Prijava

Али озбиљно гледајући, гледајући по историји, ми и јесмо међу најстаријим народима. Рецимо да смо се доселили на Балкан (овај каже да нисмо, али рецимо да јесмо). Плиније нас под тим именом помиње пре више од две хиљаде година. Где су тада били Французи, Енглези, Холанђани, Шпанци, Италијани, Белгијанци, Швајцарци, Руси, а да не причам о Бошњацима и Црногорцима. Ми долазимо ту негде у ранг са Кинезима, Египћанима, Грцима и Персијанцима.

што не промениш јебени наслов јел то толко тешко?

'Оћу да ми се у профилу измени један од прошлих надимака. Да се Johnny1982 измени у Johnny7490. :)))))

Шалу на страну, нисам присталица Деретићевих бајки, али мени овај први линк делује разумно и прихватљиво. Други је већ писан у стилу Јована Деретића и делује мало делује неозбиљно. Трећи се коси са писањима неких историчара да су у седмом веку Србима владали Вишеславићи, а не Дрвановићи.

Nemam ćirilicu više jbg.
I latinica je srpsko pismo.

Какав цар овај Фендер.

Ali ovaj Kljosov je nešto kao ruski Deretić. Gledao sam nešto o njemu, predaje na Harvardu, ali je hemičar i biohemičar, ne genetičar. Ovo su rezultati Guglove pretrage o njemu, čini mi se, nikakvo posebno ime u svetu nauke.
https://www.google.rs/search?q=anatoly+alexeyevich+klesov&rlz=1C1CHMO_srRS546RS546&oq=anatoly+alexeyevich+klesov&aqs=chrome..69i57.18876j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=anatoly+alexeevich+klosov&spell=1
A inače, da smo kao narod sa kontinuitetom jezika, imena i kakve-takve države stariji od većinine evropskih naroda i država, to ni zvanična istorija ne može da ospori. Samo mi žao što do danas nismo postali neki supercivilizovani ibermenš narod, već vučemo neke stvari još od pre par hiljada godina :)

I latinica je srpsko pismo.

Српска ћирилица и латиница су измењене (модификоване) верзије старогрчког и староримског писма с тим да је латиница опет староримска верзија старогрчког писма. А претеча старогрчког писма је феничанско писмо. Е, сад како је феничанско писмо по неким историчама новија верзија сумерског писма, а како су Сумери уствари Срби, како неки историчари тврде, дошли смо дотле да готово цео свет користи разне верзије старог српског писма. Дакле, ако поистоветимо Сумере и Србе, онда је сумерско писмо уствари прастаро српско.

nije vezano za temu...najjace je kada neko na pocetku pokusa da bude trol,pa ga svi iskuliraju.taj deo je lep.
jesmo najstariji!

Samo mi žao što do danas nismo postali neki supercivilizovani ibermenš narod,

Šta ti oćeš? Da se drogiramo, jebemo u šupke, slušamo metal i nedobog jedemo viljuškom?

Šta ti oćeš? Da se drogiramo, jebemo u šupke, slušamo metal i nedobog jedemo viljuškom?

Ne, mislio sam da je trebalo tokom toliko duge istorije da razvijemo i dominiramo bar Balkanom, a ne ovako nekako slabunjavo, jebi ga. Mnogo vremena, slab učinak.

Pa dominiramo, realno. Najgori smo od sve djece.

Zar se ne bojite izumiranja....ono kao Maje, Inke....Faraoni...i drugi??? :)

Mi nigad nismo klecili nekom senljom mi smo Pravoslavni Nardo !!! SRBI

Zar se ne bojite izumiranja....ono kao Maje, Inke....Faraoni...i drugi??? :)

Ma baš me boli uvo, kad znam da ću ja u najboljem slučaju umreti za nekih četrdeset-pedeset godina, baš mi svejedno. Nego, ovako je zanimljivo pisati. Verujem da u Albaniji postoji mišljenje da su oni baš narod najstariji, jer su potomci Ilira. Ili Hrvati, potomci Iranaca, Arijevaca, ne pratim više evoluciju te hipoteze kod vas. Nego, mnogi misle da se narodi u stvari nisu sasvim selili, nego samo jedan njihov agresivniji i energičniji deo, povedu malo stoke sa sobom, upadnu sa vojskom, porobe, popale, zagospodare, nametnu jezik i kulturu većinskom stanovništvu u toj i toj oblasti, i onda tokom generacija ta vladajuća klasa se izmeša sa starosedeocima, uzme nešto od običaja, primi nešto od običaja, a kad bi se gledalo genetički, slika se veoma teško menja. Ali onda treba gledati šta je to što određuje narod, genetika, jezik ili kultura? U suštini, što više znaš, sve si nesigurniji oko takvih stvari. Ja nemam pojma, ali drago mi je što ih ima mnogo koji su apsolutno sigurni. Bilo u šta.

Istina stara to je Srbi se nikog ne boje

"Trećeg dana digne bog 3 prsta i kaže: "NEKA BUDE NEBESKI NAROD!" i bi Srbija. I vidje bog da je tvorevina njegova previše savršena, te stvori Hrvate kao protutežu."

Пронађено на камену у Делфима уз потпис ШомиДС89, ако ово није доказ НЕЗНАМ ШТА ЈЕ!

ОПААА

ЕДИТ:

Zar se ne bojite izumiranja....ono kao Maje, Inke....Faraoni...i drugi??? :)

/ЕДИТ

http://www.kurir-info.rs/daje-se-na-znanje-hrvatice-vikendom-dolaze-na-seks-u-beograd-clanak-495369

te stvori Hrvate kao protutežu.

ali to ne bješe dosta, pa stvori i Albance......kad uvidje da se opet zezno...nešto kasnije od onoga što već imaše stvori i Amerikance.....

hmmmmm ovim slijedom, možemo uskoro očekivati još jedno rađanje nacije :)))))

ili se već rodila???? Eunijci???