Prijava

prag
i realno mi se smucilo, bio sam na nekom koncertu

prvo, sve je jebeno prljavo i toliko je prljavo da je postalo lepljivo

niko nema ni malo ljubaznosti, da me je taksista vozio duplo duzim putem, a onda se kao zajebao i vratio na stari put, kao pogresio je ,picka ceska, i trazio mi 20 e, dobio je 10.

i posto bas nisam bio upoznat sa vrednosti krune, da mi je kurva iz menjacnice dala dosta manje para, otprilike 20 eura mi je zveknula.

Nienna, sve te menjacnice/taksi servisi i gluposti su i fokusirani na varanje turista. Ja sam isla na ekskurziju tamo u srednjoj, i bas se secam da nam je striktno receno: pare menjajte samo u toj i toj menjacnici, NIGDE drugde, orobice vas.

Mene Prag nekako kul izgleda kao neka steampunk verzija Gotham City-a :D

Srbija, Hrvatska, Slovenija, Austrija, Njemačka, Holandija.

Нешто нисам то примјетио, барем у већим мјестима као што је Јерусалим који је чистији него било који наш већи град.

Moguće da sam se loše izrazio, pod ovim 'prljav narod' nisam mislio na gradove, nego generalno lična higijena, stanovi, kuće. Par glava koji su mi rod rade u Tel Avivu po turističkim agencijama i uvek su imali problem da Jevreji koji odu u inostranstvo iza sebe ostave veliki krš, lom, unište sobe, nameštaj i konstantno je bilo zamerki i problema zbog njih. Stvar je što to nisu pojedinci koji par puta naprave sranje pa ajde, nego dugi niz godina isti problemi.

U Pragu, ili bilo gdje, kada razmjenjujete novac, ne potpisujte račun koji vam daju dok ne provjerite cifru. Ako potpišete bez ikakve provjere, najvjerovatnije ste popušili kurac, jer minus je minus, koliki god da je.

Ja sam došao u Pragu u mjenjačnicu sa 100 franaka, što je tada iznosilo tačno 2180 čeških kruna. Dajem mu lovu, on meni daje račun na kom piše 1500. I kažem mu: ''Aj jarane stani, nemoj me sprdati, daj mi pare.''. On me prvo pogleda u fazonu aj mrš odavde, nema ništa, tu ja povisim ton i faca se kreće cjenkati sa mnom. :) Kao: ''Pa dobro, mogu ti dati 2000.''. Car.

Na kraju sam dobio svoje pare, sve u krunu.

I Prag nije sranje Niena, to što su te naguzili nije razlog da okarakterišeš grad kao sranje.

Prag ima odnos ''cijena - sadržaj'' kakav malo koji grad ima. Još ako si student, pff.

Češka, Hrvatska, Austrija, Francuska, Bosna...

Prag je genijalan, imam misiju da odvedem muža tamo, makar na vikend...

prag je teška prevara od grada
bila neka emisija na NG

Најбоља мењачница у Прагу је мењачница иза зграде њујоркера, баш кад се иде ка астрономском сату, никог не израде, знају српски (јер су сви срби намазани па знају 'де да мењају паре). И таман ту близу је "у вејводо", седнеш и кажеш: "коленка в пиво и плзенско" и доста.

U svakom velikom gradu će gledati da odrape turistu.

Сва срећа па у Београду не одеру туристе...

Ne u svakom, u Kopenhagenu, Istanbulu i Budimpešti sam menjao novac po menjačnicama i prošao sasvim kulturno, sa ljubaznim službenicima. Generalno su pičke, govnari i sise svi koji žive u zemljama koje su nekad bile socijalističke, a sad više nisu - naročito ako su slovenskog porekla. U takvim zemljama tražiš neku od stranih banaka (najbolje ertse ili rajfajzen) i tamo menjaš kintu.

Inače, kad već niste bili u Češkoj dok je bila socijalistička, sad i ne morate. Starih zgrada ima i u BG, a pivo je jeftinije.

На Праг ни од кога нисам чуо да се жалио.... А знам барем 15-20 људи који су били и свима је било до јаја.... А и како не би, ипак је Карло својевремено од њега направио метрополу....

Putovao sam u više zemalja Jugoistočne Evrope- Hrvatska, Srbija i Trinidad i Tobago.

Edit: Bio sam i u Crnoj Gori, ali to ne računam kao državu.

Ne u svakom, u Kopenhagenu, Istanbulu i Budimpešti sam menjao novac po menjačnicama i prošao sasvim kulturno, sa ljubaznim službenicima. Generalno su pičke, govnari i sise svi koji žive u zemljama koje su nekad bile socijalističke, a sad više nisu - naročito ako su slovenskog porekla. U takvim zemljama tražiš neku od stranih banaka (najbolje ertse ili rajfajzen) i tamo menjaš kintu.

Inače, kad već niste bili u Češkoj dok je bila socijalistička, sad i ne morate. Starih zgrada ima i u BG, a pivo je jeftinije.

Нисам мислио на мењачнице конкретно...такси, пиће, храна, смештај, улични продавци, сувенири-свугде гледају да те одеру.

Нисам мислио на мењачнице конкретно...такси, пиће, храна, смештај, улични продавци, сувенири-свугде гледају да те одеру.

U 87,96% slučajeva (prema istraživanju Univerziteta u Masačusetsu) su prodavci poreklom iz neke od bivših i sadašnjih srpskih država. Ja sam uspeo da se raspravljam sa ćerkom u centru Kopenhagena da neću da joj dozvolim da se slika sa masnim i kosatim Vikingom, a onda mi lik kaže "Ma pusti bolan djete da se slika, ionako nema nikog drugog ovdje", na bosanskoj varijanti srpskog jezika... jebeš Vikinga kad se zove Muharem...

Какав си злотвор Брусе, па свако треба да има бар по једну слику са викингом!

Moj drug ima fotku sa crncem invalidom. Da, svi imaju sa običnim crncem, ovaj bog ima sa invalidom. Crncem invalidom.

U 87,96% slučajeva (prema istraživanju Univerziteta u Masačusetsu) su prodavci poreklom iz neke od bivših i sadašnjih srpskih država.

Управо.

prag je teška prevara od grada
bila neka emisija na NG

Daj mi objasni ovo malo molim te. Živela sam u Pragu 6 godina i nisam to primetila.