Prijava

Valdemar
Mislim da nema rata, nisu valjda toliko glupi. Ali nešto razmišljam, kad Rusi tamo uzmu svoje, na kojem drugom mestu će Ameri i EU da im lupe kontru. Meni se čini da im ovi ovde protektorati na Balkanu služe baš za to, da se namenski čuvaju u te svrhe. Bosna, severno Kosovo... A i red bi bio, nismo ratovali 14 godina...

Garant ovdje ubosni, ionako se sve više i više krvimo.

Ali nešto razmišljam, kad Rusi tamo uzmu svoje, na kojem drugom mestu će Ameri i EU da im lupe kontru.

Естонија, Литванија, Летонија, нпр. Генерално има доста држава у руском окружењу са анти-руским расположењем. Пољска, рецимо. Вероватно ће појачати базе у тим државама на неки начин.

Осим ако не мислиш да им лупе контру тако што ће изазвати рат на другом месту.

Ovo je Murica samo čekala da bi imala valjan razlog da postavi one anti raketne štitove o kojima već dugo palamude.

To što kaže Selenijum. Nego imaju Rusi onaj Kalinjgrad, na mnogo je nezgodnom mestu, Nemci ne bi stigli ni do skloništa...
http://www.globalsecurity.org/wmd/world/russia/images/ss-26-kaliningrad.jpg

Ma raketni štit se postavlja, nema spora. Sa ili bez kove krize. Samo im sad malo lakše. Možda ovako vojnoindustrijski komplesk u SAD izbori za povećanje budžetskih izdataka za vojsku. Inače, Poljaci izgleda poslali nešto vojske na granicu. Čisto da i oni nešto rade. Ukoliko smatramo da je legitimno da rusija upada u Ukrajinu, onda je isto i sa Poljskom. Kao ono, naše nekadašnje teritorije ovo ono. Pederi sve.

Slažem se, čudo čine dve slike stavljene jedna pored druge.

Još bez ikakvog konteksta, da te bog vidi.

Nego, opet ono naše. Mnogo se ložimo kako zapad truje propagandom, CNN sranje, a informacije sa RT uzmemo bez zrna soli.

Nego, opet ono naše. Mnogo se ložimo kako zapad truje propagandom, CNN sranje, a informacije sa RT uzmemo bez zrna soli.

Čitam Dojče Vele, neverovatno su nekako... ne znam... Objektivni. Ima par kvalifikacija tipa "kršenje međunarodnog prava", al ne može bez toga. Ostatak članka, suva istina.
http://www.dw.de/putinova-strategija-na-krimu/a-17467798
Inače, mislim, kad se sretnu dva predsednika neke dve velike zemlje, pa jedan kaže "znaš šta, ja moram da uradim to i to u nekoj trećoj zemlji", a ovaj drugi mu kaže "brate, ne možeš, nije po međunarodnom pravu"... Onda se pogledaju kao ozbiljno, pa krenu da se smeju ko ludi.

Nekako su švabo.

A šta bi hteo, da su Francuz :))))) Pa normalno. Čini mi se da se ne zaleću i da gledaju kako to može da ispadne njima u najboljem interesu. Vole oni Ukrajinu, pogotovo zapadnu. Čini mi se da su pre nekoliko desetina godina imali s njom odlične planove.

Nije dobro kad švabo počne da se zaleće. Volim ih ovako mirne.

Inače, mislim, kad se sretnu dva predsednika neke dve velike zemlje, pa jedan kaže "znaš šta, ja moram da uradim to i to u nekoj trećoj zemlji", a ovaj drugi mu kaže "brate, ne možeš, nije po međunarodnom pravu"... Onda se pogledaju kao ozbiljno, pa krenu da se smeju ko ludi.

Baš bi bilo do jaja zaviriti kako izgleda neki samit iza zatvorenih vrata.

Može i ovako, Protina ćeri.

Kada druga po veličini(posle Rusije) zemlja u Evropi i istorijsko-kulturno-geografsko-genetski najbliža zemlja Rusije, a uz to i njena bafer-zona, pokaže znake da je vlast u njoj moguće skinuti uz pomoć boksera u penziji, gomile klinaca, nekoliko neofašista i samo sa par stvarno pismenih ljudi...šta je za očekivati da povodom toga treba da uradi Rusija?

Da li treba da sede i čekaju da vide da li će o geostrateškim problemima sveta da pregovaraju sa Kličkom ili sa onim retardom što deli šamare, pošto je vrlo moguće da će jedan od njih biti izabran za nekog ministra spoljnih ili unutrašnjih poslova?

Kad jedna zemlja takvog ranga i važnosti dozvoli sama sebi takav pad i srozavanje, usled debilnih glasača koji su glasali uglavnom za bagru, normalno je da će jaki koji su njoj najbliži da uđu u komadanje i preuzimanje vlasti, ne toliko iz alavosti za zemljom, nego iz predostrožnosti i brige za svoju bezbednost.
Tako isto i na taj način je i SFRJ nestala...

Нешто слично је било у разговору Америке са својом амбасадом.

- Замолио нас је Коштуница да се евакуишете. Његови вршљају по граду, каже да ће их усмерити ка вама да се издувају и да све прође без жртава.
- Али, шефе, имамо доста маринаца овде. Лако ћемо држати амбасаду.
... драмска пауза ...
- Бојим се да долазе да бране међународно право!
- ОК, евакуишемо се из фундамента.

Kad jedna zemlja takvog ranga i važnosti dozvoli sama sebi takav pad i srozavanje, usled debilnih glasača koji su glasali uglavnom za bagru, normalno je da će jaki koji su njoj najbliži da uđu u komadanje i preuzimanje vlasti, ne toliko iz alavosti za zemljom, nego iz predostrožnosti i brige za svoju bezbednost.
Tako isto i na taj način je i SFRJ nestala...

Jeste to normalno. Ali nije u redu. PA normalno je i da zapad bokserskim pučevima osigurava svoju poziciju. I oni rade iz predostrožnosti.

Samo o čemu se radi sa slikama. Kao, oni su toliko drugačiji?

Kad jedna zemlja takvog ranga i važnosti dozvoli sama sebi takav pad i srozavanje, usled debilnih glasača koji su glasali uglavnom za bagru, normalno je da će jaki koji su njoj najbliži da uđu u komadanje i preuzimanje vlasti, ne toliko iz alavosti za zemljom, nego iz predostrožnosti i brige za svoju bezbednost.

Боже ме сачувај. Овако Американци резонују.
http://x.vukajlija.com/var/uploads/reactions/201212/48970/am4a.gif

Samo o čemu se radi sa slikama. Kao, oni su toliko drugačiji?

Pa rekla sam već:

istorijsko-kulturno-geografsko-genetski najbliža zemlja Rusije

...a to se malo razlikuje od odnosa koji USA ima prema Iraku, Iranu, Vijetnamu, Somaliji, Panami, itd, itd...
Jesu drugačiji, sistem vrednosti je drugačiji, pragmatika nije uvek na prvom mestu. Znam da zvuči glupo, ali je tako.

A slika je bila trol, zezanje. :)