šećera. sve to zatvoriti poklopcem i OSTAVIT na suncu, negde na nekoj terasi ili delu dvorišta koje je gotovo stalno izloženo suncu najmanje mesec dana, preporučujem iz ličnog iskustva i do 45 dana. posle toga, sve to pretaći u STAKLEN balon od oko 5l zapremine, i doliti oko 3, 3,5l pristojne domaće rakije (ne mnogo jake), po migućstvu LOZE (lično iskustvo) zbog boje i manjka arome i rakijske memle, i ostaviti tako još bar 2-3 nedelje.
znači, ako krenete sada dok je još jako sunce, za oko 2 meseca imaćete fin domaći liker koji minimalno farba usnu duplju, ima prelep ukus, a nije ni naročito jak.doduše,jak je za liker, ali je na tom nekom nivou po jačini.

uživajte.

Evo par saveta za one što su štedeli na kondomima in the first place:)

Taj sam.

Pampers je izvikan brend i skupe su. Postoji po prodavnicama sasvim OK pelena "levih" proizvođača, jeftinijih za bar 30-40%.

Koliko para toliko muzike. Ima jeftinijih ali se brže i pune tj pre propuste mokraću pa se brže i menjaju pa dođe na isto.

Drugo, odeća. Nema razloga femkati se oko korišćenja odeće od dece kumova/brata/šuraka/prijatelja iz Njemačke. Klinari brzo izrastu i mnoge odevne predmete stignu da obuku samo jednom-dvaput, te se puno toga može koristiti ponovo, a ko novo je. Posle forvarduješ dalje.

Za ovo se u potpunosti slažem. Treba tako postupati ukoliko postoji mogućnost be bilo kakvog blama.

Ne kupujte špansku keramiku, Kanjiža šije. Ako već hoćete renomiranu robu da se kurčite onda kupujte žabarsku.

Prvo, pelene. Pampers je izvikan brend i skupe su. Postoji po prodavnicama sasvim OK pelena "levih" proizvođača, jeftinijih za bar 30-40%. Pošto beba koristi po nekoliko kilopelena, izađe fina ušteda.

E neka si im rekao. Ovo je živa istina, upravo je proveravam u praksi. Pampers su po kvalitetu potpuuno u rangu sa barem još 5-6 manje poznatih brendova (ponekad su i slabiji), a koji su pri tom jeftiniji (mada su se mangupi sada dosetili pa polako izjednačavaju cene).

Koliko para toliko muzike. Ima jeftinijih ali se brže i pune tj pre propuste mokraću pa se brže i menjaju pa dođe na isto.

Logično, kada sam se složio sa prethodnom konstatacijom, za ovu moram da kažem da nije tačna. Ponovo, provereno u praksi.

Ја сам некад теро грацки аутобус и теро шегу па вас дан с колегама из разније депоа.
Задњих 10 година користим грацки бус за посо, и сваког другог шофера знам па ме пусти за џ.
$7 на дан, пола године Џ= око $1000.
Наравоученије: само лепо с народом.

Pampers je izvikan brend i skupe su. Postoji po prodavnicama sasvim OK pelena "levih" proizvođača, jeftinijih za bar 30-40%.

Ali najpre proveri da ti neki sastojak kineske hemijske industrije sadržan u tim jeftinim pelenama ne izazove alergijsku reakciju kod deteta. Provereno u praksi i još traje provera.

Svi smo odrasli bez tih pampers pelena. Šta je sa pamučnim pelenama, teško je oprati ih, ispeglati?! Pitam se kako su stizale naše bake koje nisu imale ni veš mašinu ni štošta toga...

Znaš li ti medvediću pošto su kvalitetne pamučne pelene? Mi smo ih koristili za prvo dete dok ih nije prerasla, kasnije prešli na Boni suprims i mnogo manje novca trošili mesečno.

Tad su deca jela sirovu hranu, pa su tvrđe srala.

Leteći medvjedić
Svi smo odrasli bez tih pampers pelena. Šta je sa pamučnim pelenama, teško je oprati ih, ispeglati?! Pitam se kako su stizale naše bake koje nisu imale ni veš mašinu ni štošta toga...

АЗДИСАЛО СЕ

Ne znam koja im je cijena, znam da su neki rekli da su kupovali da im je duplo jeftinije došlo na nekom godišnjem nivou. Ako sačuvate i za drugo dijete, ušteda je još veća.

Ko kaže da mora da se kupe baš prave pelene, ima materijala na kilogram, metar, improvizuje se...

Logično, kada sam se složio sa prethodnom konstatacijom, za ovu moram da kažem da nije tačna. Ponovo, provereno u praksi.

Ne znam koju marku ste vi našli tj koristili ali ja sam isprobao par komada i vratio se na kupovinu pampersa. Neke čak nisu bile ni pravilno oblikovane pa su stajale ko kesa zakačena na telo.

Ali najpre proveri da ti neki sastojak kineske hemijske industrije sadržan u tim jeftinim pelenama ne izazove alergijsku reakciju kod deteta. Provereno u praksi i još traje provera.

Upravo se to desilo sa nekim koje se zovu na slovo B, ne mogu da se setim imena.

Provereno dva puta i traje treća provera, ne bih lupetao o takvoj temi a da ne znam iz prakse.

Svi smo odrasli bez tih pampers pelena. Šta je sa pamučnim pelenama, teško je oprati ih, ispeglati?! Pitam se kako su stizale naše bake koje nisu imale ni veš mašinu ni štošta toga...

I moja majka je stizala, kada sam ja bio mali pampers se nije pojavio još uvek. A moja mlađa sestra je piškila u njega. Ne fali pamučnim pelenama ništa i skroz su ok za preko dana ali uveče je mnogo praktičnije staviti pampers da dete ne bi spavalo mokro.